AUSTRALIE 2019-2020

A League (without NZ club)
Adelaide United Brisbane Roar Central Coast Mariners Melbourne City Melbourne Victory Newcastle Jets Perth Glory Sydney Fc Western Sydney Wanderers Western United
Australian Capital Territory - NPL1 -  Level 2
 
Belconnen United Canberra Fc Canberra Olympic Cooma Tigers Gunghalin United Monaro Panthers Riverina Rhinos Tuggeranong United Woden Weston Valley  
Australian Capital Territory - NPL2 - Level 3
 
ANU Fc Brindabella Blues Canberra White Eagles Narrabundah Fc O'Connor Knights Queanbeyan City Southern Tablelands United Wagga City Wanderers Weston Molonglo  
Australian Capital Territory - Others
ADFA Belnorth Belsouth Belwest Foxes Burns Canberra City Crossroads Gundaroo Bullocks Goulburn Strikers Gungahlin Juventus
       
GWC Stags Lanyon United Majura Canberra Palerang United Pumas UC Yass Redbacks        
New South Wales PL1 - Level 2 (without B or Reserve teams)
Blacktown City Hakoah Sidney City Leichhardt Tigers Manly United Marconi Stallions Mount Druitt Town Rangers Rockdale City Suns Sutherland Sharks Sydney Olympic Sydney United
                 
Wollongong Wolves                  

New South Wales PL2 - Level 3 (without B or Reserve teams)

Bankstown Berries Blacktown Spartans Bonnyrigg White Eagles GHFA Spirit Hills United Brumbies Macarthur Rams Mounties Wanderers North Shore Mariners Northern Tigers Rydalmere Lions
               
St George City St George Saints                
New South Wales PL3 - Level 4
Bankstown City Lions Bankstown United Camden Tigers Dulwich Hill Dunbar Rovers Gladesville Ryde Magic Granville Rage Hawkesbury City Inter Lions SC Parramatta Fc
           
Raiders SD Stanmore Hawks Sydney University Western NSW Mariners            

New South Wales State League - Level 5 (without B or Reserve teams)

Balmain Tigers Central Coast Unitedt Fraser Park Dragons Gazy Lansvale Hurstville City Minotaurs Hurstville Zagreb Fc Nepean Fc Prospect United South Coast Flames University of NSW
                 
Western Condors                  
Northern New South Wales PL1 - Level 2  (without B or Reserve teams)
Adamstown Rosebuds Broadmeadow Magic Charlestown City Blues Edgeworth Eagles Hamilton Olympic Lake Macquarie Lambton Jaffas Maitland Magpies Valentine Phoenix Weston Bears
Northern New South Wales State League 1 - Level 3
Belmont Swansea United Cessnock City Hornets Cooks Hill United Kahibah New Lambton Eagles Singleton Strikers South Cardiff Thornton Redbacks Toronto Awaba Stags Wallsend Fc
                 
West Wallsend                  
Northern New South Wales Zone Premier - Level 4
Barnsley United Beresfield Cardiff City Dudley Redhead Kotara South Mayfield United Newcastle Suns Raymond Terrace Swansea Warners Bay
Northern New South Wales Zone League1 - Level 5
     
Garden Suburb SC Hamilton Azzurri Jesmond Maryland Fletcher Stockton Sharks University Men's Westlakes Wildcats      
Northern New South Wales - Others
Abermain Rams Bolwarra Lorn Greta Branxton Wildcats Hunter Simba Kurri Kurri Medowie Merewether United Minmi Wanderers Muswellbrook Nelson Bay
             
Newcastle University Tenambit Sharks Williamtown RAAF              
Northern Territory Premier League South - Level 2
Alice Springs Celtic Borroloola Buckleys Federals SC Gillen Scorpions Gove SC Katherine Stormbirds Verdi Vikings
Northern Territory Premier League North - Level 2
       
Casuarina Darwin Olympic Hellenic Athletic Mindil Aces Port Darwin Uni Azzurri        
Northern Territory - Others
 
Darwin Buffaloes Darwin Shamrock Rovers Nightcliff Palmerston Magpies Southern District Crocs St Mary's Darwin Tiwi Bombers Wanderers Waratah Warriors  
Queensland Premier League - Level 2
Brisbane City Brisbane Olympic Brisbane Strikers Eastern Suburbs Gold Coast Knights Gold Coast United Magpies Crusaders Moreton Bay Peninsula Power Queensland Lions
           
