DANEMARK 2017-18

Super Liga
.: Aalborg Boldspilklub :. .: Aarhus GF :. .: Brøndby IF :. .: Hobro IK :. .: AC Horsens :. .: FC København :. .: Lyngby FC :. .: FC Midtjylland :.
Aalborg BK Aarhus AGF Bröndby IF Helsingör Fc Hobro IK Horsens AC Köbenhavn Fc Lyngby BK Midtjylland Fc Nordsjälland Fc
.: Odense Boldklub :. .: Randers FC :. .: Silkeborg IF :.            
Odense OB Randers Fc Silkeborg IF Sönderjyske            
First Liga
.: Fremad Amager :. .: Esbjerg fB :. .: FC Fredericia :. .: Køge Boldklub :. .: Skive IK :. .: Vejle Boldklub :.
Amager Fremad Brabrand IF Esbjerg FB Fredericia Fc Köge HB Nyköbing Falster Fc Roskilde Fc Skive IK Thisted Fc Vejle BK
.: Viborg FF :.                
Vendsyssel FF Viborg FF                
Division 2 - Groupe 1
.: Akademisk Boldklub :. .: Brønshøj Boldklub :. .: Boldklubben Frem :. .: Hvidovre IF :. .: Boldklubben af 1893 :. .: Næstved IF :.    
Akademisk BK Brönshöj BK Frem BK 1886 Köbenhhavn Hilleröd GI Hvidovre IF Köbenhavn B93 Nästved AS Skovshoved IF    
Division 2 - Groupe 2
.: Boldklubben Avarta :. .: Dalum IF :. .: Greve IF :. .: Hellerup IK :. .: Boldklubben Marienlyst :. .: Næsby Boldklub :.    
Avarta BK Dalum IF Greve FB Hellerup IK Kolding IF Marienlyst BK Middelfart BK Näsby BK    
Division 2 - Groupe 3
.: IK Skovbakken :. .: Kjellerup IF :. .: Ringkjøbing IF :.    
Aarhus Fremad Aarhus VSK Jammerbugt Fc Kjellerup IF Lyseng IF Odder IGF Ringköbing IF Sydvest 05 Tönder    
Denmark Series D3 Groupe 1
.: Frederiksberg Alliancen 2000 :. .: Herlev IF :. .: Holbæk B&IF :.
Fredensborg BI Frederiksberg Alliance 2000 Herlev IF Holbäk IF Karlslunde IF Kastrup BK Ledöje Smörum Slagelse B73 Stenlöse BK Taastrup Fc
Denmark Series D3 Groupe 2
.: Avedøre IF :. .: Fremad Valby :. .: IF Skjold Birkerød :. .: Vanløse IF :. .: Virum-Sorgenfri Boldklub :.
Avedöre IF Fremad Valby Gentofte Vangede IF Köbenhavn B1908 Odsherred FK Roskilde KFUM Skjold Birkeröd Taarnby AB Vanlöse IF Virum Sorgenfri BK
Denmark Series D3 Groupe 3 (without B or Reserve teams)
.: Boldklubben af 1909 :. .: Boldklubben af 1913 :. .: Tarup-Paarup IF :. .: Varde IF :.      
Kolding BK Odense B1909 Odense B1913 Oure Skolerne Sönderborg Fc Tarup Paarup IF Varde IF      

Denmark Series D3 Groupe 4 (without B or Reserve teams)

.: Holstebro Boldklub :. .: Randers Freja FC :. .: Viby IF :.    
Hedensted IF Holstebro BK Lystrup IF Randers Freja Skanderborg Fc Vejgaard BK Vatanspor Viby IF    
Fynsserien - Div 5  (without B or Reserve teams)
.: Odense Kammeraternes SK :.
Aarslev BK Assens Fc Flemlöse Haarby BK Höjfyn SSV Krarup Espe SGI Marstal Rise IF Middelfart MGBK Morud IF Nörre Aaby IK Odense OKS Kammeraterne
.: Otterup B&IK :.                
Otterup IK Otterup KRFK                

