FINLANDE 2016-2017

Veikkausliiga

.: HJK Helsinki :.

.: FC Inter :. .: Kuopion Palloseura :. .: FC Lahti :. .: Rovaniemi Palloseura :.
Helsinki HJK Helsinki IFK Ilves Tampere Inter Turku Jyvaeskylae JJK Kemi PS Kuopion Palloseura Lahti Fc Mariehamn IFK Rovaniemi RoPs
.: Vaasan Palloseura :.                
Seinajoeki SJK Vaasa VPS                
Ykkoenen
.: FC Haka :. .: FC TPS Turku :.
Ekenas EIF Raasepori Gnistan Helsinki Grankulla IFK Kauniainen Haka Valkeakoski Honka Fc Espoo Jaro Pietarsaari Kokkola KPV Oulu AC EJK Oulu OPS Dreeverit Turku TPS

Kakkonen - Group A

Jaervenpaeae JaPS Keski Uusimaa Kerava PKKU Kiffen Helsinki Klubi 04 Helsinki Kotka Tyoevaen KTP Kultsu Lappeenranta Kuusysi Lahti Akatemia Lappeenranta PEPO Legirus Inter Vantaa Mikkeli MP
               
Mikkelin Kissat Sudet Kouvola                

Kakkonen - Group B

.: FC Jazz :. Salon Palloilijat ry. .: TPV Tampere :.
Espoo Fc Etela EsPa Espoo Jazz Pori Kaepylaen KaPa Musan Salama Pori Nummelan PS Peimari United Raasepori BK46 Salon SalPa Tampere TPV
.: Tampere United :.                
Tampere United Viikingit Fc Helsinki                

Kakkonen - Group C

Gamlakarleby Kokkola GBK Hercules Oulu Iisalmi PK37 Jakobstad JBK Pietarsaari Kajaani AC Kajaani Haka Kuopio KuFu 98 Naerpes Kraft Naerpioe Oulu Tyoevaeen OTP Tornio TP47
               
Vaasa IFK Kamraterna Villiketut  Jyvaeskylae                

Kolmonen - Helsinki and Uusimaa - L1 (Without B or Reserve Teams)

.: Atlantis FC :. .: HPS :.
Atlantis Helsinki Espoon PS Espoon Tikka Helsinki Latino CLE Helsinki Malmin MPS Helsinki PS HooGee Haukilahden Lohja LoPa Pohu Helsinki Fc Ponnistajat Malmin

Kolmonen - Helsinki and Uusimaa - L2 (Without B or Reserve Teams)

Futura Porvoo Helsinki PPJ Itae Hakkilan Kilpa Pallokerho PK35 Pihlajamaeki Sexy Poexyt Espoo Sipoo SibboV Spartak Helsinki Tikkurilan TIPS Toeloen Taisto Toukolan Teraes

Kolmonen - Helsinki and Uusimaa - L3

wpe4.gif (2860 bytes) .: FC Reipas :.
Finnkurd Helsinki Helsinki HerTo Helsinki Kontu Hyvinkaeae HyPS Jokelan Kisa Tuusula Laajasalon LPS Helsinki Lahti Reipas Fc Maskun PS Nurmijaervi NJS Helsinki PuiU
               
Riihimaeki RiPS Tuusula TuPS                

Kolmonen - Kaakkois Suomen  (Without B or Reserve Teams)

Myllykosken%20Pallo-47 - Logo
Hamina HAPK Imatra IPS Edustus Kotka PeKa Lappeen JK Lappeenranta Mikkeli Fc84 Mikkeli SavU Mylkykosken 1947 MYPA Kouvola Peltirumpu Kouvola Ristiinan RIPA Savonlinna STPS
                 
Virky Lappeenranta                  

Kolmonen - Keski Pohjanmaa and Vaasa (Without B or Reserve Teams)

Esse IK Aehtaevae Jukola Fc Vaasa Kiisto Fc Kokkolan PS Korsnaes FF Pedersoere PeFF Seinaejeoen SISU Sporting Kristinankaupunki Sundom IF Vaasa Virkiae Lapua

Kolmonen - Keski Suomen

Huima Aenekoski Joensuu JIPPO Joensuu JoPS Jyvaeskylae Blackbird Jyvaeskylae JPS Kurkimaen Kisa KuKi Pieksaemaeki SaPA Riverball SC Joensuu Vaajakoski FCV Warkaus JK

