BELGIQUE 2019-2020

Pro League
Anderlecht Cercle Bruges Charleroi RCS Club Bruges Eupen AS Genk RC Kortrijk KV La Gantoise Mechelen/Malines KV Oostende KV
       
Royal Antwerp Royal Excel Mouscron Sint Truiden VV Standard Liege Waasland Beveren Zulte Waregem        
2eme division
   
Excelsior Virton Lommel United Oud Heverlee Leuwen Roeselare/Roulers KSV Sporting Lokeren Union St Gilloise Westerlo KVC Wilrijk KFCO    
D1 Amateur
Charleroi Fc Deinze KMSK Dender E.H. FCV Dessel Sport KFC Heist KSK La Louviere Centre Liege RFC Lierse SK Molenbeek RWDM Patro Eisden Maasmechelen
       
Rupel Boom KFC Seraing RFC Sint Eloois Winkel Thes Sport Tessenderlo Tubize AFC Visé RCS        
D2 Amateurs - Groupe A
Acrenoise RES Couvin Mariembourg Durbuy RED Francs Borains Givry US Hamoir RRC La Louviere RAAL Meux RFC Namur UR Onhaye CS
       
Rebecquoise RUS Solieres Sport Stockay RRC Tilleur St Gilles RFC Verlaine RCS Waremmiens RSFC        
D2 Amateurs - Groupe B
Dikkelvenne SC Gent Zeehaven RRC Gullegem Fc Hamme VW Harelbeke SW Knokke RFc Mandel United Menen KSC Merelbeke KFC Oudenaarde KSV
       
Ronse/Renaix KSK Sint Niklaas NSK Sparta Petegem Temse KSV Westhoek Zwevezele VV        
D2 Amateurs - Groupe C
Berchem Sport Bocholt VV Cappellen RFC Diegem Sport Duffel KFC Eendracht Aalst Hades RC Hasselt KSK Hoogstraten VV Londerzeel St Jozef
       
Olympia Wijgmaal Pepingen Fc Spouwen Mopertingen Tienen/Tirlemont KVK Verbroedering Geel Meerhout Vosselaar KVV        
D3 Amateurs - Groupe A
Brainois RCS Brainois RS Ganshoren Fc Jette RSD Kosova Schaerbeek Manageoise CSE Ostiches Pays Vert Pont-a-Celles Buzet Rapid Symphorinois Royal Albert Quevy Mons
       
Royal Gosselies Royal Leopold Uccle

Royal Wallonia Walhain

Tournai RFC Union St Ghislain Tertre Hautrage Wavre Sports        
D3 Amateurs - Groupe B
Aischoise RJ Aywaille RFC Habay la Neuve RSC Herstal Fc Huy RFC Jodoigne RAS Meix devant Virton ROC Mormont RRC Oppagne Weris RAFC Raeren Eynatten RFC
       
Richelle United Rochefortoise RJFC

Royal Sprimont Comblain

Royal Union Wallonne Ciney Spy RFC Warnant RFC        
D3 Amateurs - Groupe C

Avanti Stekene Bornem KSV Eppegem KFC Jong Lede KVC Lebbeke RC Lochristi SK Ninove KVK Olsa Brakel Oostnieuwkerke SK Svelta Melsele KVK
       
Tempo Overijse Torhout KM Wetteren Kwatrecht RC Wingene KVC Wolvertem SC Zelzate KVV        
D3 Amateurs - Groupe D
Beringen KVK Betekom KAC Bilzerse VV City Pirates Antwerpent Eendracht Termien Esperanza Neerpelt Helson Helchteren Heur VV Houtvenne KVC Linden VK
       
Lyra TSV Sint Lenaarts KFC Turnhout KV Wellen KVK Witgoor Sport KFC Zwarte Leeuw        
Provincial 1 - Antwerp
Antonia KFC Berg en Dal KVV Berlaar Hejkant Fc De Kempen KFC Eendracht Zoersel Gravenwezel KSK Herentals VC Hoboken RVC Kontich Fc Lille KFC
       
Nijlen KFc Oppuurs Fc Racing Mechelen Sint Dimpna Geel Ternesse Wommelgem Wezel KFc        

Provincial 2A - Antwerp

Achterbroek VV Brasschaat KFc Duffel VV Groen Rood Katelijne Kalmthout KSK Loenhout SK Mariekerke Fc Mortsel VC OG Rapid Leest SK Sint Job KFC
       
Sporting Burcht Turk Sport Antwerpen Walem Fc Wilrijk SK Wuustwezel KFC Zwijndrecht VTW        
Provincial 2B - Antwerp
Balen KV Bevel KFc Broechem KFc Herselt KFC Lentezon Beerse KFC Merksplas SK Ranst KFc Retie SK Branddonk Rochus Deurne Schriek KSV
       
Veerle KVC Vlimmeren KS Vorselaar OG Weelde KSK White Star Schorvoort Zandhoven KSK        

Provincial 3A - Antwerp

Berendrecht KFc Borsbeek Sport Brecht SK Dosko Baarle Hertog KVV Ekeren Fc Mariaburg KVK Meer KFc Meerle Fc Minderhout VV Olympic Deurne Antwerpen
       
Poppel Fc Pulle KFc Sint Jozef Fc Wijnegem VC Wortel KVNA Zandvliet Sport        

Provincial 3B - Antwerp (without B or Reserve teams)

Aartzelaar SV Bonheiden KV Branst KVS Hallaar KFcM Hooikt KV Hove KS Katelijne KFC Leest United Nielse SV Putte KFc
         