Fynsserien  - Div 6 - FBU Série 1 - Groupe 1 (without B or Reserve teams)

Allested UIF Broby Fc Egebjerg FB Fraugde GIF Kerteminde BK Kirkeby IF Langeskov IF Munkebo BK Nyborg IF Ringe BK
.: Tved Boldklub :.          
Sanderum BK Svendborg FB Taarup IF Taasinge FB Tved BK          

Fynsserien  - Div 6 - FBU Série 1 - Groupe 2 (without B or Reserve teams)

.: Fjordager IF :.
Aalborg Chang Aarup BK Allesö GF Avrasya Odense Bogense GIF Bolbro GIF Fjordager IF Glamsbjerg IF Haarslev BK Odense KFUM
               
Strib IF Ubberud IF                

Fynsserien  - Div 7 - FBU Série 2 (without B or Reserve teams)

.: Korup IF :.
Aasum IF Aunslev IF Gislev IF Höjby SG Irakiske DKF Kildemosens BK Korup IF Marslev GIF Odense B67 Odense BiH
.: Søhus IF :.
Odense FIUK Örnes FF Posten BK Odense Röde Stjerne BK Roskilde Rudköbing BK Rynkeby KR70 Skamby BK Skjoldsparken IF Söhus Stige BK Söndersö BK
         
Sydvestfyns FF Faaborg Thurö BK Svendborg Tommerup BK Ullerslev SUB Utopia FK          

Fynsserien  - Div 8 - FBU Série 3 (without B or Reserve teams)

Agedrup Bullerup BK Baaring GF Birkende BK Bögebjerg IF Campus Fc Family LFC Odense Gelsted GIF Hesselager KHIF Hjallese Fc Kauslunde IF
Klemens SKFIF Korinth IF Kurant Fc Kvärndrup BK Langtved SGIF Lumby IF88 Nörre Lyndelse Söby Nörre Söby BK Odense DSIO Odense Fc
Odense Kick Off Ottomans Fc Ryslinge BK Skaarup IF Skovby GF Söllinge SOF Stenstrup IF Stige BK Stjernen BK Svendborg Veflinge GIF
                 
Vindinge BK KRIF                  

Fynsserien  - Div 9-10  - FBU Série 4-5 (without B or Reserve teams)

Dalby IF Drigstrup BK Ejby IK Herrested Örbäk BK Holluf Pile Tornbjerg IF Hospitalets FK Humble Kerte GF Ommel BK Rolfsted IF
             
Sydfin Fc Verninge IF Vestfyn BK              

Jyllandsserien - Div 5 - Pulje 1 (without B or Reserve teams)

.: IK Aalborg Freja :.    
Aalborg Freja Brönderslev IF Gug BK Hjörring IF Lögstör IF Nörresundby Säby IF Skjold Stövring IF    

Jyllandsserien - Div 5 - Pulje 2 (without B or Reserve teams)

.: Tjørring IF :.          
Herning Fremad Ikast FS Mejrup GU Spjald IF Tjörring IF          

Jyllandsserien - Div 5 - Pulje 3 (without B or Reserve teams)

.: Vorup Frederiksberg BK :.    
Aabyhöj IF Aarhus DGL 2000 Aarhus KFUM Djursland Fc Lemming GIF Silkeborg KFUM Söften GF Vorup Frederiksberg    

Jyllandsserien - Div 5 - Pulje 4 (without B or Reserve teams)

.: Sædding-Guldager IF :.        
Fredericia FF Hatting Torsted Horsens Freja Sädding Guldager Starup IF Agerbaek Vejen SF        

Jyllandsserien - Div 6 - JBU Série 1 (without B or Reserve teams)

Aabybro IF Aulum IF Birkelse IF Brädstrup IF Bramming BK Christiansbjerg IF Dronningborg BK Dronninglund IF Egen UIF Esbjerg IF92
.: Frederikshavn fI :.
Frederikshavn IF Give Fremad Hadsund BK Hasle BK Helsted Fremad Hirtshals BK 1920 Höjer Visby Horne Tistrup BK Horsens Fc IFSK Fodbold

