BELARUS 2021-2022

Vysheyshaya Liga

.: FK Bate Borisov :. .: FK Dinamo Brest :. .: FK Dinamo Minsk :. .: FK Neman Grodno :. .: FK Shakhter Soligorsk :.
Bate Borisov Dinamo Brest Dinamo Minsk Energetyk BDU Gomel Isloch Minsk Minsk Fc Neman Grodno Rukh Brest Shakhtyor Salihorsk
.: FK Slavia Mozyr :.        
Slavia Mozyr Slutsk Smorgon Sputnik FK Rechitsa Torpedo Belaz Zhodino Vitebsk FK        

First League

.: FK Belshina Bobruysk :.
Arsenal Dzyarzhynsk Baranovici FK Belshina Bobruisk Dnepr Mogilev Kommunalnik Slonim Krumkachy Minsk Lida FK Lokomotiv Gomel Naftan Novopolotsk Orsha MOFK
               
Shaktyor Petrikov Volna Pinsk                
Second league - Brest East
   
DyuSSh Stolin Granit Mikashevichi Ivanovo Ivatsevichi Fc Luninets Nadezhda Baranovichy Novaya Pripyat Olshany Stenles Pinsk    
Second league - Brest West
   
Atlant Kobrin Brestzhilstroy Dinamo Malorita Drogichin Krechet Bereza Niva Dolbizno Pruzhany Visokoe EvroEksport    
Second league - Gomel
   
Bumprom Khimik Svetlogorsk Leskhoz Maxline BC Mozyr NPZ Montazhnik FK Vertikal Kalinkavichi Zhlobin FK    
Second league - Gomel (without B or reserve teams)
Chayka Zelva Granit Dyatlovo Grodnensky Skidel Grodno ZhKKh Neman Mosty Oshmyany Ostrovets Shchuchyn Slonim City Smena Volkovysk
               
Svislach Tsementnik Krasnoselsky                
Second league - Minsk North
Autotrans SMI Smolevichi Berezino Edinstvo Dzerzhinsk Falko Dzerzhinsk Kolos Cherven Krupki Molodechno DyuSSH 4 Smolevichy FK Uzda FK Viliya FK
Second league - Minsk South
Energosbyt BSATU Kletsk FK Kronon Stolbtsy Lyuban FK Minsk BGU Partizan Salihorsk Spartak Slutsk Starje Dorogi Stroitel Kapyl Veras Nesvizh
                 
Victoria Maryina Gorka                  
Second league - Mogilev (without B or reserve teams)
         
Gorki Fc Kostyukovichy Krasnapolje Osipovich SK Spartak Shklou          
Second league - Vitebsk East
       
Aviador Orsha Chashniki Gazovik Vitebsk Gorodokskiye L'vy Niva Tolochin Prodtsentr Vitebsk        
Second league - Vitebsk West
       
Glubokoye Ozertsy Lepel Miory Polotsk FK Postavy PMC Senno        

Others

ALF 2007 Ataka Aura Minsk Belkard Grodno Beltrangaz Slonim Byereza 2010 Chyst FK Darida Minskij Rajon Dinamo 93 Minsk Dnepr MKK Dnepr Transmash
DyuSSh DSK3 Pinsk DyuSSh DSK8 Gomel Fandok Bobruisk Gomel DSK Gomelzheldortrans FK Gorodeya FK Kim Vitebsk Kobrin Fc Lida Obuvschik Livadia Dzyarzhynsk
.: Lokomotiv-96 Vitebsk :.
Lokomotiv Vitebsk Luch Minsk Minsk MTZ Ripo Minsk NFK Mozyr Fc Mozyr MPKC Neman Agro Stolbtsy Partizan Minsk Rogachev Rudensk Maryina Gorka
.: Torpedo Kadino Mogilev :. .: Torpedo Minsk :.
Savit Mogilev Sbornaya TF Gomel Skvich Minsk Snou FK Stroitel Starve Dorogi Tekhnolog Mogilev Torpedo Kadino Mogilev Torpedo Minsk Torpedo SKA Minsk Trudovie Reserv.
           
Underdogs Cyst Vedrich 97 Rechytsa YuA Dyussh Zhitkovichi Zlin Gomel