Schelle KS Sporting Tisselt Wavria KSK Willebroekse SV Zennester Hombeek          

Provincial 3C - Antwerp (without B or Reserve teams)

Beekhoek KFc Excelsior Bouwel Excelsior Vorst /Forest Flandria Ravels Gierle Fc Herenthout KFc Kasterlee KSK Linda Olen KFc Mol KFc Noordstar VV
         
Olmen KVV Poederlee VC Rauw SM KVV Verbroedering Arendonk KFCV Zwaneven Fc          

Provincial 4A - Antwerp (without B or Reserve teams)

Donk KSK Excelsior Essen Gooreind KVV Heibos SV Horendonk Fc Maria Ter Heide KS Merksem Fc Nieuwmoer KFc Noorse SV Olympic Essen
             
Putte SK Schoten SK Wildert KSV              

Provincial 4B - Antwerp (without B or Reserve teams)

Antwerpen Noord Boechoutse VV Hingene KVK Kalfort Puursica Lippelo Maccabi Antwerpen Oxaco Boechout Oxford Hemiksen Sintt Amands SK Tubantia Borgerhout VK
                 
Volharding Wintam KFc                  

Provincial 4C - Antwerp (without B or Reserve teams)

Berg Op Beerzel KFc Blaasveld Fc Grasheide SV Heffen SK Heindonk VK Lint KFc Mechelen KSC Muizen KFc 367 Peulis SK Red Boys Elzestraat
         
Reet KSK Rijmenam SS VC Rita Berlaar SK Rumstse KSK Sureya United Mechelen          

Provincial 4D - Antwerp (without B or Reserve teams)

Alberta Geel KFc Blauwvoet Oevel Booischot KVC Ezaart SM KFc Herentals SKS Heultje KFc Immer Voort KFc Voortkappel Netezonen Fc Olen KAC Punt Larum Fc
         
Ramsel KFc Rosselaar Hulsen Fc Tongerlo KFc Wiekevorst SC Zammel          

Provincial 4D - Antwerp (without B or Reserve teams)

De Vrede KFc Wechelderzande Emblem KRC Grobbendonk KFc Halle KFc St Martinus Heidebloem Pulderbos Kessel United Molenkring Lichtaart KVV Oelegem KSK Oosthoven KSK Oostmalle SKFc
           
Oud Turnhout KSV Schilde SK Turnhoutse HIH KSK Westmalle KVK            

Provincial Antwerp - Others

Achter Olen VV Apollo Nielse Fc Assyria Mechelen Belgica Edegem KVV Berlaar SK Blauberg VC Eendracht Kessel Excelsior Kaart Excelsior Puurs Hemiksem KV
Hezevijk SK Massenhoven VC Netegalm Fc Oosterzonen Oosterwijk Racing Westmeerbeek Retie Branddonk SK Sparta Linkeroever Turkuaz Antwerpen Vrij Arendonk Fc Vrij Eendracht Stabroek
                 
Zoerle KFc                  
Provincial 1 - Brabant Flamand
Aarschot KVO Bertem Leefdaal Borght Humbeek Diest KFC Gooik SK DGD Grimbergen KSC Hoegaarden Outgaarden SC Huldenberg VK Kampenhout KSK Liedekerke VK
       
Meise KFc Melsbroek Fc Rhodienne De Hoek Verrewinkel Stade Bierbeek KHO Tervuren KV Woluwe Zaventem        
Provincial 2A - Brabant Flamand
Bekkervoort VC Elewijt KCVV Everbeur Sport Haacht Wespelaar KVO Herent KFc Holsbeek VK Houtem VV Keiberg SNA Kessel Lo 2000 Perk KFc
       
Racing Butsel Rapide Wezemaal Rode Duivels Zoutleeuw Rotselaar Sportief Stormvogels Haasrode Veltem HO        
Provincial 2B - Brabant Flamand
Asse Zellik 2002 VC Euro 90 Kraainem Greunsjotters Vossem Groote Dilbeek Herne Hoeilaart ERC Huizingen KRO Kapelle Sport Leeuw SK Lennik KFc
       
Mazenzele VCE Nossegem SK Schepdaal Fc Sterrebeek KOVC Teralfene Leeuwkens VC Wambeek KFc        
Provincial 3A - Brabant Flamand
Binkom Salamander Boutersem VV Budingen SP Crossing Vissenaken Glabbeek VZ KDN United Korbeek Sport Kortenaken VS Langdorp VC Lubbeek St Martinus
       
Rummen KSK Scherpenheuvel Sport Stormvogels Drieslinter Testelt Hoger Wolfsdonk Sport Zwarte Duivels Hulsbeek        

Provincial 3B - Brabant Flamand (without B or Reserve teams)

Baal Berg Op VK Eendracht Eizer Keerbergen SC Moorsel Fc Sparta Haacht Statie Sporting Erps Kwerps Standaard Meerbeek Steenokkerzeel VO Tielt Sport
               
Tildonk FCVV Tremelo KFc                

Provincial 3C - Brabant Flamand (without B or Reserve teams)

Beigem Fc Delta Londerzeel KVC Kobbegem SV Machelen Malderen KFc Ramsdonk Fc Steenhuffel SK Tange KSP Terheide Asse VCT Vilwoorde KFc
               
Voorwaarts Mollem Zemst Sportief                

Provincial 3D - Brabant Flamand (without B or Reserve teams)

Beersel Drogenbos VSK Dworp Fc Eendracht Hekelgem Galmaarden Fc Lembeek FCA Negenmanneke Fc Oetingen SK VC Ritterklub Jette Sporting Eizeringen Toekomst Relegem
             