Redlands United S-W Queensland Thunder Sunshine Coast Western Pride            
Queensland First League - Level 3
Brisbane Wolves Capalaba Bulldogs Holland Park Hawks Ipswich Knights Logan Lightning Mitchelton Fc Rochedale Rovers Souths United Southside Eagles Sunshine Coast Wanderers

Queensland - Brisbane Premier - Level 4

Acacia Ridge Albany Creek Bayside United Brisbane Knights Caboolture Sports Centenary Stormers Grange Thistle North Pine

Taringa Rovers

The Gap Gators
               
Toowong University of Queensland                

Queensland - Brisbane Capital League 1 - Level 5

Annerley Carina AC Ipswich City Bulls Moggill Fc Mount Gravatt New Farm United North Star Pine Hills Pythons St George Willawong Samford Rangers
               
Virginia United Western Spirit                

Queensland - Brisbane Capital League 2 - Level 6

Bardon Latrobe Brisbane Athletic Clairvaux Kangaroo Point Rovers Newmarket Soccer North Brisbane Oxley United Park Ridge Panthers Slacks Creek Tigers Tarragindi Tigers
               
The Lakes Westside Fc                

Queensland - Brisbane Capital League 3 - Level 7

Bethania Rams Jimboomba United Logan Metro Logan Roos Logan Village Falcons North Lakes Mustangs Redcliffe PCYC Dolphins Ridge Hills Ripley Valley Springfield United
                 
Teviot Downs                  
Queensland - Gold Coast Premier League - Level 4
   
Broadbeach United Burleigh Heads Coomera Colts Mudgeeraba Nerang Eagles Palm Beach Sharks Surfers Paradise Apollo Tweed United    
Queensland - Gold Coast Capital League - Level 5
   
Bond Bullsharks Kingscliff Wolves Murwillumbah Musgrave Mustangs Pacific Pines Robina City Runaway Bayhawks Southport Sharks    
Queensland - Gold Coast - Others
               
Magic United Carrara Merrimac                
Queensland - Mackay - Others
   
City Brothers Mackay Country United Mackay Dolphins Mackay Mackay Lions Mackay Rangers Mackay Wanderers Sarina Saints Wests Tigers Mackay    

Queensland - North - Level 4

   
Brothers Burdekin Ingham Wolves MA Olympic Rebels Ross River Saints Eagles Souths Townsville Warriors    

Queensland - Sunshine Coast - Level 4

Beerwah Glasshouse United Buderim Wanderers Caloundra Fc Coolum Gympie United Kawana SC Maroochydore Swans Nambour Yandina United Noosa Lions Woombye SC
Queensland - South West League - Others
Chincilla Bears Dalby & District Fairholme College Garden City Raiders Gatton Highfields Laidley Pittsworth Vikings Rockville Rovers South Toowoomba Hawks
         
St Albans Toowoomba St Ursula College Toowoomba USQ West Wanderers Toowoomba Willowburn          
Queensland - Wide Bay League - Others
Across The Waves Alloway Bayside Strikers Bingera Brothers Aston Villa Columbia Gympie Cooroora United Diggers Norville Doonvilla Maryborough Fraser Flames
Gin-Gin Golden City Gympie Diggers Gympie Lions Hervey Bay Rangers Kawungan Jets Maryborough West Moore Park Beach North Bundaberg Sunbury Blues Maryborough
               
Tinana Maryborough United Warriors                
Queensland - Others
     
Brisbane Force Cairns Fc Mooroondu Narangba United North Queensland Fury Pine Rivers United Wide Bay Buccaneers      
South Australia Premier League - Level 2
Adelaide Blue Eagles Adelaide City Adelaide Comets Adelaide Olympic Adelaide Raiders Campbelltown City Croydon Kings North Eastern Metro Stars Para Hills Knights South Adelaide Panthers
                 
West Adelaide Hellas                  
South Australia State League 1 - Level 3
Adelaide Victory Cumberland United Fulham United Modbury Jets Noarlunga United Playford City Patriots Salisbury United Seaford Rangers Sturt Lions West Torrens Birkalla
               
