BULGARIE 2017-2018

A PFG
.: FK Botev Plovdiv :. .: CSKA Sofia :.

.: PFK Levski Sofia :.

Beroe Stara Zagora Botev Plovdiv ChernoMore Varna CSKA Sofia Dunav 2010 Ruse Etar Veliko Tarnovo Levski Sofia Lokomotiv Plovdiv Ludogorets Razgrad Pirin Blagoevgrad
.: Slavia Sofia :.            
Septemvri Sofia Slavia Sofia Vereya Stara Zagora Vitosha Bistrita            
B PFG (without B or Reserve teams)
.: PFK Botev :.

.: FC Neftochimik Burgas :.
Botev Galabovo Botev Vratsa Chernomorets Balchik Litex Lovech Lokomotiv Gorna Oryahovitsa Lokomotiv Sofia Maritza Plovdiv Montana 1921 Neftokhimik Burgas Nesebar Fc
         
Oborishte Panagyurishte Pomorie PFK Sozopol Fc Strumska Slava Radomir Tsarsko Selo Sofia          

C AFG North East (without B or Reserve teams)

.: FK Spartak Varna :.

Benkovski Byala Botev Novi Pazar Dobrudzha 1919 Dobrich Dorostol Silistra Hitrino Kaliakra Kavarna Kubrat 2007 FK Lokomotiv Ruse Septemvri Tervel Spartak Varna
               
Suvorovo Fc Svetkavitsa Targoviste                

C AFG North West (without B or Reserve teams)

Akademik Svishtov Bdin Vidin Botev Lukovit Kariana Erden Levski 2007 Mizia 2005 Knezha Partizan Cherven Bryag Parva Atomna Kozloduy Pavlikeni FK Sevlievo FK 2015
.: FK Spartak Pleven :.        
Spartak Pleven Trjavna Fc Vihar Slavyanovo Yantra 1919 Gabrovo Yantra Gabrovo Yantra Polski Trambesh        

C AFG South East (without B or Reserve teams)

Arda Kardzhali Asenovets 2005 Asenovgrad Atletik Kuklen Borislav 2009 Parvomay Dimitrovgrad 1947 Fc Evrokolezh Plovdiv Gigant Saedinenie Karnobat FK Levski Karlovo Minyor Radnevo
     
Rakovski 2011 Fc Rozova Dolina Kazanlak Sokol Markovo Svilengrad 1921 Fc Tundzha Yagoda Tundzha Yambol Zagorets Nova Zagora      

C AFG South West (without B or Reserve teams)

Balkan Botevgrad Bansko Belasitsa 1923 Petrich Botev Ihtiman Chavdar Etropole Elin Pelin OFK Germanea Sapareva Banya Hebar Pazardzhik Marek 2010 Dupnitsa Pirin Gotse Deltchev
       
Pirin Razlog Rilski Sportist Samokov Septemri Simitli Slivnishki Geroj Slivnica Svoboda Peshtera Vihren Sandanski        
Others Clubs Blagoevgrad
Atletik Blagoevgrad Avangard Bachevo Barselona Borovo Belitsa Fc Bistrica Katuntsi Debren Granichar Koprivlem Granichar Kulata Iztrebitel Novo Dolchevo Kochan
Malesh Mikrevo Mesta Hadzhidimovo Minyor Eleshnica Ograzhden Parvomay Orelyak Lazhnitsa Perun Kresna Podgorets Kolarovo Rodopa Ribnovo Sadovo Spartak Sklave
                 
Vetren Polena                  
Others Clubs Burgas
Byala Reka Topolitsa Byala Reka Zaychar Chernomorets 1919 Chernomorets Burgas Chernomorets Nesebar Chernomorski Obzor Lipa Cheresha Lokomotiv Burgas Manolich FK Master Burgas
Mesembria Nesebar Obzor Ravda 1954 FK Ropotamo Primorsko Rusokastro FK Sokol Poroy Sokol Yabalchevo Spartak Tankovo Straldzha Metalurg Sredek Strandzhanec Tsarevo
           
Sveti Vlas FK Ustrem Tankovo Vetren FK Vihar Aitos            
Others Clubs Dobrich
   
Dobrich Sportist Stara Karadzha Dobrudzhanski Karadzha Druzhba Lyulyakovo Orlovets Pobeda Spartak Zarnevo Sportist General Toshevo Vihar Branishte Zarya Krushari    
Others Clubs Gabrovo
             
Balkan Plachkovtsi Lokomotiv Drjanovo Yunak Kormyansko              
Others Clubs Haskovo
.: FK Khaskovo :.        
Haskovo 1957 Haskovo FC Hebros Harmanli Lyubimets Fc Sakarski Sportist Topolovgrad Stambolovo        
Others Clubs Kardzhali
         