Tollembeek KFc Wemmel KVK Zuun KV              

Provincial 4A - Brabant Flamand (without B or Reserve teams)

Arsenal Goetsenhoven Atlas Linder Halle KSK Meldert RC Orsmaal SC Sporting Heide Linder Standaard Neerwinden Toekomst Bunsbeek Union Lovenjoel Waanrode SK

Provincial 4B - Brabant Flamand (without B or Reserve teams)

         
Averbode Okselaar Deurne SK Klimop KFc Begijnendijk Sparta Schaffen Zichem KFJ          

Provincial 4C - Brabant Flamand (without B or Reserve teams)

       
Boortmeerbeek KRC Hever KFc Keerbergen NVLH Plenke SK Sporting Kortenberg Werchter KFC        

Provincial 4D - Brabant Flamand (without B or Reserve teams)

     
Hofstade VV Peutie KFc Sporting Haren Vilvoorde City Vilvoorde United Weerde VK Wezembeek Oppem KFc      

Provincial 4E - Brabant Flamand (without B or Reserve teams)

       
Den Boskant Peizegem Eendracht Kapelle op den Bos Eendracht Mazenzele Essene EMI Merchtem United Strombeek KFc        

Provincial 4F - Brabant Flamand (without B or Reserve teams)

       
Borchtlombeek VK Brucom Sportief Itna Itterbeek Linkebeek KHVC Olympic Anderlecht Real Vlezenbeek        

Provincial - Brabant Flamand - Others

Alsemberg KSV Arsenal Oplinter Berchem VK Daring Bodegem Denderzonen Pamel Fc Denizlispor Anderlecht Eendracht Peizegem Gelrode VV Groene Heide Houwaart Groot Bijgaarden VC
Hakendover KVW Hoek Zaventem Kampelaar SK Kortrijk Dutsel VK Meldert VV Nieuwrode RC Ottenburg SK Oviedo Asturiana Anderlecht Peterbos Anderlecht Rillaar Sport
 
Ruisbroek Fc Sint Paulus Opwijk KSK Sparta Tienen Sparta Walshoutem Ternat KSKL Trabzon Schaerbeek Verbrande Brug Vilvoorde Koningslo White Star Wommersom  

Provincial 1 - Brabant Wallon

Boitsfort RRC Bruxelles BX Etterbeek RRC Ixelles RSC Lasne Ohain Fc Nivelles CS Ophain US Racing Schaerbeek Schaerbeek Crossing RUSA Sporting Bruxelles
       
St Josse Fc Stade Everois Stockel KOFc Villers Matima Waterloo RRC Ways Genappe RC        

Provincial 2A - Brabant Wallon (without B or Reserve teams)

Amicii Bruxelles Berchem FSI Black Star Neder over Hembeek Bruxelles City Molenbeek JS Moreda Uccle Fc Olympique Forestois Polonia Boitsfort Renaissance Forestoise St Michel Fc
                 
Suryoyes Bruxellois                  

Provincial 2B - Brabant Wallon (without B or Reserve teams)

Alliance Huppaytoise Archennoise US Auderghem RU Brainoise ES Chastre ASE Grez Doiceau KFc Incourt Fc Mont St Guibert CS Ohain RCS Orp Noduwez RFc
         
Perwez RFc Rixensartoise RU Saintoise RAS Wavre Limal Wavre Sports          

Provincial 3A - Brabant Wallon (without B or Reserve teams)

Africa Bruxelles Anderlecht Milan Anderlecht USSG Anneessens 25 Bruxelles Bruxelles Sport AFCA Bruxelles United Forest/Vorst Fc Marolles Bruxelles Molenbeek ASA Porto Bruxelles
                 
Racing Anderlecht                  

Provincial 3B - Brabant Wallon (without B or Reserve teams)

           
Braine AFC Evere AFC Ittroise JS Olympic Clabecq            

Provincial 3C - Brabant Wallon (without B or Reserve teams)

           
Elsene Fc Etterbeek Armenia Excelsior Stephanois La Hulpe RSC            

Provincial 3D - Brabant Wallon (without B or Reserve teams)

     
Beauvechain SC Biergeois CS Jandrain Jandrenouille Melin RRC Mont St André Ottignies Stimont ROS Rovau Chaumont      

Provincial - Brabant Wallon - Others

     
Bon Air Sport Chaumont Gistoux JS Etoile Bruxelles Capitale Houtain Genappe Fc Limelette Fc Maccabi Brussels Sartois RC      
Provincial 1 - Flandre Occidentale

Anzegem KSV Blankenberge SC Dadizele VK Eendracht Wervik Excelsior Zedelgem Lauwe KWSC Lauwe RC Oostduinkerke KVV Oostkamp KSV Poperinge KFC
       
Racing Waregem Sassport Boezinge Varsenare KFC Vlamertinge KSK Wewelgem City Wielsbeke KSC        
Provincial 2A - Flandre Occidentale
Bredene KSV Diksmuide KSV Dosko Kanegem Eendracht De Haan Eernegem SK Heist KFC Jabbeke KSV Kortemark SVD Lichtervelde KFc Merkem Sport
       
Meulebeke KFc Nieuwpoort KSV Sijsele VKC Damme Snaaskerke SK Tielt VV Veldegem KFc        
Provincial 2B - Flandre Occidentale
Avelgem KSK Beveren Leie KSK Blauwvoet Otegem Comines Warneton JESPO De Ruiter Roeselare KSV Deerlijk Sport KVC Dottignies RS Geluwe KSK Moen Fc Moorslede SV
       
Nieuwkerke SK Roeselare/Roulers Club Rumbeke KSV Sparta Heestert Zonnebeke SC Zwevegem Sport        