Jetsmark IF Klarup RKG Kolind Perstrup IF Kristrup BK Morsö Fc Nibe BK 1919 Nors BK Ribe BK Roslev IK Stensballe IK
             
Stjär BK Tjäreborg IF TST Fodbold              

Jyllandsserien - Div 7 - JBU Série 2 (without B or Reserve teams)

Aabenraa BK Aalborg B52 Aalborg KFUM Aalestrup KVIK Aarhus 1900 Aarhus AKF Aarhus ASA Aarhus JAI Aarhus NB93 Aastrup Hammelev IF
Alhedens IF Ammistsböl Egtved Arden JARL Blaabjerg BK Bramdrupdam GIF Brande IF Bredballe IF Den Bosniske IF Engelunden Fc Farsö Ullits IK
Flauenskjold IF Frem Hjörring Galten FS Gauerslung IF Grenaa IF Grindsted GIF Gundersted IF Stjernen Haderslev FK Hadsten SK Hals FS
.: Hornbæk IF :.
Höjslev Kirkeby IF Hornbäk SF Hornslet IF Hornstrup Fc Hornsyld IF Hornum IF Horsens FS Hurup IF Ikast KFUM Karup Kölvraa 07
King George Fc Koldby Hördum IF Kollund Lind KLG Langaa IK Lemvig GF Lökken GVL Lösning IF Lundtoft IF Maarslet TMG Midtals IF
Midtdjurs IF Möldrup Tostrup Nörager BK Nörager Rörbäk IF Nord Als BK NUBI 1939 Ölstrup GU Östdjurs 91 Östervraa IF Oksböl Vestkysten BK
Rödding IF Silkeborg B74 Silkeborg Fc Silkeborg SKS Skagen IK Skals Valkyrien Skjern IF Sönderborg SUB Spangsbjerg IF Stoholm IF
Storvorde BK Struer BK Sulsted IF Tarp BK Tjele Vest Sport Trekroner IF98 Videbäk IF Vinding SF Vivild IF Vodskov IF

Jyllandsserien - Div 8 - JBU Série 3 (without B or Reserve teams)

Aadalen IF Aars Fc Aia Tranbjerg Andrup IF Ans IF Ansager IF Aros Fc Asaa BK Auning IF Bagterp IF
Bangsbo Freja Billund IF Bindslev Tversted Bjerringbro IF Borbjerg GU Bording IF Borup IF Bosporos SK Bov IF Broager UI
Dansom Fc Dönse Vebbestrup IF Dybboel IU Egelund BMI Ejstrupholm IF Nörre Snede Erritsö GIF Esbjerg BK06 Faarvang HFIF Faster Hanning Feldborg Haderup
Fjerritslev IF Foulum IF Fövling Stenderup Fredericia KFUM Frem Sönderup Suldrup Fröstrup Hannäs IF Funder GF Galacticos IHA Gistrup LKB Görding Lourup IF
Graasten BK Gudumholm IF Haarby IK81 Hörning Hammel GF Harboöre IF Harken UGF Herning FH Herrup BF Hersom Bjerregrav Hjallerup IF
Horsens KFUM Hovedgaard IF Hover UIF Hviding IF Jelling FS Jülsminde IF Jura Fc Klejtrup BK Klitten BK Kongerslev IF
Läsö FB Lem BK Linde BK Maabjerg IF Midtthy FS Nästbjerg Rousthöje Nordens Paris Fc Nordthy IF Nörhalne Fremad Öster Starup Vester Nebel
Öster Sundby BK Purhus IF Randers KFUM Rask Mölle OIF Ravnsbjerg IF Lögstrup Ravsted UI Ribe KVIK 70 Rougsö FF Royal Fc Rye GLIF BK
Saltum Ingstrup Vester SIF Sant Restrup IF Seest BK Silkeborg BK Skalborg SK Skelund IF Skibet IF Skibsby Höjene Sködstrup SF Skovlunde IF
Skovsgaard BK SMIFF 09 Snejbjerg SGI Solbjerg IF Bälum Sole IF Sönder Rind Vinkel SVIF Sönderborg Fremad Sönderborg Inter Sövind GIF Sparkaer IF
Spentrup IF Spöttrup Motion Sport Stautrup IF Strandby Elling IF Strandby IF Farsö Sunds IF Sydmors IF Team Leo IF The Originals Thorsager Rönde TRIF
Thyborön IF Törring Oelholm Tranum GF Troldhede GIF Tylstrup UIF Ulfborg SHN Ulsted BK Valsgaard IF83 VH Fodbold Viborg NUGF
         