Western Strikers White City Woodville                
South Australia State League 2 - Level 4
Adelaide Cobras Adelaide Hills Hawks Adelaide UFC Adelaide Vipers Eastern United Saints Gawler Eagles Modbury Vista Mount Barker United Northern Demons Virtus Port Adelaide Pirates
               
The Cove University SA                
South Australia - Others
Alma Apollo Mount Gambier Berri River Rangers Broken Hill Celtic Christian Brothers College Eastern Elite Gambier Centrals Ineternational Mount Gambier Mercedes Old Collegians Naracoorte United
North City Panthers Norwood Morialta High School Pembroke Old Scholars Kings Pulteney Grammars Rostrevor Old Collegians Sacred Heart College Scotch Old Collegians South Coast Wolves Tatiara United Thebarton College
           
Uni SA Unley Old Scholars Westminster Old Scholars Woodside Warriors            
Tasmania Premier League - Level 2
 
Clarence United Devonport City Glenorchy Knights Hobart Zebras Kingborough Lions Launceston City Olympia Warriors Hobart Riverside Olympic South Hobart  
Tasmania League - Level 3 North (without B or reserve teams)
       
Burnie United Launceston United North Launceston Eagles Northern Rangers Somerset Ulverstone        

Tasmania League - Level 3 South (without B or reserve teams)

 
Beachside Derwent United Hobart United Metro Claremont Nelson Eastern Suburbs New Town Eagles Southern Tasmania Fc Taroona University of Tasmania  
Victoria Premier League 1 - Level 2
Avondale Heights Altona Magic Bentleigh Greens Dandenong City Dandenong Thunders Eastern Lions Green Gully Cavaliers Heidelberg United Warriors Hume City Melbourne Knights
           
Oakleigh Cannons Port Melbourne Sharks South Melbourne St Albans Saints            
Victoria Premier League 2 East - Level 3
 
Box Hill United Bulleen Lions Goulburn Valley Suns Kingston City Langwarrin Manningham United Blues Murray United Northcote City Springvale White Eagles  
Victoria Premier League 2 West - Level 3
 
Ballarat City Brunswick City Geelong SC Moreland City Moreland Zebras North Geelong Warriors Pascoe Vale Werribee City Whittlesea Ranges  
Victoria State League 1 North West - Level 4
Altona City Banyule City Bulls Brimbank Stallions Clifton Hill Essendon Royals Keilor Park North Sunshine Shqiponia Eagles Preston Lions Sunshine George Cross Sydenham Park
               
Whittlesea United Yarraville Glory                
Victoria State League 2 North West - Level 5
Albion Rovers Altona East Phoenix Corio SC Epping City Fitzroy City Geelong Rangers Hoppers Crossing Hume United Mill Park SC Moreland United
               
Westgate Sindjelic Western Suburbs                
Victoria State League 3 North West - Level 6
Cragieburn City Essendon United Fawkner Fc Lalor Uniited Sloga Point Cook Sebastopol Vikings Strathmore Split Sunbury United Upfield SC Western Eagles
               
Westvale Social Williamstown SC                
Victoria State League 4 North - Level 7
Brunswick Zebras Darebin United Apollo Greenvale United Panthers Heidelberg Eagles La Trobe University Marcellin Old Collegians Northern Falcons Old Xaverians Plenty Valley Lions Thornbury Athletic
               
Watsonia Heights West Preston                
Victoria State League 5 North - Level 8
Bundoora United Glenroy Lions Keon Park Meadow Park Melbourne Lions Mitchell Rangers Mooney Valley Knights Reservoir Yeti RMIT Fc Uni Hill Eagles
Victoria State League 4 West - Level 7
Altona North Bell Park Gisborne SC Golden Plains Eagles Laverton Park Melbourne City Melbourne University SC North Melbourne Athletic Spring Hills Surf Coast
               
Truganina Hornets Western Strikers Caroline Springs                
Victoria State League 5 West - Level 8
Ballarat SC Balmoral Djerzelez Barnstoneworth United Barwon SC Deakin Ducks Keilor Wolves Lara United Maidstone United Maribyrnong Greens Melton Phoenix
               