Kolmonen - Laensi Suomen  (Without B or Reserve Teams)

Aabo IFK Turku Aaland Fc Boda Kemioensaari Kaarinan KaaPo Paimio PaiHa Parainen PIF Rauma Pallo Iirot Toejoen Veikot Pori Turku JyTy Turku TPK
                 
Turun Weikot                  

Kolmonen - Pohjois Suomi (Without B or Reserve Teams)

     
HauPa Haukipudas Kemi Fc Oulu Luistinseura Rollon Pojat Rovaniemi Santa Claus Rovaniemi Sodankylaen SoPa Tervarit Oulu      

Kolmonen - Tampereen

Haemeenlinna HJS Haermae Haemeenlinna Janakkalan Pallo Loiske Lempaeaelae Nokia NoPS Tampere Ilves Kissat Tampere Pirkkalan PJK Tampere TKT Tampere TPT Valkeakoski PS44

Nelonen - Helsinki

   
ALPC Fc Ellas Helsinki SAPA Jokerit Helsinki Kurvin Vauthi Suurmetsän SUMU Tölön Wesa Valtti Puotinkylän    

Nelonen - Ita Suomen

   
Iisalmi PAVE Kings Kuopio Kuopion ELO Lehmo LehPa Liitosalueen LiPa Nilsiä NP Rautavaara Raiku Toivala ToU    

Nelonen - Kaakkois Suomen

     
Atomit Fc Korian Ponsi Kotajärven Pallo Liry Lappenranta Punkaharju KUP Simpeleen SiU Union Plaani      

Nelonen - Keski Pohjanmaa

 
Hovsala BK Jakobstad IFK Larsmo BK Myran IK No Stars Nykarleby NIK Rytimäen PK84 Sääripotku Fc Vetelin VetU  

Nelonen - Keski Suomen

   
Harjun Potku Blue Eyes Jämsänkosken Ilves Jyväskylän Nousu Kangasniemi Pallo 51 Keuruun Pallo Liikunnan Riemu Lohikosken LPK Muuramen Yritys    

Nelonen - Laensi Suomen

Aabo CF Bosna Fc Euran Pallo Hirvensalon Heitto Hot Lips Turku Jomala IK Kokemäen Pallo Littoisten LTU Naantali VG62 Nakkilan Nasta
Noormarkun Koitto Piikkiön PIPS Porin Pallo Raiso Futis Rauma Fc Salon Toverit Sauvo AC Someron Voima Wilpas Salo Wolves SC

Nelonen - Pohjois Suomen

Kellon Työväen KTU Kemijarven KP55 Keminmaa Pallo Kolarin Kontio Kurenpojat Fc Kuusamon Pallo Moon AS Oulon Tarmo Oulun Reipas Oulunsalon Pallo
                 
Tornion Tarmo                  

Nelonen - Tampereen

 
Forssan JK Ikaalisten IU Kangasalan Voitto Lempäälä LeKi Tampere Nekalan Pallo Tampere PP70 Tervakosken Pato Toijalan TP49 Valkeakosken KP  

Nelonen - Uusimaa

Akilles Porvoo Espoo EBK Hanko HIK Järvenpä PS47 Kasiysi Rocky Espoo Kirkslätts IF Koivukylän Pallo Korso United Leppävaara Pallo Mäntsälä MU
         
Nastola Nopsa Pelifiilis PEF Riipilä Raketti Vantaa Fc Vantaa JS          

Nelonen - Vaasa

 
Iskmo Jungsund BK Kaskö IK Korsholm Fc Kuffen Fc Kungliga Wasa CF Malax IF Norrvalla FF Ponnistus Suvilahden SuSi  

Vitonen - Helsinki

Aztecas Babylon Colo Colo Blanco Degis Fc Fortuna Helsinki Helsingin Pumppu Hieho Fc Kanuunoiden Kerma Kuitu Fc Melmin Kartanon PETO
   
Pajamäen PPV Pohjoismaiden PKP Rohivuori RoU Ruisku Fc Dadbod Stasi AC Stoppi AC Tavastia Zenith Myllypuro    