Viborg Söndermarken Vinderup IK Voersaa IF Vorbasse BK Vraa Boerglum IF          

Jyllandsserien - Div 9 - JBU Série 4 (without B or Reserve teams)

Aalborg KB81 Aalborg Studenternes IF Aale UI Aarhus Black Vipers Aarhus FAML Aarhus IHF Aarhus Omegn FB Alliancen IF Alslev SK Arentsminde IF
Arnborg IF Assentoft SIF Astrup Soenderskov IF Bäkke SF Biersted IF Bjergby IF Bredsten FB Firehöje Bredstrup Pjedsted BPI Brörup GF Bruunshaab Tapdrup IF
Bylderup BK Chin Fc Dall Ferslev IF Dybvad BK Eastside Viborg Egernsund KIF Ejsing BK Engesvang Fremad Engum UI Esbjerg United
Faarup Sönderbäk FSI Filskov IF Fjorden IF Flade IF Gärum IF Gesten IF Gjerlev B65 Gjern GIF GOG Fc Grasshopperne
Grimstrup IF Grönbjerg Langelund IF Grundför UI Haderslev KFUM Hanstholm IF Hejnsvig IF Hellevad IF Herning IK Herning KFUM Herslev IF
Hinnerup HOG Hjordkär UIF Hjortdal UF Hjortshöj Egaa Hodsager UF Höjslev Station IF Holtet IF Höm Seem UIF Horne Varde HTS Hundelev BK
Hune BK Hvinningdal HA85 Jerne IF Jernved IF Jerup IF Katrinebjergs AF Kibaek IF Klokkerholm IF Kolding SDU Korning IF
Kralupy FFD Krogager BK Kvaglund IF Lidenlund BK Lisbjerg Fc Loejt IF Lund IF Lundergaard IU Lunderskov BK Mariager IK
Mejdal Halgaard FB Mönsted IF Mörke IF Moseby BK Mou IF Naur Sir Krunderup Norddjurs AC GBIF Nordmors IF Nordvestmors BK Nörholm IF
Növling FK Ölgod IF Ölsted UGF Örslevkloster IF Östbirk IF Öster Broenderslev IF Öster Nykirke IF Pindstrup IF Viking Pink Panthers AC Prügelknabe IK
Ramme Lomborg RLK Rindum SU Rödkärsbro IF Romalt Randers Rosendal IK Sabro IF Sallingsund Fc Seven Oaks Fc Shetlands-ponyerne Fc Silkeborg Dansk TKF
Silkeborg FK73 Silkeborg United Sjörslev Demstrup IF Skallerup Vennebjerg Skjold Säby IF Smidstrup Skärup IF Somalisk FF Aarhus Sönder Hygum BK Sönderris SK Sorring Laasby
Stepping SIF Sundsöre FK Svenstrup Godthab Syvsten IF Taars Ugilt IF Tarm IF Taulov Skärbäk IF Team Vest Terndrup IF Thise IF
Thorsö Tungelund IF Thorup IF Thyholm Fc Tim GIF Toftlund IF Tönder SF Torpedo AT Tvis IF KFUM Ulstrup IF Vaarst Fjellerad
Vamdrup IF Varde BK07 Värum GF Veddum IF Vedsted UF Vejle Kammeraterne Vellev IF Vestbjerg IF Vester Hassing GF Vesterbro AFC

     
Vestervig Agger IF Viborg B67 Vildbjerg SF Vindbläs BK Vinderslev IF Vive IF Vridsted IF      