West Point SC Wyndham United                

Victoria State League 1 South East - Level 4

Beaumaris SC Casey Comets Caulfield United Cobras Doveton SC Eltham Redbacks Malvern City Mazenod United Mornington SC Nunawading City Richmond
               
St Kilda Celts Warragul United                

Victoria State League 2 South East - Level 5

Berwick City Boroondara Eagles Brandon Park Doncaster Rovers Heatherton United Knox City Monbulk Rangers Mooroolbark SC North Caulfield Maccabi Old Scotch SC
               
Peninsula Strikers South Springvale                

Victoria State League 3 South East - Level 6

Ashburton United Bayside Argonauts Brighton Firsts Collingwood City Diamond Valley United Elwood City Frankston Pines Middle Park Monash University Skye United
               
South Yarra Whitehorse United                
Victoria State League 4 East - Level 7
Chisholm United Croydon City Arrows East Bentleigh Strikers East Brighton United Kings Domain Lyndale United Monash City Noble Park United Old Camberwell Grammarians Ringwood City
               
Riversdale SC Sandringham SC                
Victoria State League 5 East - Level 8
Albert Park SC Alphington Fc Boronia SC East Kew Fc Glen Waverley SC Mount Lilydale Old Collegians Mount Waverley City Old Ivanhoe Sc Old Trinity Grammarians St Kevin's Old Boys
               
Waverley Wanderers Yarra Jets                
Victoria State League 4 South - Level 7
Baxter SC Chelsea Fc Dandenong South Dingley Stars Endeavour United Keysborough Cardinals Noble Hurricanes Noble Park Sc Rowville Eagles Sandown Lions
               
Seaford United Springvale City                
Victoria State League 5 South - Level 8
Aspendale Stingrays Bunyip District SC Casey Panthers Endeavour Hills Fire Hampton Park United Sparrows Knox United Old Mentonians Pakenham United Rosebud SC Somerville Eagles
               
Tullamarine Fc White Star Dandenong                
Victoria - Others
       
Cairnlea Harrisfield Hurricanes Healesville SC Heidelberg Stars Morwell Pegasus Newmarket Phoenix        
Western Australia Premier League - Level 2 (without B or Reserve teams)
Armadale Balcatta Bayswater City Cockburn City Floreat Athena Inglewood United Joondalup ECU Perth Rockingham City Sorrento
                 
Stirling Lions                  
Western Australia State League 1 - Level 3
Ashfield Forrestfield United Fremantle City Gwelup Croatia Joondalup United Mandurah City Morley Windmills Olympic Kingsway Subiaco AFC UWA Nedlands
                 
Western Knights                  
Western Australia State League 2 - Level 4
Balga SC Canning City Curtin University Dianella White Eagles Gosnells City Joondalup City Kelmscott Roos Quinns Fc Shamrock Rovers Perth Swan United
                 
Wanneroo City                  
Western Australia - Others
Belmont Villa Ellenbrook United Fremantle Croatia Hamersley Rovers Kingsley SC Kwinana United Melville City North Lake ESC North Perth United Perth Royals
             
South West Phoenix Southern Spirit Wembley Downs              
Others
Ballarat Red Devils Banks Bulldogs Belmore United Bendigo City Big River Hawks Bribie Island Tigers Bunbury Forum Force Canberra AIS Capricorn Coast Central Queensland
Devonport Fc Edge Hill United Emerald Eagles Enfield City Falcons Enfield Rovers Fairfield City Lions Far North Queensland Bulls Fawkner Blues Fremantle United Garuda Fc
Gladesville Spirit Jabiru Bombers Launceston Fc Leichhardt Fc Litchfield Maddington White City Maleny Rangers Marlin Coast Rangers Melton Phoenix Mensland Mareeba Bulls
Mindil Padres Mindil Sharks North City Wolves Northbridge Northern Demons Old Melburnians Palmerston La Faek Pint Fc Nightcliff Port Kennedy Prospect Knights
Queensland Academy Rosebud Heart Schofield Scorpions Southern Branch Southern Bulls Southern Stars Sporting Whittlesea Stratford Dolphins Tilford Zebras Tracy Village Razorbacks
   
University of Canberra University Rats Victoria Training Centre Western Toros Westnam United Weston Creek Jets White Eagles Whitsunday Miners