FINLANDE 2019

Veikkausliiga

.: HJK Helsinki :.

.: FC Inter :. .: Kuopion Palloseura :. .: FC Lahti :. .: Rovaniemi Palloseura :.
Helsinki HJK Helsinki IFK Honka Fc Espoo Ilves Tampere Inter Turku Kokkola KPV Kuopion Palloseura Lahti Fc Mariehamn IFK Rovaniemi RoPs
.: Vaasan Palloseura :.                
Seinajoeki SJK Vaasa VPS                
Ykkoenen
.: FC Haka :. Myllykosken%20Pallo-47 - Logo .: TPV Tampere :. .: FC TPS Turku :.
Ekenas EIF Raasepori Haka Valkeakoski Jaro Pietarsaari Kajaani AC Kotka Tyoevaen KTP Musan Salama Pori MYPA 1947 Anjalakoski Oulu AC EJK Tampere TPV Turku TPS

Kakkonen - Group A

.: FC Reipas :.
Jaervenpaeae JaPS Joensuu JIPPO Kiffen Helsinki Klubi 04 Helsinki Lahti Reipas Fc Lappeenranta PEPO Mikkeli MP Mikkelin Kissat Nurmijaervi NJS Sudet Kouvola
               
Vantaa JS Viikingit Fc Helsinki                

Kakkonen - Group B (without B or Reserve teams)

.: FC Jazz :. Salon Palloilijat ry. .: Tampere United :.
Espoo Fc Espoon PS Gnistan Helsinki Grankulla IFK Kauniainen Jazz Pori Kaarinan KaaPo Käpylän KaPa Rauma Pallo Iirot Salon SalPa Tampere United

Kakkonen - Group C (without B or Reserve teams)

 
Gamlakarleby Kokkola GBK Hercules Oulu Iisalmi PK37 Jakobstad JBK Pietarsaari Kajaani Haka Kuopio KuFu 98 Oulu Luistinseura Vaajakoski FCV Vaasa IFK Kamraterna  

Helsinki and Uusimaa - Kolmonen L1 (Without B or Reserve Teams)

.: Atlantis FC :. .: HPS :.    
Atlantis Helsinki Finnkurd Helsinki Hanko HIK Helsinki PS Nummelan PS Raasepori BK46 Sexy Poexyt Espoo Toukolan Teraes    

Helsinki and Uusimaa - Kolmonen L2 (Without B or Reserve Teams)

Helsinki Latino CLE Helsinki PuiU HooGee Haukilahden Koivukylän Pallo Laajasalon LPS Helsinki Leppävaara Pallo Ponnistajat Malmin Sipoo SibboV Tikkurilan TIPS Tuusula TuPS
                 
Vantaa PK35                  

Helsinki and Uusimaa - Kolmonen L3

wpe4.gif (2860 bytes)
Futura Porvoo Helsinki HerTo Helsinki Kontu Hyvinkaeae HyPS Järvenpä PS47 Jokelan Kisa Tuusula Keski Uusimaa Kerava PKKU Kuusysi Lahti Akatemia Nastola Nopsa Riihimaeki RiPS
                 
Valtti Puotinkylän                  

Helsinki and Uusimaa - Nelonen - Group 1

     
Espoon Tikka Glid Fc Kasiysi Rocky Espoo Kirkkonummi Fc Korso United Lohja LoPa Tolsa Kirkkonummi      

Helsinki and Uusimaa - Nelonen - Group 2

     
ALPC Fc Helsinki Malmin MPS Pohu Helsinki Fc Ruoholahti Helsinki PPJ Spartak Itä Suurmetsän SUMU Tölön Wesa      

Helsinki and Uusimaa - Nelonen - Group 3

           
Helsinki SAPA Kurvin Vauthi Pallokerho PK35 Pihlajamaeki Pulmur Fc            

Helsinki and Uusimaa - Nelonen - Group 4

       
Akilles Porvoo Järvenpä Noula Orimattilan Pedot Pakkalan PPS Pelifiilis PEF Riipilä Raketti        