Dzhebel Gorubso Rudozem Palas Rudozem Rodopa Smolyan Rodopi Momchilgrad          
Others Clubs Kyustendil
Botev Dzherman Botev Lozno Dinamo Dupnitsa Levski Kocherinovo Levski Kustendil Minyor Bobov Dol Slavia Granitsa Sportist Slokoshtitsa Struma Novi Chiflik Strumska Slava Tarnovlag
               
Ticha Dolni Chiflik Velbazhd Kyustendil                
Others Clubs Lovech
       
Chavdar Troyan Izgrev Yablanitsa Lovetch FC Olympic Teteven Sportist Ozren Golyam Izvor Vezhen Teteven        
Others Clubs Montana
     
Botev Kobilyak Kom Berkovitsa Pastrenets Dolno Belotintsi Sin Strel Krapchene Varshets Vihar Barziya Vihar Nikolovo      
Others Clubs Pazardzhik
Almus Bier Stalijska Mahala Atletik Mokrishte Balkan Varvara Barikadi Strelcha Batak FK Benkovski Pazardzhik Benkovski Tsrancha Botev Momina Klisura Bracigovo FK Bratanitsa FK
Chepinets Velingrad Chiko Byaga Hebar 2011 Pazardzhik Kale Nova Mahala Karabunar Koba Radilovo Levski Palatenica Lokomotiv Septemvri Ludogorek Dobroplotno Maritsa Belovo
Milevi Skali Semchinovo Minyor Elshitsa Pazardzhik FK Rodopi Debrashtitsa Rodopi Kozarsko Shipka Dragor Spartak Boshulya Spartak Kalugerovo Spartak Shtarkovo Sportist Kapitan Dimitrievo
Svetkavitsa SInitovo Trakia Pazardzhik Trakia Zvanichevo Trakiec Glavnica Trakiec Isperihovo Velichkovo FK Vihar Vetren Vinogradets Yunak Ivaylo Zenit Vetren Dol
Others Clubs Pernik
Benkovski Kopanitsa Chernogorets Noevtsi Chorni Breznik Erma Tran Legia Sofia Levski Egalnica Metalurg Pernik Minyor Pernik Partizan Yardzhilovtsi Pirin Zemen
           
Varba Radomir Verila Dren Vihar Elovdol Vitosha Dolna Dikanya            
Others Clubs Pleven
Belite Orli Pleven Chavdar Brashlyanitsa Dunavska Chayka Somovit Gigant Belene Iskar Chomakovtsi Juventuus Malchika Kaylaka Pleven Levski Gorna Mitropolia Levski Pisarovo Levski Suhache
         
Sitomir Nikopol Spartak Koynare Svetoslav Lepista Svoboda Milkovitsa Ventsi Iskar          
Others Clubs Plovdiv
Botev Debar Parvomay Brestnik Plovdiv Brestovitsa Cedar Plovdiv Chernozem Chernozenem Krichim Maritsa Gradina Maritsa Lyubenovo Maritsa Manole Maritsa Milevo
Maritsa Tsalapitsa Metalik Sopot Plovdiv SK Rakovski Sekirovo Rakovski Shipka Asenovgrad Sokol Bukovo Sokol Dolni Voden Sokol Krislovo Sokol Padarsko
 
Spartak Novo Selo Spartak Plovdiv Sporting Benkovski Topolovo Trakia Novi Izvor Trud Vihar Belozem Vihar Stroevo Vihar Voysil  
Others Clubs Razgrad
Barsa Sushevo Benkovski Isperih Levski Podaiva Lokomotiv Samuil Ludogorek Razgrad Minyor Senovo Skrita Sila Madrevo Stara Sila Staro Selishte Strela Todorovo Vihar Loznitsa
Others Clubs Ruse
Ariston Ruse Botev Koprivets Botev Vetovo Dunav Batin Dve Mogili Levski Karamanovo Marisan Ruse Marten Mladost Ekzarh Yosif Pristis Dolapite Ruse
           
Skalite Ruse Smirnenski FK Sokol Chervena Voda Yantra Dolna Studena            
Others Clubs Shumen
Balkan Gradishte Chavdar Divdyadovo Enev Dibich Shumen Lokomotiv Kaspichan Ludogorets Harsovo Madara Malnai Kliment Rapid Divdyadovo Shumen 1929 Shumen 2010
           
Smyadovo Stan Ustrem Trem Veliki Preslav            
Others Clubs Silistra
Botev Profesor Ishirkovo Chervana Zvezda Dulovo Galaktika Chernik Ludogorets Paisievo Relaks Oven Silistra 2009 FK Sportist Kaynardzha Svetkavitsa Poroyno Vihar Boil Vihar Lyuben
               