Jyllandsserien - Div 10 - JBU Série 5 (without B or Reserve teams)

Aaben Modus Fc Aadum IU Aalborg FF a1337 Aarhus BSS Aarhus Expats Aarhus Lions Aarhus Posten Agersted GF Aktiv Timring Alssund FF
Arden IF As IF Bio Bold GD Bjert IF Borris IF Bramming Beach Boys Brovst IF OHIK Christiansfeld IF Coconut Lions Daugaard IF
Dynamo Petrobras Ebeltoft IF Engesvang BK Faaborg BK IF Aarre Fabjerg KFUM Fanö BK Fjelsö Gedsted FF Fjelstervang IF Fjordsiden FK Flamengo Garrinchas
Fole IF Frederiks AIF KKIK Karup Frem Skoerping Frem Thyregod Fynslund BK Gaudeamus Fc Gedved Egebjerg IF Gjöl BK Glesborg Fc Gödvad GIF
Grauballe UGF Grejs Dalen IK Grenaa Fc Haabet IF Öster Uttrup Harlev IK Hauge UGF Haunstrup IF Haurum Sall IF Haverslev IF Herskind BK
Hjerm FIF Höje Kolstrup B81 Höjvangen IK Hörby IF Horsens Club de Futbal Hörup UI Hou og Omegns HOIF Hundborg BK Ilbro Lörslev IF Jerslev Stärup IF
Kanonkuglerne Karstoft IF Kegle Fc Kirkeholdet Vraa Kolding SC Kongeaadal SF Kvissel Ravnshoj Läborg GF Langholt SK Lindved GF
Lysabild SG Mammen IF Mols IF Nordenskov UIF Nörre Kongerslev IF Nörre Nebel IF Notmark SU Nustrup UF Örnhöj Abildaa B1986 Ösby IF
Poulstrup Vrejlev Randers OB45 Ranum Overlade IK Vest Rödekro IF Sädding B94 Säsing BK Sebber IF Sejs Svejbäk IF Sindal IF Sjoerring BK
Skägkär IF Centrum Skelde GF Skive B83 Skive Seminarium Skrydstrup SUIF Sörup Sterup Fc Stenum TSI Stenvad BK Stilling IF Stouby GIF
Sydthy BK Taastrup GF Tangsö FS Tarp Hjerting IF Team Noerreaa Thorup Klim BK Tilsted IK Tornby IF Try Thorshöj BK Tukanernes FK
Tyrkisk AOK Understed IF Vakok Fc Vang Tvorup IF Varde United Vejle DTF Vejle Holdet Vejlefjord IF Vejrumbro BK Vejrup IF
       
Vester Hornum IF Vester Nebel IF Viborg Vestermarken Viby Syd IF Vokslev IF Völ GFG        

Köbenhavnsserien - Div 5 (without B or Reserve teams)

.: Boldklubben Skjold :.
Bornholm NB Föroyar IF Handelsstandens BK Jägersborg BK Köbenhavn KB Prespa FK Köbenhavn Rönne FB Skjold BK Sundby BK Sundby KFUM
.: Boldklubben Union :.                
Taarnby FF Union BK Köbenhavn                

Köbenhavnsserien - Div 6 - KBU Série 1 (without B or Reserve teams)

Christiania SC Dragör BK Fix BK Brönshöj Hellas BK Husum BK Klövermarkens FB Köbenhavn CBS Nörrebro United Österbro IF Polititiets PI
           
Rödovre BK Köbenhavn Sunred Beach Fc Udfordringen Fc Vigerslev BK            

Köbenhavnsserien - Div 7 - KBU Série 2 (without B or Reserve teams)

.: Amager FF :.
6K FK Amager FF Gräsrödderne Fc Heimdal BK Hekla BK Nyhavn Fc Pioneren BK Randoms Fc Sönderbro Fight Stefan BK
           
Sydhavnen Fc Valby BK Veterinär Store VLI Viktoria Köbenhavn            

Köbenhavnsserien - Div 8 - KBU Série 3 (without B or Reserve teams)