Helsinki and Uusimaa - Vitonen - Group A

 
Inkoo IIF JK Kila IF Espoo Laaksolahden AK Nummen Hukat Olarin Kiksi Punainen Mylly Espoo Raskas Hiki Slimmit Fc Virkkalan Tarmo  

Helsinki and Uusimaa - Vitonen - Group B - C

   
Babylon Ellas Espoo EBK Helsingin Pumppu Melmin Kartanon PETO Pajamäen PPV Pohjois Espoon PEP Tavastia    

Helsinki and Uusimaa - Vitonen - Group D - E

     
Chicken Wings SC Degis Fc HePuLi Hieho Fc Kanuunoiden Kerma Levottomat Jalat Rohivuori RoU      

Helsinki and Uusimaa - Vitonen - Group F - G

 
Dynamo Estofut Fortuna Helsinki Itä Hakkilan Kilpa Jokerit Helsinki Keimolan Kaiku Keravan Pallo 75 Skavaböle Keski Uudenmaan Strikers Bertil Vantaa Fc  

Helsinki and Uusimaa - Vitonen - Group H

   
Askolan AskU Halkian ALKU Hyvinkä PK 09 Jäppärä Kapina Fc Kelokosken ALKU Myrskylän MyMy Nastolan Naseva    

Helsinki - Kutonen - Group A - B

Anatolian Kotkat Downtown 65 Vantaa Espoo RPS 32 Kivenlahti Etela EsPa Espoo Kasisyi Rovers Espoo Kauklahden Pyrintö Korson Pallo Laatupallo Fc Länsiväylän Dynamo Espoo Rastalaa AC Espoo
               
Vermo Vikings Espoo Wild Fc                

Helsinki - Kutonen - Group C - D

Ares 86 Aztecas EMU AFC Geishan Pallo JazzPa Järvenpä Olarin Tarmo OT77 Pelikaani Hyvinkäen Riihimäen PS Stasi Sissit AC Tuusula Fc

Helsinki - Kutonen - Group E - F

 
Colo Colo Blanco Express HDS Helsinki Germania Helsinki Helsinki Fc Hesperian Mankeli Kirkonpellon PK Kullervo Helsinki Roxbury JK Ruila Fc  

Helsinki - Kutonen - Group G - H

     
Herrasmiehet Helsinki Käpylä Maanantai Kuitu Fc Spede Fc Trikiinit Helsinki Veijarit Wartti Helsinki      

Helsinki - Seiska - Group A

       
Cosmos Helsinki Hakaniemen Palloilijat Helsingin HeKuLa Käpylän Sekunda Mooseksen Poktu Tarmo Pitäjänmäen        

Helsinki - Seiska - Group B

           
Lähiö Fc Pakila Fc RaPe AS Velttopotku JJ            

 Itä & Keski Suomen (East and Central) - Kolmonen

Barca AC Iisalmi PAVE Jyväskylä Blackbird Jyvaeskylae JJK Jyväskylä JPS Kings Kuopio Kurkimän Kisa KuKi Lehmo LehPa Riverball SC Joensuu Toivala ToU
                 
Warkaus JK                  

Ita Suomen - Nelonen

   
Keltik AFC Kiteen KiU Kuopion ELO Liitosalueen LiPa Nilsiä NP Pieksaemaeki SaPA Rautavaara Raiku Zulimanit SC    

Ita Suomen - Vitonen - Group A

     
Hurtat Lieksa Itärajan IRPA Joensuu JoPS Joensuu Urho Juuan Pallo Niemisen NiemU Yllaetys Ylämyllyn      

Ita Suomen - Vitonen - Group B

   
Harjamän Teräs Juankosken Pirkivä Kiuruveden Pallo Kuopion KJK Lapinlahden Pallo 95 Siilinjaervi SiPS Suonenjoen Pallo 52 Tarzan Fc    

Keski Suomen - Nelonen

   
Blue Eyes Team Jyväskylä Harjun Potku HuKi Fc Jämsänkosken Ilves Kangasniemi Pallo 51 Keuruun Pallo Kypärämäki Rangers Lohikosken LPK    