Yaldaram Yarebitsa Zarya Tsar Samuil                
Others Clubs Sliven
         
Apolon Rechitsa Sliven Palankite Byala Palanka Samuil Samuilovo Sliven 2000 Fc Standart Shivachevo          
Others Clubs Sofia City
Akademik Sofia Balkan Sofia Bankya Dragalevci Sofia Elit Sofia Granit Vladaya Iskar German Iskar Sofia Iztrebitel Ivanyane Levski Chepintsi
Lokomotiv Bdzh Sofia Lyulin FK Orlovets Kokalyane Shipka Sofia Sofia 2010 Sofia AS 23 Sokol Negovan Spartak Podgumer Sportist Sofia Urvich Dolni Pasarel
               
Vihar Trebich Zhiten                
Others Clubs Sofia County
Benkovski Kostenets Dragoman FK Iskar Gara Lakatnik Iskra Iskrec Keramik Elin Pelin Kom Godech Kostinbrod Fc Levski Elin Pelin Pirdop Rilets Govedartsi
       
Sportist Dragovishtitsa Sportist Novi Han Sportist Svoje Tornado Bezden Zenit Tserovo Zvezdets Gorna Malina        
Others Clubs Stara Zagora
Buzludzha Enina Chirpan Fc Edinstvo Gurkovo Eltemir Kran Gabrovnica Gorno Sahrane Levski Sarnevo Levski Stara Zagora Lokomotiv Stara Zagora Mineral Ovoshtnik Mini Maritsa Iztok Radnevo
               
Mlada Gvardia Rozovo Stara Zagora                
Others Clubs Targovishte
       
Buhovtsi Chernolomets Popovo Energia Targoviste Raketa Targovishte Sokol Treskavets Sportist Kovachevets        
Others Clubs Varna
Aksakovo FK Atletik Provadia Beloslav Chernomorets Byala Devnya Fc Himik Devnya Provadia FK Shipchenski Sokol Varna Sprint Belogradets Ustrem Karamanite
                 
Vladislav Varna                  
Others Clubs Veliko Tarnovo
Botev Debelets Chumerna Elena Dolna Oryahovitsa Levski Lyaskovets Levski Strazhitsa Lozen FK Lozen Suhindol Probiv Ovcha Mogila Strela Oresh Svetkavitsa Mihaltsi
       
Trakia Lozen Udar Byala Cherkva Vihar Radanovo Vladislav Dzhulyunitsa Yantra Draganovo Yunak Merdanya        
Others Clubs Vidin
     
Balkan Belogradchik Botev Dirnovo Botev Gramada Dunav Dunavtsi Partizani Makresh Ratsiaria Archar Timok Bregovo      
Others Clubs Vratsa
Botev Bardarski Geran Botev Krivodol Botev Popitsa Botev Rogozen Boteva Brusen Iskar Roman Lokomotiv Mezdra Manastirishte Minyor Zgorigrad Mladost Vratsa
         
Ogosta Hayredin Okolchitsa Moravitsa Septemvri Glozhene Stroitel Kunino Uragan Sofronievo          
Others Clubs Yambol
   
Benkovski Zimnitsa Botev Bolyarovo Elhovo FK Indzhe Pobeda Mezhda Sportist Roza Straldzha Trakiets Kukorevo    
Others
Anhialo Pomorie Arkus Lyaskovec Arsenal Kazanlak Atum 01 Belite Galabi Galabec Benkovski Pishtigovo Benkovski Simeonovgrad Botev Chernogorovo Botev Kozloduj Botev Zlataritsa
Burgos Livada Cerovo 2006 FK Chardafon Orlovets Chavdar Byala Slatina Chernomorets Pomorie Conegliano German Druzhba Dobrovica Dunav 98 Selanovtsi Feniks Novi Istar Forca Blagovo
Gabar Gaberovo Goloe Lozarevo Granit Kanchevo Inter Plachidol Kebros Karmanly Khimik Dimitrovgrad Levski Dolna Banya Levski Dragalevici Levski Odrune Lokomotiv Chernograd
.: FK Olimpik Beroe :.
Maritsa Menenkiovo Maritsa Ognianovo Mineral Rudarci Minyor Rudnik Novi Iskar Olympic Beroe Olympic Galata Orel Jasnovo Orizare FK Panayot Hitov Tutrakan
Pobeda Vresovo Prosenik FK Sarata Dolni Rakovec Selyak Stubel Septemvri Lehchevo Shipka Malo Konare Slavia Hadzhievo Sparta Samovodene Spartak Pestera Strela Dabnik
Svetkavitsa Banite Svetkavitsa Manolsko Konare Topolite Topolchane Torpedo Borovan Uragan Boyadzhik Urozhai Bulgarovo Vedrare Vidima Rakovski Sevlievo Vihar Gorublyane Vihar Vladimirovici
             
Yastreb Kosharica Yunak Ardino Yunak Yunacite