Vitonen - Ita Suomen

Barca AC Harjamän Teräs Hurtat Lieksa Itärajan IRPA Juankosken Pirkivä Juuan Pallo Keltik AFC Kiteen KiU Kiuruveden Pallo Kuopion KJK
Lapinlahden Pallo 95 Nekkarin Pallo Niemisen NiemU Pogosta Fc Puijon PuPa Rautalammin RauU Suonenjoen Pallo 52 Tarzan Fc Yllaetys Ylämyllyn Zulimanit SC

Vitonen - Kaakkois Suomen

Inkeroisten Purha Jäntevä Kotka Juvan Kisa JiiKoo Kotkan Kiri Kujankoski Kumu Lapeerannan Pallo Luumäen Pojat Montolan Nuorisoseura Otavan Viesti Potkupallo Fc
             
Ruokolahden PS Valkealan KAJO Voikkaan PPK              

Vitonen - Keski Pohjanmaa

Friska Viljor Golden Boys Kelviän Tarmo Kobolt BK Kokkola DEPO Lohtajan Veikot Oulaisten Huima Reima Kokkola Terjärv US Ysikaks Nivala Fc92

Vitonen - Keski Suomen

   
Haapamäen HPP HuKi Fc Juotsan Seudun Pallo Palokka Riento Petäjäveden PetPet Suolahden Urho Vaajakoski FC Reds Vihtavuoren Pallo    

Vitonen - Laensi Suomen

Campus AFC Eurajoki Fc Harjavallanpallo Ihoden Kiri Kaarinan PS Kaarinan Reipas Kankaanpäe Pallo Karhu Futis Komar Turku Kuuvuoren Laaki
 
KY Sport Lauttakylän Luja Magen AK Merikarvian Into Mynämäen Pallo Nuo Tee Pee Ruskon Pallo Turku Fc 82 Uusikaupunki UPK  

Vitonen - Pohjois Suomen

       
Ajax Sarkkiranta Inter Välivainio Juopulin Nuorisoseuran Oulu JK Real Oulu Taivalkoski Calcio        

Vitonen - Tampereen

Lammin Veto Melody Tampere Pelikassit Tampereen Pallo Tampereen TTY Estudiantes Teivo Fc Tuisku Oriveden Urjalan Pallo Vapsi Fc Vesilahden Visa

Vitonen - Uusimaa

Apollo Askolan AskU IIF JK Jäppärä Jäervenpä Noula Jalkarannan JAPS Jari Tolsa Fc Kelokosken ALKU Keravan Pallo 75 Kyllikki Fc
Laaksolahden AK Masalan Kisa Myrskylän MyMy Nastolan Naseva Olarin Kiksi Orimattilan Pedot Pallokalat Niittokone Pathoven Rajamäki RaKe Raskas Hiki

Vitonen - Vaasa

       
Kauhajön Karhu Komu Fc Kortsejärven Kanu Palosaaren PUS Töjby Fc Vaasan VPV        

Kutonen - Helsinki

Dynamo Estofut EMU AFC Geishan Pallo Helsingin HeKuLa Herrasmiehet Helsinki Käpylä Maanantai Käpylän Sekunda Kirkonpellon PK Kobane Fc Kullervo Helsinki
Kulosaari KuRa Lähiö Fc Roxbury JK Ruila Fc Spartak Itä Spede Fc Stallions Strikers Bertil Suokki Fc Veijarit
                 
Zoom                  

Kutonen - Keski Pohjanmaa

           
Jeppo FF Kalajön Pallo Saaka Fc Sievin SiSu            

Kutonen - Keski Suomen

     
Aanekosken Huima Kampuksen Dynamo Komeetat Jyväskylä Konneveden KonnU Kypärämäki Rangers Laukaa LKP Muholan MJK      

Kutonen - Laensi Suomen

Ankkalinna Fc Auran APU Loimaan PS Luvian Veto Mäntyluodon Kiri Marttilan Murto Pamaus Paattisten Raision Ryhti Ruosniemen Visa Torre Calcio
           
Turku TuTo Turun Kisa Veikot Turun Ponteva Turun TuPV            

Kutonen - Tampereen

Apassit Parkunmäen Iittalan Ipa Jukola Jaguars Kangasala Fc Lamminpäen LaPro Mäntän Valo Nokian Pyry Parolan Visa Soho SS Sorvankylän Pallo
         