Provincial 3A - Flandre Occidentale (without B or Reserve teams)

Beselare KEVC Blue Star Geluveld Brielen KS La Panne KRC Passendale Fc Ploegsteert Bizet US Proven TSC Sparta Dikkebus Sporting Keiem Staden SK
         
Stormvogels Koekelare Veurne KSV Westrozebeke SK White Star Zarren Woudsport Houthulst          

Provincial 3B - Flandre Occidentale (without B or Reserve teams)

Beernem KSC Daring Brugge VV Dosko St Kruis Gistel KEG Ichtegem KVC Jong Male VV Lissewege RFc Lombardsijde SC Moerkerke KFc Oostveld Oedelem HO
           
Oudenburg WS Sint Joris SKFc Spermalie SK Stormvogels Loppem            

Provincial 3C - Flandre Occidentale (without B or Reserve teams)

Aalbeke Sports Aarsele KFc Ardooie KVC Bissegem KRC Dosko Beveren Eendracht Hooglede Emelgem Kachtem VV Groene Duivels Ingooigem Heule KDNS Kortrijk KSV
           
Lendelede Sport Moorsele KSV Olympic Ledegem Patronaat Gits KV            

Provincial 4A - Flandre Occidentale (without B or Reserve teams)

Alveringem VVG Coxyde KVV Eendracht Jonkershove Langemark KFc Lo Renige JV Nieuw Sterk VD Handzame Nieuwkapelle SK Westende DAVO White Star Adinkerke White Star Bulskamp

Provincial 4B - Flandre Occidentale (without B or Reserve teams)

Aartrijke KVV Dennenheenm Hertsberge SK Dentergem KZ Doomkerke Fc Dudzele VK Eendracht Brugge Groene Leeuwen Ruiselede Pittem KSV Ruddervoorde KDC Steenbrugge KSK
           
Union Zandvoorde Wenduine KSK Westkapelle VV Zerkegem VKSO            

Provincial 4C - Flandre Occidentale (without B or Reserve teams)

Eendracht Kuurne Helkijn Fc Hulste Sportief Ingelmunster SV Jong Vijve St.Eloois Marke KFc Oostrozebeke KSCOR Rekkem Sport Stasegem VSOG White Star Bellegem
               
White Star Desselgem Wikings Kortrijk                

Provincial 4D - Flandre Occidentale (without B or Reserve teams)

   
Elverdinge SK Gold Star Voormezele Houthem Fc Reningelst SK Rood Wit Hollebeke Vleteren VKW Westouter Fc Zillebeke SK    

Provincial - Flandre Occidentale - Others

Cercle Oedelem De Toekomst Mienen KFc Eendracht Houtem Heuvelland VC Ieper KVK Izegem KFC Middelkerke Leffinge KGS Oostende KVG Vladslo Leke VV Zeemeeuw Zeebrugge
Provincial 1 - Flandre Orientale
Adegem KVK Bambrugge KRC Berlare SK Denderhoutem SK Dendermonde KAV Eendracht Aalter Eendracht Elene Eendracht Zele Excelsior Mariakerke Haasdonk RS
       
Jong Zulte Fc Kalken HO KFc Kruibeke KJV Sint Martens Latem Vlaamse Ardennen KVV Voorde SV        

Provincial 2A - Flandre Orientale

Assenede Boekhoute Fc Bellem SK De Jeugd KSK Lovendegem Drongen KVE Eeklo KFc Eendracht Belzele Evergem Center Kleit Fc Lembeke Fc Maldegem KSK
       
Merendree LS Sint Joris Sleidinge Sint Laureins GG Sparta Ursel Wippelgem VV Zomergem KVV        

Provincial 2B - Flandre Orientale

Burst KFCO De Toekomst Borsbeke Eendracht Winnik Gavere Asper KFc Kluisbergen Fc Machelen KME Munkzwalm SK Nederhasselt VK Nokere Kruishoutem KVC Osta Meerbeke
       
Poesele Fc Sottegem KSV Sparta Geraardsbergen Standaard Denderleeuw Windeke KVV Zeveren Sportief        

Provincial 2C - Flandre Orientale

Bazel KSVE Doorslar Lokeren SK Edeboys Fc Grembergen SK Heikant Zele RFC Herleving St Pauwels Fc Juventus Schoonaarde Kieldrecht KSK Oosterzele KSC Sint Gillis Waas
       
Sparta Eendracht Buggenhout Sparta Waasmunster Thor Kokerij Meldert Vrasene KFc Yellow Blue Beveren Zaffelare Fc        

Provincial 3A - Flandre Orientale (without B or Reserve teams)

Boekhoute VC Daring Maria Aalter Destelbergen Fc Eendracht Hansbeke Eendracht Vinkt Ertvelde United Excelsior Donk Nieeuw Beervelde VK Oostakker SKV Sint Kruis Winkel
           
Standaard Muide Waarschoot KFAc Wachtebeke SK Watervliet VK            

Provincial 3B - Flandre Orientale (without B or Reserve teams)

Bottelare CSA De Pinte JV Eendracht Houtem Eendracht Moortsele Gent VSV Heusden KFc Laarne Kalken KVV Massemen KVVE Melsen SV Nazareth Eke VC
         
Oudegem SK Schelde KVV Sint Denijsport KVV Smetlede Fc Zwijnaarde VC          

Provincial 3C - Flandre Orientale (without B or Reserve teams)

Boekel WIK Eine KVIK Horebeke VV Huise Ouvegem Maarkedal KSV Olsene Sportief Oudenhove EC Sparta Bevere Sparta Wortegem Velzeke Fc
                 