Keski Suomen - Vitonen

 
Haapamäen HPP Juotsan Seudun Pallo Kampuksen Dynamo Liikunnan Riemu Muuramen Yritys Soho Jyväskylä Souls AC Jyväskylä Suolahden Urho Urheiluseura MSM  

Keski Suomen - Kutonen

         
Komeetat Jyväskylä Konneveden KonnU Petäjäveden PetPet Vaajakoski FC Reds Vihtavuoren Pallo          

Kaakkois Suomen (South East) - Kolmonen (Without B or Reserve Teams)

Hamina HAPK Imatra IPS Edustus Kotka PeKa Kultsu Lappeenranta Lappeenranta Kymin KIPA Mikkeli SavU Peltirumpu Kouvola Ristiinan RIPA Savonlinna STPS Simpeleen SiU
               
Union Plaani Virky Lappeenranta                

Kaakkois Suomen - Nelonen

Inkeroisten Purha Korian Ponsi Kotajärven Pallo Lapeerannan Pallo Liry Lappenranta Loviisa FC Luumäen Pojat Orimattilan Viesti Punkaharju KUP Valkealan KAJO

Kaakkois Suomen - Vitonen - Group A

     
Juvan Kisa JiiKoo Lappeen JK Lappeenranta Lappeenrannan Castilla Potkupallo Fc Ruokolahden PS Savitaipaleen Urheilijat Taipalsaaren Kisa      

Kaakkois Suomen - Vitonen - Group B

     
Haminan TP Kaipiaisten Kajastus Kotkan Kiri Kumu Junior Kouvola Lappeenranta Pelikarhut Liljendal Ik Lovisa Voikkaan PPK      

Kaakkois Suomen - Kutonen

         
Etapo Kotka Jäntevä Kotka Karhulan Pohjat Poppiniemen Ponnistus Sampo Virolahti          

Keski Pohjanmaa and Vaasa - Kolmonen (Without B or Reserve Teams)

Esse IK Aehtaevae Kaskö IK Kokkolan PS Korsnaes FF Mustasaari JBK Naerpes Kraft Naerpioe Nykarleby NIK Sporting Kristinankaupunki Vaasa Sundom SIF Vaasan VPV
                 
Virkiae Lapua Jukola Fc Vaasa Kiisto Fc              

Keski Pohjanmaa - Nelonen

 
Friska Viljor Larsmo BK Myran IK No Stars Oulaisten Huima Pedersoere PeFF Rytimäen PK84 Sääripotku Fc Terjärv US  

Keski Pohjanmaa - Vitonen

   
Golden Boys Hovsala BK Kobolt BK Lohtajan Veikot Standard IF Purmo Vetelin VetU Ylivieska Fc Ysikaks Nivala Fc92    

Keski Pohjanmaa - Kutonen

       
Kaalby KUF Kalajön Pallo Pensala Ungdomsförening Pietersaaren Into Reima Kokkola Saaka Fc        

Keski Pohjanmaa - Seitsi

         
Evijärven Urheilijat Forsby BK Goats Kokkola Munsala United Väsymättömät Kaustinen          

Vaasa - Nelonen

   
Akademisk BC Strömsö Korsholm Fc Kuffen Fc Kungliga Wasa CF Norrvalla FF Ponnistus Seinaejeoen SISU Töjby Fc    

Vaasa - Vitonen

   
Ilmajön Kisailijat Kauhavan Kanuunat Komu Fc Nurmon Pallo Päntäne Fc Sepsi Seinajoki Suvilahden SuSi Tervalaakson Teräs    

Vaasa - Kutonen - Group A

   
BK 48 Vaasa Black Islanders Jurva 70 Kurikka Laihia SC Petalax IK Teuvan Pallo Vaasan Sport Vähänkyrön Viesti    

Vaasa - Kutonen - Group B

         
Alavuden APV Hyllykallion Myrsky Kortsejärven Kanu Kurikan Ryhti Oestermyra BK Seinajöki          

Laensi Suomen (West)  - Kolmonen (Without B or Reserve Teams)