Amager Fc Amalie BK Babylon Fc Bispebjerg BK Christianshavn IF Culpa Fc Köbenhavn Calcio Ludo Fc Nöddealliancen Olympia BK
           
Öresund KF Sporting Skovsnegl Studenter SSB Vestia BK            

Köbenhavnsserien - Div 9 - KBU Série 4 (without B or Reserve teams)

Arctos Bolderslev 1950 Hajduk SPUL Herman NVFK Iben AC Nörrebro BK Nörrebro FF Olympiakos Köbenhavn Real L'Hopital Rikken Fc
             
Sorana AC Uganda Danish Cranes Volvox              

Köbenhavnsserien - Div 10 - KBU Série 5 (without B or Reserve teams)

 
Bold og Lajs Fc Den Jyske Alliancen Deportivo Montecristo Egedal SC Köbenhavn B1960 Nanoq Fc Nordhavn Fc Street Society Zahle Zebras  

Bornholmsserien - Div 6 (without B or Reserve teams)

         
Hasle Nyker IF Knudsker IF Midtbornholm Fc Rönne IK Viking Rönne          

Lolland Falstersserien - Div 5 (without B or Reserve teams)

.: Døllefjelde-Musse IF :.
Döllefjelde Musse Frem Saksköbing Horbelev IF Horslunde BK Maribo BK Nakskov Fc Nordfalster FB Rödby BK Söllested IF Tingsted BK
                 
Vaeggerloese BK                  

Lolland Falstersserien - Div 6 - LFBU Série 1 (without B or Reserve teams)

     
Branderslev IF Eskilstrup BK Nörre Alslev BK Öster Ulslev BK Stubbeköbing BK Tirsted IK 85 Toreby Gränge      

Lolland Falstersserien - Div 7 - LFBU Série 2 (without B or Reserve teams)

         
Errindlev GI Guldborg IF Nysted B1990 Rudbjerg BK Sandby GB          

Lolland Falstersserien - Div 8 - LFBU Série 3 (without B or Reserve teams)

       
Bandholm BK Hunseby Birket BK Idestrup B1938 Ny Kappel BK07 Radsted IF Rödbyhavn BK        

Sjaellandsserien - Div 5 - Pulje 1 (without B or Reserve teams)

.: AC Ballerup :. .: Glostrup FK :.
Alleröd FK Ballerup Skovlunde FK Farum BK Frederikssund IK Glostrup BGA Herstedöster IC Kalundborg GB Liria FK Lundtofte BK Roskilde BK
                 
Tuse IF                  

Sjaellandsserien - Div 5 - Pulje 2 (without B or Reserve teams)

.: Lystrup IF :.
Haslev Fc Herlufsholm GF Ishöj IF Köge BK Köge Nord Fc Listrup UIF Nästved IF Nyköbing Fc Ringsted IF Systofte BK

Sjaellandsserien - Div 6 - Pulje 1 - SBU - Série 1 (without B or Reserve teams)

 
Espergärde IF Frederiksvärk FK Frem Hellebäk Helsinge FB Herlev B1973 Ölstykke Fc Snekkersten IF Taarbäk IF Värebro Bk  

Sjaellandsserien - Div 6 - Pulje 2 - SBU - Série 1 (without B or Reserve teams)

.: Lejre IF :. .: Slagelse BK&IF :.
Albertslund IF Fuglebjerg Sandved Herfölge BK Holmegaard GBK Jyderup BK Lejre Fc Raklev GI Skälskör IF Slagelse BKIF Solröd Fc
                 
Sydsjälland 05                  

Sjaellandsserien - Div 7 - SBU - Série 2 (without B or Reserve teams)

