ESPAGNE 2018-2019

Primera Division
Alaves Dep. Athletic Bilbao Atletico Madrid Barcelona Fc Betis Seville Real Balompie Celta de Vigo RC Eibar SD Espanol Barcelona RCD Getafe CF Girona Fc
Huesca SD Leganes CD Levante UD Rayo Vallecano Madrid Real Madrid Real Sociedad San Sebastian Real Valladolid CF Sevilla Fc Valencia CF Villareal CF
Segunda Division
Albacete Balompie Alcorcon AD Almeria UD Cadix CF Cordoba CF Elche CF Extremadura UD Gimnastic Tarragona Granada CF La Coruna Dep
Las Palmas UD Lugo CD Malaga CF Numancia de Soria CD Osasuna CA Rayo Majadahonda Real Mallorca Real Oviedo Real Zaragoza Reus Deportiu
               
Sporting Gijon Tenerife CD                
Segunda Division B - Grupa 1  (Without B or Reserve teams)
Burgos Coruxo CF Cultural Leonesa Fuenlabrada CD Guijuelo CD Internacional CF Navalcarnero CDA Ponferradina SD Pontevedra Rapido Bouzas
           
Salamanca UD Salmantino UDS San Sebastian de Los Reyes Union Adarve            
Segunda Division B - Grupa 2  (Without B or Reserve teams)
Amorebiata SD Arenas Getxo Barakaldo CF Calahorra CD Durango Gernika Gimnastica Torrelavega Izarra CD Langreo Leioa
       
Logrones UD Mirandes CD Racing Santander Real Union Irun Tudelano CD Vitoria Nanclares        
Segunda Division B - Grupa 3  (Without B or Reserve teams)
Alcoyano CD Atletico Baleares Badalona CF Castellon Conquense Cornella Ebro Ejea Hercules Alicante Lleida Esportiu
         
Olot Ontynient CF Peraleda CF Sabadell CE Fc Teruel CD          
Segunda Division B - Grupa 4  (Without B or Reserve teams)
Atletico Sanluqueno Badajoz CD Cartagena Fc Don Benito El Ejido CD Ibiza UD Jumilla Linense RB Marbella Melilla UD
       
Real Murcia Recreativo Huelva San Fernando CD Talavera CF UCAM Murcia Villanovense CF        
Tercera Division - Grupa 1 - Galicia (Without B or Reserve teams)
Alondras Arenteiro Arosa SC Barco Bergantinos Boiro Celtiga Choco Compostella Laracha
Ourense CF Ourense UD Paiosaco Hierros Polvorin Porrino Industrial Racing Ferrol Ribadumia Silva La Coruna Somozas Villalbes
Tercera Division - Grupa 2 - Asturias  (Without B or Reserve teams)
Caudal de Mieres Ceares Colunga Condal Covadonga Gijon Industrial La Madalena de Morcin Lealtad L'Entregu Llanera UD
Llanes Marino Luanco Mosconia Praviano Real Aviles San Claudio Rivero San Martin del Rey EISM Siero Pola Club Tuilla Universidad Oviedo

Tercera Division - Grupa 3 - Cantabria  (Without B or Reserve teams)

Atletico Albericia Barreda Bezana Cayon Cultural Guarnizo Escobedo Laredo Naval Reinosa Revilla de Camargo Ribamontan al Mar
 
Rinconeda de Polanco Samano UD Siete Villas Solares SD Textil Escudo Torina Barcena Tropezon Velarde Muriedas Vimenor  
Tercera Division - Grupa 4 - Pais Vasco (Without B or Reserve teams)
Amurrio Club Balmaseda Basconia Beasain Bermeo Taldea Deusto Bilbao Juventud Somorrostro Lagun Onak Ordizia KE Pasaia KE
   
Portugalete San Ignacio Victoria San Pedro Sestao Santurtzi CD Santutxu Sestao River Sodupe UC Zamudio    
Tercera Division - Grupa 5 - Cataluna (Without B or Reserve teams)
Asco Castelldefels Cerdanyola del Valles Europa Figueres UE Grama FE Santa Coloma Granollers EC Horta Barcelona L'Hospitalet Llagostera
Martinenc Barcelona Pobla Mafumet Prat AE San Cristobal Terrassa Sant Andreu Santboia Santfeliuenc Barcelona Sants UE Barcelona Terrassa Olimpica Vilafranca
Tercera Division - Grupa 6 - Comunidad Valenciana (Without B or Reserve teams)
Acero Alzira Atzenata Crevillente Eldense Jove Espanol San Vicente La Nucia Novelda Olimpic Zativa Orihuela
   
Paiporta Paterna Valencia Rayo Ibense Roda CF Villareal Saguntino Silla CF Torre Levante Vilamarxant CF    
Tercera Division - Grupa 7 - Comunidad Madrid (Without B or Reserve teams)
Alcala RSD Alcobendas Sport Atletico Pinto Canillas Madrid Carabanchel Las Rozas de Madrid Mostoles Parla Pozuelo Alarcon San Agustin del Guadalix
       