Aabo IFK Turku Aaland Fc Jomala IK Maskun PS Parainen PIF Peimari United Raiso Futis Someron Voima Töjön Veikot Pori Turku JyTy
             
Turku TPK Turun Weikot Wilpas Salo              

Laensi Suomen - Nelonen

Aabo CF Boda Kemioensaari Euran Pallo Hot Lips Turku Littoisten LTU Magen AK Naantali VG62 Piikkiön PIPS Salon Toverit Wolves SC

Laensi Suomen - Vitonen - Group A

       
Campus AFC Kaarinan PS KY Sport Marttilan Murto Sauvo AC Turun Kisa Veikot        

Laensi Suomen - Vitonen - Group B

     
Atletikko Klubi Turku Komar Turku Kuuvuoren Laaki Liedon Pallo Loimaan PS Nuo Tee Pee Uudenkaupungin Pallokerho      

Laensi Suomen - Vitonen - Group C

 
Eurajoki Fc Harjavallanpallo Kankaanpäe Pallo Kokemäen Pallo Lauttakylän Luja Nakkilan Nasta Noormarkun Koitto Porin Pallo Ulvila Fc ALKU  

Laensi Suomen - Kutonen Group A - B

 
Alastaron Urheilijat Auran APU Life Turku Pamaus Paattisten Torre Calcio Turku Fc 82 Turku TuTo Turun Teräs Turun TuPV  

Laensi Suomen - Kutonen Group C - D

Ankkalinna Fc Karhu Futis Laitilan Jyske Luvian Veto Mäntyluodon Kiri Merikarvian Into Mynämäen Pallo Raision Ryhti Reposaaren Kunto Ruosniemen Visa
               
Ruskon Pallo Turun Raittius Kerho                

Pohjois Suomi (North) - Kolmonen (Without B or Reserve Teams)

   
HauPa Haukipudas Kemi Fc Moon AS Oulu Tyoevaeen OTP Rollon Pojat Rovaniemi Rovaniemi United Sodankylaen SoPa Tornio TP47    

Pohjois Suomen - Nelonen

 
Ajax Sarkkiranta Juopulin Nuorisoseuran Kellon Työväen KTU Kurenpojat Fc Oulun Reipas Oulun Tarmo Santa Claus Rovaniemi Tervarit Oulu Tornion Tarmo  

Pohjois Suomen - Vitonen

     
Joku Paikallinen Joukkue Kittilän PS Kuusamon Pallo Oulu JK Oulunsalon Pallo Pantterit FC Puleward City      

Pohjois Suomen - Kutonen

             
Hirvelän Hirvet Sippola Jaalan Voima Villisjat Elimaeki              

Tampereen - Kolmonen

Forssan JK Haemeenlinna HJS Janakkalan Pallo Loiske Lempaeaelae Nokia NoPS Tampere Ilves Kissat Tampere PP70 Tampere TKT Tampere TPT Tampereen TTY Estudiantes
                 
Valkeakoski PS44                  

Tampereen - Nelonen

Ikaalisten IU Kangasalan Voitto Lempäälä LeKi Melody Tampere Pelikassit Sääksmäen SOPU Tampere Nekalan Pallo Tampere Pirkkalan PJK Tervakosken Pato Toijalan TP49
                 
Valkeakosken KP                  

Tampereen - Vitonen

 
Haermae Haemeenlinna Kangasala Fc Mäntän Valo Pohjois Nokian Urheilijat Tahmelan Vesa Tampere TAS Tampereen Pallo Vehmaisten VehU Ylöjärven Ilves  

Tampereen - Kutonen - Group A

       
Jukola Jaguars Parolan Visa Sorvankylän Pallo Urjalan Pallo Vesilahden Visa Viialan PV        

Tampereen - Kutonen - Group B

       
Apassit Parkunmäen Kristallipalatsi Nokian Pyry Pyrkanmaan Työväen U Tuisku Oriveden Vapsi Fc        