Zingem KSK                  

Provincial 3D - Flandre Orientale

Aaigem SK Baardegem VJ Bonanza Lierde De Schroevers Moorsel Doggen Fc Erembodegen Eendracht Deftinge Erembodegem KSK Everbeek SV Gijzegem Aalst KFC Haaltert KRC
       
Herdersem SK Herzele KFc Hofstade KSCW Mere Fc Wit Zwart 93 St.Antelinks Zandbergen SK        

Provincial 3E - Flandre Orientale (without B or Reserve teams)

Eksaarde Fc Gerda St Niklaas SK Hamme Zogge VKS Kallo KSK Kemzeke KVV Klinge KSK Moerbeke Fc Rangers Opdorp Robur Moerzeke KFc White Boys Sint Niklaas SK
                 
White Star Meerdonk                  

Provincial 4A - Flandre Orientale (without B or Reserve teams)

Akkers Middelburg VK Avrasya Gent Bassevelde Destelbergen VS Excelsior Balgerhoeke Gent VV 9000 Kaprijke Bentille Fc Knesselare VK Lotenhulle WSL Ooidonck Leerne
             
Rooigem Rangers Sint Amandsberg JAGO Vinderhoute              

Provincial 4B - Flandre Orientale (without B or Reserve teams)

       
Ophasselt RSC Racing Mater Racing Strijpen Standaard Michelbeke Volkegem VV Zevergem Sport        

Provincial 4C - Flandre Orientale (without B or Reserve teams)

     
Jong Geraardsbergen Jong Neigem VK Kerksken Fc Panters Okegem Sint Goriks VK Wilskracht Idegem Zegelsem Fc      

Provincial 4D - Flandre Orientale (without B or Reserve teams)

Bavegem KBV Cercle Melle Dampoort Fc Eendracht Nieuwerkerken Merelbeke SK Oranje Blauw Lebbeke Overmere SKV Tenstar Melle Vierzele SK Wichelen SK

Provincial 4E - Flandre Orientale (without B or Reserve teams)

Baasrode KFc Bosdam Beveren Daknam Fc Eendracht Verrebroek Hamme VK Hoogeinde Fc Project Dynamisch Kruibeke Rupelmonde KFc Tielrode VK Waasmunster SVH
                 
White Star Sombeke                  

Provincial - Flandre Orientale - Others

Appelterre Eichem Azalea Fc Balegem KVV Doornzele Kerkbr. Evergem Eendracht Moerbeke Eendracht Opstal Gentbrugge RC VZW Gijzenzele VV Landskouter SK Lebbeke KSk

Lebeke Aalst SK Nederename KFc Nevele SK Olympia Gent Oordegem Fc Overboelare KVR Ressegem SV Ressegem VC Sint Gillis KV Sparta Gent
         
Standard Wetteren Terjoden Welle SK Vurste Fc Semmerzake Wieze Fc Yildiz Gent          
Provincial 1 - Hainaut
Beloeil RUS Binchoise RJE Gilly RFc Hornu RLC Houdinois RFC Le Roeulx AC Molenbaix RFc Monceau RAS Montignies SC Olympic Warcoing
       
Paturageois RSC Pays Blanc Antoinien Peruwelz Fc Snef Tyber AS Soignies RS Solre sur Sambre US        

Provincial 2A - Hainaut (without B or Reserve teams)

Anvaing AC Bosqueta Frameries Enghien Sports Estaimbourg AC Etoiles Ere Allain Excelsior Bievene Havinnes ASC Isiereoise JS Lens CS Meslin Grand Marais JS
           
Obigies ASSA Templeuve RSC Tournai RUS Wiersien RFc            

Provincial 2B - Hainaut (without B or Reserve teams)

Bracquegnies SP Estinnes US Etincelle Maurage Flenu Fc Havré Fc Honnelles RAS Horrues ESC Jemappes CS Mesvinois RLC Morlanwelz AC
             
Naast RSC Neufvilloise US Vacresse Fc              

Provincial 2B - Hainaut (without B or Reserve teams)

Anderlues RUSC Beaumont REC Courcelloise RUS Erpion EC Fontainoise AS Forchies RSA Frasnoise RES Gerpinnes Fc Jeunesse Turque Jumet RSC
         
Mont sur Marchienne Fc Ransartoise RUFC Thuin RJS Trazegnies Sports Trivieres CO          

Provincial 3A - Hainaut (without B or Reserve teams)

Beclers Fc Bleharies Fc Diables Rouges Rongy Ellezelles Fc Escanaffles RCS Esplechin Fc Herseautoise RUS La Squadra Mouscron Luingnois RFC Nechin SC
             
Risquons Tout RAC St Jean Tournai Fc Taintignies CS              

Provincial 3B - Hainaut (without B or Reserve teams)

Aedec Hyon Brugelette JSCi Casteau Fc Cuesmes RAFc Elouges Dour ES Ghlinoise AS Givry RLC Harchies Bernissart Hensitoise USi Leuze Lignette RA
             
Montkainoise AS Thumaide US Wasmes RSC              

Provincial 3C - Hainaut (without B or Reserve teams)

Binche RUS Chapelle Godarfontaine Ecaussinnes RFc La Buissiere RFC Merbesars US Mons RAEC Nalinnes Fc Nimy Maisieres RAS Peronnes AFC Ronquieres Hy RFC

Provincial 3D - Hainaut (without B or Reserve teams)

Baileux RS Bouffioulx JS Chatelet RSC Froidchapelle JS Heppignies Fleurus WSAC Jamioulx JS Marcinelle RFc Montigny Landelies JS Roux Fc Solre St Gery JS