San Fernando Henares Santa Ana DAV Tres Cantos Trival Valderas Vicalvaro Madrid Villaverde Boetticher        
Tercera Division - Grupa 8 - Castilla y Leon (Without B or Reserve teams)
Almazan Arandina Atletico Astorga Atletico Tordesillas Bembibre Briviesca Norpetrol Bupolsa Burgos Burgos Promesas 2000 Cebrerena Cristo Atletico
   
Gimnastica Segoviana La Baneza La Granja La Virgen del Camino Real Avila Santa Marta UD Sporting Uxama Burgo Zamora CF    
Tercera Division - Grupa 9 - Andalucia Oriental y Melilla (Without B or Reserve teams)
Alhaurin de la Torre Alhaurino CD Antequera Atarfe Industrial Atletico Mancha Ciudad de Torredonjimeno El Palo Guadix Huetor Tajar Huetor Vega
Juventud Torremolinos Linares Dep. Loja CD Martos Motril CF Polideportivo Almeria Real Jaen Rincon La Victoria River Melilla San Pedro UD
               
Torreperogil Velez                
Tercera Division - Grupa 10 - Andalucia Occidental y Ceuta  (Without B or Reserve teams)
Algericas Arcos de la Frontera Atletico Espeleno Cabecense Ceuta CA Conil de la Frontera Coria CF Ecija Balompie Gerena Guadalcacin
   
Lebrijana UB Los Barrios Lucena CF Salern Puente Genil San Roque Cadiz Utrera Sevilla Xeres CD Xerez Deportivo    

Tercera Division - Grupa 11 - Islas Baleares  (Without B or Reserve teams)

Alcudia Binissalem Constancia Esporles Felanitx Ferriolense Formentera Ibiza Islas Pitiusas Llosetense Manacor
Mercadal Murense Pena Deportiva Platges de Calvia Poblense San Rafel Santa Catalina Atletico Santanyi Soller Son Cladera Palma
Tercera Division - Grupa 12 - Canarias (Without B or Reserve teams)
Atletico Tacoronte Atletico Union Guimar Buzanada El Cotillo La Oliva Ibarra La Cuadra Union Puerto Lanzarote Las Zocas Marino Los Cristianos Mensajero
   
Panaderia Pulido San Fernando Maspalomas Santa Ursula Tamaraceite UD Tenisca Union Sur Yaiza Union Viera Villa Santa Brigida    
Tercera Division - Grupa 13 - Region de Murcia (Without B or Reserve teams)
Aguilas Algar Atletico Pulpileno Cieza Ciudad de Murcia CAP Deportiva Minera Escuela Churra EDMF Estudiantes Murcia Huercal Overa La Union CF
 
Lorca Deportiva Lorca Fc Los Garres Murcia Mar Menor Mazarron Minerva Alumbres Muleno Olimpico Totana Yeclano Deportivo  

Tercera Division - Grupa 14 - Extremadura  (Without B or Reserve teams)

Aceuchal Arroyo Atletico Pueblonuevo Azuaga Cacereno Polideportivo Calamonte Castuera Subastacar Coria CD Diocesano Caceres Jerez
 
Llerenense Merida UD Montijo UD Moralo Olivenza CP Plasencia Polideportiva Valdelacalzada Valdivia CP Valverdeno RCP  

Tercera Division - Grupa 15 - Navarra  (Without B or Reserve teams)

Alesves Villafranca Ardoi Elkartea Avance Ezcabarte Baztan Elizondo Beti Kozkor Beti Onak Burlades Cantolagua CD Cirbonero Corellano CD
 
Cortes Huarte Mutilvera Pamplona Pena Sport San Juan Subiza Txantrea Valle Egues  

Tercera Division - Grupa 16 - La Rioja  (Without B or Reserve teams)

Agoncillo Alberite CCD Alfaro Anguiano Arnedo Autol Berceo Calasancio Haro La Calzada CDFc
 
Logrones SD Naxara Oyonesa Pradejon Rapid Murillo River Ebro Varea Vianes Yague  

Tercera Division - Grupa 17 - Aragon  (Without B or Reserve teams)

Almudevar Atletico Monzon Belchite 97 Binefar Borja Brea de Aragon Calamocha Casetas Saragoza Illueca CF Juvenil Tamarite
 
La Almunia Robres Sabinanigo San Juan de Mozarrifar Son Lorenzo de Flumen Sarinena Tarazona Utebo Villanueva CF  

Tercera Division - Grupa 18 - Castilla La Mancha (Without B or Reserve teams)

Almagro Atletico Ibanes Azuqueca Guadalajara CD La Roda CF La Solana CF Madridejos Manchego Ciudad Real Marchamalo Mora
 
Puertollano Quintanar del Rey Socuellamos Yugo Tarancon Toledo Tomelloso Villacanas Villarrobledo Villarrubia  
Others - Aragon