Bagsvärd BK Benlöse IF Brede IF Dianalund IF Stenlille Ejby IF 1906 Faarevejle BK Flöng IF Hedehusene Frem Bjäverskov Gladsaxe Hero BK Görslev IF
Grantoften IF Gribskov Fc Grönne Stjerne Hilleröd KBK Holbäk BI Holbäk United Höng GF Hornbäk IF Hörsholm Usseröd Humlebäk BK
Hundested IK Hundige BK Hvalsö IF Internazionale BK Islev BK Maalöv BK Nyraad Langebäk Alliancen ORI Fodbold Örslev GIF Rödovre B77
.: Værløse Boldklub :.
Rosenhöj BK Skibby IK Sorö Freja IF Storebält Fc Svogerslev BK Undlöse BK Vallensbäk IF Värlöse Bk Vindinge IF Vordingborg IF

Sjaellandsserien - Div 8 - SBU - Série 3 (without B or Reserve teams)

A Team 2650 Albertslund BS72 Asnäs BK Ballerup BK Blovströd IF Borup IF SJ Bramsnäs IF Brödeskov IF Bröndby Strand IK Bytoften IF
Dalby IF HFK Dalmose IF62 Ejby IF 68 Förslev IF Friheden BK Glostrup IF 32 Hareskov IF Hashöj FS Havdrup GI Hilleröd AC
Hilleröd IF Himmelev BK Veddelev Hörve IF Ishöj Fc Jystrup IF Karrebäk IF Köge Union Lynge Broby IF Lynge IF Uggelöse Mladost IF
Mörköv IF Mosede BK Orient GI Östmön SGI Rojava Rudersdal BK Saaby FB Skävinge IS Slagslunde Ganlöse Slangerup Omegns IF
Store Heddinge BK Ströby AIK 65 Susaa IF Svebölle BI 2016 Svinninge IF Terslev DLF Toksvärd Olstrup FB Töllöse BK Tömmerup GU Tune IF
         
Värlöse KVIF Vejby Tisvilde IF Vemmelev SGI Viby Gadstrup Vipperöd BK          

Sjaellandsserien - Div 9 - SBU - Série 4 (without B or Reserve teams)

Aarby GI Annisse IF Atletico Hilal Bagsvärd VB 68 Barberen FF Blomsterne Fc Böslunde BK Dunav Fc Endeslev Vraaby IF Faxe BK
Föllenslev Särslev IF Gevninge IF Gislinge BK Gundsölille SGIF Hagested Tuse Naes Hellested IF Helsinge KIF Hilleröd FB Höje Gladsaxe IF Höje Taastrup TG80 IF
Holbäk SIF Hvidebäk IF Jägerspris IK Jernlöse BK Jersie United Jungshoved IF Jyllinge Fc Karise IK Kokkedal BK Kvärkeby IF
Kvistgaard IF Lejerbo BK Hvidovre Lellinge IF Melby Liseleje IF Möns FK Nästved Fc77 Nerasht Ballerup Nivaa FK Kokkedal Ölsted IF Ölstykke OB90

Prästo IF

Rönnede IF Ruds Vedby IF Slagelse IK Stillinge IF Store Lyngby IF Svend Gönge IF Team AS FB Tiköb IF Torslunde Ishöj IF
           