4A                                                                                 Provincial  - Hainaut (without B or Reserve teams)                                                                               4B

   
Flobecquoise RUS Herinnes Fc Rumes La Glanerie Fc Velainois ES Wodecq US     Brunehaut Fc Inter Elephant Barry Maubray JUS

4C                                                                                 Provincial  - Hainaut (without B or Reserve teams)                                                                               4D

   
Baudour ASC Pommeroeul Ville Quaregnon Ataspor Thulin     Borina Quaregnon Chievres RFC Espanola CDF Baudour Vaudignies AS

Provincial 4E - Hainaut (without B or Reserve teams)

           
Aulnois RCS Bonne Esperance Buvrinnes Quivrainoise 70 Ressaix RFC            

Provincial 4F - Hainaut (without B or Reserve teams)

     
Flaches Goutroux RS Gouy RC Gozee RRFc Marcinelle JS Mellet Sport Rance RC      

Provincial 4G - Hainaut (without B or Reserve teams)

         
Aiseau Presles JS Baulet RFc Marbaix Fc St Amand Brye US White Star Wangenies AC          

Provincial 4H - Hainaut (without B or Reserve teams)

       
Boussu les Walcourt Fc Chimay Virelles AS Forges CS Lobbes RFC Mominoise ES Sivry Sports        

Provincial - Hainaut - Others

Arquennes RFc Baisieux AS Carnieres RFc Chapelle Pieton Fc Docherie AS Esperance Aldegonde Farciennes RFc Fontainoise RJS Geant Athois Grand Reng RUS
       
Lessines Ollignies RAS Leval RSC Obourg Fc Ragnies JS Royal Charleroi Marchienne Shape Youth Fc        
Provincial 1 - Liège
Aubel RFC Bas Oha RJS Wanze Espoir Minerois Fizoise JS Geer ESFc Grünweiss Amel/Ambleve Liege UCE Malmundaria RFC Melen Micheroux RA Ougree RFc
         
Rechaintoise RE Stade Disonais Ster Fc Francorchamps Union La Calamine Weywertz KFc          

Provincial 2A - Liège (without B or Reserve teams)

Athletique Seraing Beaufays RSC Braives EH Clavinoise RAFc Entente Amay RC Etoile de Faimes Ferrieres RUS Hannutois RFc Jehay RFc Momalle RU
           
Templiers Nandrin Union Flemalloise Vyle Tharoul RFC Xhoris RCS            

Provincial 2B - Liège (without B or Reserve teams)

Blegnytoise RE Cointe RDC Fleron RFc Franchimontois RA Heusy Rouheid Liege MCS Milanello Herstal Olnoise RJS Oupeye RFc Pontisse CFc
           
Saive SFc Tilffois RFc Trooz RFC Warsage Fc            

Provincial 2C - Liège (without B or Reserve teams)

Andrimont RSFc Battice RFc Etoile Elsautoise Eupen Fc 1963 Herve RFc Hombourg AC Honsfelder SV Plombieres RVA Recht KFCO Rocherath RFc
           
Stavelotain RCS Turkania Faymonville Union Walhorn Wallonia Waimes            

Provincial 3A - Liège (without B or Reserve teams)

Burdinnois CS Couthuin Sports Fraiture RS Haneffe SC Huccorgne Sports Kemexhe JS Limont USH Oreye Union RFc Ouffet Warzee RFc Racour JS
                 
Wasseiges FCE                  

Provincial 3B - Liège (without B or Reserve teams)

Ans Montaignee RFc Chaudfontaine RFc Croatia Wandre Esneux RES Grace Hollognes US Harze RFc Hognouloise JS Jupille Fc Othee JS Villersoise Sart Tilman CS
                 
Union Roclenge Wonck                  

Provincial 3C - Liège (without B or Reserve teams)

Bressoux Fc Cornesse RFc Elan Dalhem Etoile Dalhem Haccourt RJS Hermalle AS Lambertmontois RE Liegeoise JS Soumagne Fc Vivegnis JS

Provincial 3D - Liège (without B or Reserve teams)

Alliance Hautes Fagnes Baelen RFc Butgenbach Fc Charneux Concordia Pepinster Elsenborn USFC Emmels RUS Goetois RFC Lontzen RCS St Vith RFc 1974
           
Trois Ponts RRC Verviers AS Welkenraedt RCS Xhoffraix Fc            

Provincial 4A - Liège (without B or Reserve teams)

 
Fumal JS Horion Fc Jeunesses Oleyennes Merdorp JS Patro Lensois Rosoutoise RES Vaux Borset RFc Villers RFC Wallonia Thisnes RFC  

Provincial 4B - Liège (without B or Reserve teams)

Anthisnois RSC Engis RSCE Fraiture Sports Marchin RS Modave RSC Ocquier CS Oneux SC Poulseur GD Remouchamps Sougne CS Stree RC

Provincial 4C - Liège (without B or Reserve teams)

     
Fexhe Slins ES Juprelle CS Montagnarde RUS Pierreuse JS St Nicolas Tilleur Thier a Liege JS Union Hesbignonne      

Provincial 4D - Liège (without B or Reserve teams)

     
Avenir Fouron Cheneenne RJS Ellas Herstal Liege Glontoise RUS Herstal Milmort MS Queue du Bois RFc Wandruzienne US      

Provincial 4E - Liège (without B or Reserve teams)

       
Barchon Fc Cheratte Fc Grivegnee RCS Liege US Gold Star Magnee RJM Stembertoise RCE        

Provincial 4F - Liège (without B or Reserve teams)