Tahmelan Vesa Tampere TAS Trompi Fc Ylöjärven Ilves Ylöjärven Ryhti          

Kutonen - Uusimaa

Ares 86 Halkian ALKU Hyvinkä PK 09 Itä Vantaan IVPA Kapina Fc Karkkilan KJS Keimolan Kaiku Korson Pallo Lohjan LJK Nummen Hukat
   
Olarin Tarmo OT77 Pakkalan PPS Pelikaani Hyvinkäen Pohjois Espoon PEP Slimmit Fc Tuusula Fc Virkkalan Tarmo Wild Fc    

Kutonen - Vaasa

Alavuden APV BK 48 Black Islanders Ilmajön Kisailijat Kajaanin PK Kurikan Ryhti Kyrön Voima Laihia SC Nurmon Pallo Päntäne Fc
               
Petalax IK Teuvan Pallo                

Seiska - Helsinki

       
HakPa HDS Mondial Stars

Höyläämötien Sähly

Pakila Fc Pulmur Fc RaPe AS        

Seiska - Keski Pohjanmaa

           
Haapajärven Killat Kaalby KUF Munsala United Ylivieska Fc            

Seiska - Tampereen

APA Utasport Darra Tampere Hirsilän Pyrkyvä Kaveriporukka Fc Kristallipalatsi Kylmäkoskn KylVe Mouhijärven Malli Polla Fc Rellu Fc Tampere PIPO 79
           
Vehmaisten VehU Vierasjoukkue Vihniö Fc Viialan PV            

Others

.: FinnPa Helsinki :.

Aessaet Pori Allianssi Vantaa Dreeverit Oulu Eagles Kuopio Espoo PIMPS Fighter Cocks Oulu FinnPa Helsinki Finnstroems Kamraterna Flatus Jyvaeskylae Haemeenlinna Fc
.: Jollas United FC :.
Haeraet Helsinki Haminan TP Haukipudas PAPS Heinola HP47 Helsinki MaKu Iisalmi Klubi 36 Into Kemi Jaentevae VU Jakobstad United Jollas United
Jyvaeskylaen PK Kaipiaisten Kajastus Kallion Hyeenat Kanavan PH Vihtavuori Karhulan Pohjat Kausala Fc Kaustisen PV Keitelejazz FC Aeänekoski Kelohonka JP Kemi-Tornio FTK
Kotkan%20TP - Logo
Kipparit Kokkola Kokkola Oeja 73 KooTeePee Fc Kotka KooVee Tampere Koparit Kuopio Korpilahden Martti Kotkan Reipas Kouvola Fc Akatemia Kouvola PaPe Kuusankoski FC
.: FC Mikkeli :.
Kvarken IF Lahti Lahen Pojat Lahti Stars Lahti TP Leppaeveden Leppae Lieto Kaarina Loviisa FC Luopiot Lynx FC Napapiiri Mikkeli FC
Muden Pallo SC Muhoksen Urheilijat Multiants Multia Muurame KSETK Muurola Rovaniemi Nakkakuula Turku Nateva Nurmijarvi Nerds FC Nets Fc Oulu Oulu Fc

Oulu Kulkurin Pallo Oulu OPA Oulun Rotuaaarin Pallo Pantterit FC Pasa FC Imatra Pertunmaan Ponnistajat Poppiniemen Ponnistus PuPo FC Raahe FC Rakuunat Laappenrantaa
Rauman Kisaveljet Rio Grande Rovaniemi Saarijaervi FC Salamat FCK Sampo Virolahti Sastamalan Waima Sayri Saynatsalo Seinajoeki TP Sepsi Seinajoki Siilinjaervi SiPS
Tampere LaKu Tampere Palloveikot Tampereen JK Tapiolan JK Tarmo FC Tigers ToTii Tikkakosken Tikka Turun Pyrkivae JK Vaasan Sport Vantaa AC
wp35.gif (977 bytes)
Vantaa KOPSE Vantaa PK35 Veikkolan Veikot Veiterae Lappeenranta Venceremos Alavus Viitasaari JK Villisjat Elimaeki Visan Pallo Warkaus WP 35 Zyklon Helsinki