Torveparkens SK Uvelse IF Vapnagaard FK Vetterslev Höm GF            
Others
Aakirkeby IF Aalestrup IF Aalholm IF Aarhus ASB Aarhus Fc Aarhusbakken Fc Aarre GHRI Aars IK Aarsballe BK Aggersund IF
Albertslund BK1998 Alfa 75 BK Köbenhavn Allerslev UIF Allingaabro IF Alsönderup Kreds Amager BK Amager Fc Amager United Ammitsböl SGI Andst Ungdoms IF
Arbejdersport Arlovs Boll Asdal IF Ballerup IF Ballum IF Bandholm Östofte Barrit GIF Beder Malling IF Bedsted IF Bellinge IF
Billum IF Bjergby Mygdal Bjerregrav BK Blaahöj IF Blenstrup IF Blistrup SI Brändekilde BK Bredebro BIF Bremdal IK Bringstrup Sigersted
Bröns UIF Bukkerup GF Byrsted Hjeds IF CSKA Skive Damsö Fc De Studerendes Odense Egense Rantzausminde Egtved IF Ensted IF Esbjerg KFUM
.: Frederiksberg Boldklub :.
Fakse Ladeplats Faldsled Svanninge SGI Felsted IF Femhöj IF Fire Höje IF Firkanten Nörrebro Fjordbakken IF Fortuna Hjörring Frederiksberg BK Frederiksberg Fc
Frederiksholm AIK Frem Egernsund Frifelt SF Fuursund IF Fyn Fc Gaarslev GIF Gadbjerg IF Gadstrup IF Genner IF Gilleleje FK
Gina Rovers Givskud GUF Glejbjerg SF Görlöse SI Gram FS Grästed IF Gredstedbro BK Gundsömagle G77 Gurre IK Hallund B1970
Hammerum IF Handest IF Harte GIF Havndal Udbyneder IF Hedehusene IK Helsingör IF Herlev Fc Herning Egemen Hillerslev IF Höjby IF
Höjen GU Holeby IF Holsted FB Holte Fc Hoptrup Marstrup Horne FS Horne KFUM Hörning GF Hornsherreds FK Houlbjerg Laurbjerg
Houlkär IF Hovborg Lindknud FA Hunderup SUG Hvalpsund BK Hyllinge KHIF Idom Raasted IF Ilskov IF Ishöj BK Ishöj United Janderup FS
.: KFUMs Boldklub :.
Janderup JBS Jejsing UIF Jels IF Jonstrup Fc Jysk Akademisk Aarhus Karlebo IF Klovborg KUF Köbenhavn B1903 Köbenhavn KFUM Kolding Fc
.: Lindholm IF :.
Kolding Freja Kolt Hasselager Korsör BK Krystalpaladset Langvad GF Laven Linaa IF Lendum UGI Lille Hema IF Lindholm IF Lögum IF
Lolland Falster Alliancen Lunde BK Lundegaarden BFC Lyngsaa BK Mariager FS Mors VIF Nödebo IF Nordbyen Fc Aarhus Nordjylland Fc Nordstevns GI

Nordvest Fc Nörre Broby BK Ny Tolstrup EIF Nyker IF Nyköbing B1901 Nyköbing Mors IF Öland Halvrimmen IF Ölholm BK Onsild IF Öresund Fc
Osted IF Österby SF Östofte GIf Östre BK Outrup BK Over Jerstal SK Overlund GF Parthenon FF Posten BK Köbenhavn Poulsker IF
Ramlöse IF Resen Humlum IF Resenbro UIF Rishöj BK Romdrup Klarup Rönneholtparken Rörholt IF Ry SK Sant Merlöse IF Silkeborg OBG
Simmersted IF Sinding GIF Skalbjerg Vissenbjerg Skensved IF72 Skibsted Skjold Skjoldhögene Skodborg IF Skovsgaard Bronst KFUM Smölf AC Snedsted GIF
.: Boldklubben Søllerød-Vedbæk :.
Sölleröd BK Sölleröd Vedbäk BK Sönder Felding GIF Sönder Omme IF Sönderjylland Söndermarkens Starup Tofterup IF Stationsbyens Stenlille IF Strellev Lyne IF
.: Svendborg fB :.
Sundby Thy IK Svannedammen Fc Svaneke BK Svendborg Fc Sydalliancen Sydhimmerland BK Sydlangeland BK Sydvestjyllands Efterskole Taarnby BK Tejn IF
Testrup Maarslet TMG Thor Saaby IF Thorning IF Todbjerg Mejlby IF Töllöse SGI Tolne Mosbjerg IF Trelde TGI Tulstrup Faurholt Ugerlöse IF Uhre GIF
.: Vejlby IK :.
Ulbjerg IF Uldum IF Ulkeböl FK Vadum IF Vallö BK Vebro BK Vedbäk BK Vejlby Risskov Velo BK Nakskov Vestjälland Fc
   
Viby Fodsport 97 Vietnam Fc Köbenhavn Virklund BK Virup IF Hjörtshöj Visborg IF Visby IF Gute Vojens BIK Vor Frue IF