           
Bollandois CS Soiron AS Union Limbourg Verviers SRU            

Provincial 4G - Liège (without B or Reserve teams)

       
Bellevaux Ligneuville Bullange Fc Jalhay RCS Rapid Oudler Sart lez Spa RFc Spa RFC        

Provincial - Liège - Others

Ayyildiz Liege Banneux RFc Blue Star Gemmenich Bruyere RA Welkenraedt Dolhain RFc Etoile Wegnez RFc Hermee Fc Hodimontoise RU Houtain AS La Reid Fc
 
Lincentoise US Marocaine Liege Montegnee RR Neupre Fc Polonia Retinne RCS Rotweiss Eynatten Turquoise CS Montegnee Vaux RC Vottem RRC  
Provincial 1 - Limburg
Achel VV Alken KWS Bregel Sport Groen Star Beek Halen MD Herk De Stad Fc Herkol SV Koersel WVV Leopoldsburg KESK Maasmechelen KVV
       
Meeuwen KSK Park Houthalen Oost Fc Schoonbeek Beverst KEWS Torpedo Hasselt Zepperen VV Zonhoven VV Melo        

Provincial 2A - Limburg (without B or Reserve teams)

As VV Eendracht Louwel Eksel KFc Elen Standard Excelsior Hamont Gruitrode Nevok Hamont 99 KFc Lindelhoeven VV Lutlommel VV Racing Peer
         
Reppel RC Sporting Grote Heide Neerpelt Stal Sport Koersel Stokkem KVV Turkse Fc Waterschei          

Provincial 2B - Limburg

Biesen KMR Bolderberg JH Fc Daring Huvo Jeuk Eendracht Henis Herderen Fc Herenelderen KVV Heusden Zolder KV Hoepertingen HiH Hoeselt KVV Munsterbilzen SK
       
Olympic Landen Sparta Kolmont Tervant AC Thor Hasselt Vlijtingen VV Zutendaal VV        

Provincial 3A - Limburg (without B or Reserve teams)

Bokrijk Sport Boorsem Sport Calcio Genk Genker VV Grimbie 69 Juve Maasmechelen Kabouters Opglabbeek Lanaken VV Maasland Noordoost Opitter KOFc
         
Opoeteren SSD Racing Boxberg Real Neeroeteren Maaseik Sporting Houthalen Wurfeld SL          

Provincial 3B - Limburg

Anadol Fc Breugel SV Eendracht Zelem Gestel AS Ham United KFc Hechtel Kadijk SK Overpelt Kattenbos Sport Kaulille Fc Linkhout KWS
       
Lommel KFCV Lummen KVV Meldert SK Peerder KSV Sparta Lille Sporting Wijchmaal        

Provincial 3C - Limburg

Diepenbeek VV Eendracht Stevoort Godsheide VV Gravelo RDK Habo SK Haren Heers VV Heide Hasselt KHO Herk Sport Hasselt Kesselt VC Membruggen VV
       
Nieuwerkerken VV Sporting Aalst Brustem Union Rutten Veldwezelt Fc Vliermaal Fc Zwaluw Vechmaal        

Provincial 3D - Limburg (without B or Reserve teams)

         
De Jeugd Borgloon KFc Heis Sport Bilsen Kortessem VV Rooierheide SK Stormvogels Rosmeer          

Provincial 4A - Limburg (without B or Reserve teams)

Eigenbilzen JB Fortuna Smeermaas Jekervallei Sluizen Kanne VV Moelingen SK Rekem AA Riemst Vooruit Uikhoven VC Valencia VC Piringen Vroenhoven VV
               
Waltwilder VV Zwaluw Wiemismeer                

Provincial 4B - Limburg (without B or Reserve teams)

Eendracht Houthalen Flandria Paal Tervant Flandria Termolen Halveweg Zonhoven Heidebloem Wijshagen Lanklaarse VV Lindeboys Leut Lommel Kolonie Grenstrappers Molenbeersel HO Sporting Grote Brogel
           
Turkse Rangers Waterschei Voorshoven VV Waterloos Neeroeteren VV Winterslag IS            

Provincial 4C - Limburg (without B or Reserve teams)

Amandina VC Berbroek Schuilen Dilsen VV Eendr. Mechelen Bovelingen Eendracht Gingelom Eendracht Rotem Herkenrode SK Heusden 06 SK Inter Hasselt Loksbergen VV
             
Sint Truiden BJK Velm VV Vliermaalroot SK              

Provincial - Limburg - Others

Alt Hoeselt KVV Apollo Gellik Beverlo RS Bree KSK Brustem VV Donk SC Eisden Sportief Excelsior Ophoven Geistingen Kinrooi KFc Lillonia Fc
Mechelen CS Melo Zonhoven Niel SK Nieuwe Kempen SK Overpeltse VV Penarol Engsbergen Runkst VV Sint Truiden VKM Spalbeek KSP Sparta Kuringen
 
Sporting Ellikom Standard Val Meer Statie Zolder VV Terkoest Alken VCT Tongeren Hedera Millen KSK Ven Maaseik VV Viversel KST VV Vrijheid Zolder Zwartberg KFc  

Provincial 1 - Luxembourg

Chaumont ES Ethe RUS Florenvillois RRA Freylangeoise RJ Gouvy RUS Libramontais RCS Lorrain Arlon Fc Marloie RS Nassogne MFC Rochois ROC
           
Sartoise RUS St Hubert RFc St Leger URSL Vaux Noville ES            

Provincial 2A - Luxembourg (without B or Reserve teams)

Aubange RES Autelbas JS Bleid ES Gerouville AS Habay La Vieille JS Jamoigne ES Messancy RFc Nothomb Post AS Rossignol RE St Mard RAC
               
Tontelange SC Vance SC                

Provincial 2B - Luxembourg (without B or Reserve teams)

Assenois US Bercheux RUS Bouillon Fc Grandvoir RFc Longlier RRC Neuvillers RAC Orgeotoise RES Paliseulois Fc Poupehan ESC St Andre UN Ochamps
               
Wallonia Libin Wellinoise ES                

Provincial 2C - Luxembourg (without B or Reserve teams)

Bastogne RLC Bourcy ES Champlonnaise RES Compogne Bertogne Fc Erezee US Halthier US Houffalize RES Jeunesse Reunie Aye Melreux RUS Tenneville Sports
                 
Waha US                  

Provincial 3A - Luxembourg (without B or Reserve teams)

 
Athusien RSC Chatillon ES Halanzy RCS Meix le Tige ESP Rachecourt SC Signeulx Fc Toernich CS Torgny Rouvroy Waltzing US  

Provincial 3B - Luxembourg (without B or Reserve teams)

Fouches RE Leglise RUS Les Bulles RUS Marbehan RUS Martelange RUS Stabuloise US Etalle Ste Marie sur Semois US Tintifontaine Bellefontaine Villers devant Orval Warmifontaine LC

Provincial 3C - Luxembourg (without B or Reserve teams)

Carlsbourg Merny US Corbion CS Haut Fays Sport Muno RSC Namoussart Neufchateau RUSC Petitvoir Tournay ES Royal Entente Bertrix St Medard JS St Pierre Lasne
                 
Ste Cecile US                  

Provincial 3D - Luxembourg (without B or Reserve teams)

 
Bras UC Bure US Cobreville RAFc Ste Marie Wideumont RJS Ste Ode RUS Tellinoise RUS Vaux sur Sure ES Wallonia Sibret Witry RES Menufontaine  

Provincial 3E - Luxembourg (without B or Reserve teams)

   
Heydoise ES Houmart RFc Izier RES Ortho RS Petit Han Fc Rendeux RSC Roy Lignieres Grimbiemont ES Vecmont US    

Provincial 3F - Luxembourg (without B or Reserve teams)

Bovigny SC Chevron Fc Harre RO Lierneux RFc Mageret JS Montleban FC Odeigne CS Regné AS Salmchateau RSS Tavigny JS

Provincial - Luxembourg - Others

Bomal RFc Bonnerue ES Hargimontois Fc Louftemont RUS Mussy SC Opont RAS Rossart Fc Sugny RCS Transinne ES Winaloise ES
Provincial 1 - Namur
Andennes Seilles Coutisse RUS Beauraing US61 Biesme RUS Chevetogne Condruzien RCS Fernelmont ES Grand Leez Fc Jeunesse Tamines Loyers RUS Molignee ES
       
Neffes RSC Nismes OC Pesche US Profondeville RFC Rhisnois RFc Wepionnais CS        

Provincial 2A - Namur (without B or Reserve teams)

Anhee RFc Dionaise Evelette Jallet Flavion Sports Gedinnois RS Havelange RRC Haversin US Jambes ES Lisogne Thynes AS Malonne 2000 Fc
         
Morialme JS Petigny Frasnes Pondrome RUS Surice RFc Vencimontois Fc          

Provincial 2B - Namur (without B or Reserve teams)

Achene FLT Bossierois Asbi CS Floreffe ARSE Gembloux RS Ligny Fc Naninnois Olympic Namur Royal Arquet Sambreville RUS Sart Bernard Fc
               
Schaltin RCS Standard Flawinne                

Provincial 3A - Namur (without B or Reserve teams)

Assesse RUS Bievre RSFc Eprave Fc Faulx RCS Gesvoise RES Han sur Lesse CSE Houyet AS Lustin AC Oheytois RSC Royal Dinant
                 
Wierde Andoy                  

Provincial 3B - Namur (without B or Reserve teams)

 
Eghezee JS Emines US Leuze Longchamps RAC Petit Waret SC Sclayn RAEC St Germain Sinsin Waillet RU Tavietoise JS Temploux Suarlee RFc Wallonia Sauveniere  

Provincial 3C - Namur (without B or Reserve teams)

Bioul 81 RFC Celtic Denée Couvin Mariembourg Espoir Tarciennois Fossoise JS Frasnes Moustier REFc Gimnee Mazee ES Philippeville RES Somzee Fc Thy le Chateau US
                 
Walcourt US                  

Provincial 4A - Namur (without B or Reserve teams)

     
Ardennaise ES Ciergnon RC Leignon RJS Onhaye CS Rienne Sports Sommenoise ES St Martin Pessoux      

Provincial 4B - Namur (without B or Reserve teams)

       
Anseremmoise JS Bois de Villers ES Etoile Taminoise Falisolle Aisemont JS Lesve Arbre Union St Gerard        

Provincial 4C - Namur (without B or Reserve teams)

         
Boninne ES Mazycien SC Royal Ham Standario Onoz Wartet RFc          

Provincial 4D - Namur (without B or Reserve teams)

         
Mean RUS Nameche Fc Natoye RFc Soree RFc Yvoir RFc          

Provincial 4E - Namur (without B or Reserve teams)

   
Clermont Fc Entente Viroin Olloy Feschaux STCL Florennois RCS Frontieres ES Hastièroise CS Mesnilois Fc Viroin Treignes US    

Provincial - Namur - Others

   
Auvelais Fc Entente Mosane RCS Etoile Rouge Belgrade Namur Focantaise JS Gelbressee US Jemeppe SJE Namur CAPS Vezin RES