Tampereen - Seiska - Group A

   
Hervanta Tampere Iittalan Ipa Kylmäkoskn KylVe Lammin Veto Polla Fc Rellu Fc Tampere PIPO 79 Tampereen Teekkareiden    

Tampereen - Seiska - Group B - C

 
Darra Tampere Hatanpään Pallo Kaveriporukka Fc Lamminpäen LaPro Soho SS Tampereen Mahti Akateeminen Teivo Fc Trompi Fc Vierasjoukkue  

Others

Aessaet Pori Allianssi Vantaa APA Utasport Apollo Atomit Bosna Dreeverit Oulu Eagles Kuopio Espoo PIMPS Fighter Cocks Oulu
.: FinnPa Helsinki :.

FinnPa Helsinki Finnstroems Kamraterna Flatus Jyvaeskylae Haapajärven Killat Haemeenlinna Fc Haeraet Helsinki Haukipudas PAPS Heinola HP47 Helsinki MaKu Hirsilän Pyrkyvä
Hirvensalon Heitto Höyläämötien Sähly Huima Aenekoski Ihoden Kiri Iisalmi Klubi 36 Inter Välivainio Into Kemi Itä Vantaan IVPA Jakobstad IFK Jakobstad United
.: Jollas United FC :.
Jalkarannan JAPS Jäntevä VU Jeppo FF Jollas United Jukola Vaasa Jyväskylän Nousu Jyväskylän PK Kaarinan Reipas Kajaanin PK Kallion Hyeenat
Kanavan PH Vihtavuori Karkkilan KJS Kauhajön Karhu Kausala Fc Kaustisen PV Keitelejazz FC Aeänekoski Kelohonka JP Kelviän Tarmo Kemi PS Kemijarven KP55
Kotkan%20TP - Logo
Keminmaa Pallo Kemi-Tornio FTK Kiisto Kipparit Kokkola Kirkslätts IF Kokkola DEPO Kokkola Oeja 73 Kolarin Kontio KooTeePee Fc Kotka KooVee Tampere
Koparit Kuopio Korpilahden Martti Kotkan Reipas Kouvola Fc Akatemia Kouvola PaPe Kulosaari KuRa Kuusankoski FC Kvarken IF Kyllikki Kyrön Voima
Lahti Lahen Pojat Lahti Stars Lahti TP Laukaa LKP Legirus Inter Vantaa Leppaeveden Leppae Lohjan LJK Luopiot Lynx FC Napapiiri Malax IF
.: FC Mikkeli :.
Mäntsälä MU Masalan Kisa Mikkeli FC Mikkeli Fc 84 Mondial Stars HDS Montolan Nuorisoseura Mouhijärven Malli Muden Pallo SC Muhoksen Urheilijat Muholan MJK
Multiants Multia Muurame KSETK Muurola Rovaniemi Nakkakuula Turku Nateva Nurmijarvi Nekkarin Pallo Nerds FC Nets Fc Oulu Niittokone PaKo Otavan Viesti
Oulu Fc Oulu Kulkurin Pallo Oulu OPA Oulu OPS Dreeverit Oulun Rotuaaarin Pallo Paimio PaiHA Palokka Riento Palosaaren PUS Pasa FC Imatra Pathoven

Pertunmaan Ponnistajat Pogosta Pohjosmaiden PKP Puijon PuPa PuPo FC Raahe FC Rajamäki RaKe Rakuunat Laappenrantaa Rauma Rauman Kisaveljet
Rautalammin RauU Real Oulu Rio Grande Rovaniemi Ruisku Dadbod Saarijaervi FC Salamat FCK Sastamalan Waima Sayri Saynatsalo Seinajoeki TP Sievin SiSU
Spartak Helsinki Stallions Stoppi AC Suokki Taivalkoski Calcio Tampere LaKu Tampere Palloveikot Tampereen JK Tapiolan JK Tigers ToTii
Tikkakosken Tikka Tölön Taisto Turun Ponteva Turun Pyrkivae JK Vantaa AC Vantaa KOPSE Veikkolan Veikot Veiterae Lappeenranta Venceremos Alavus Vihniö
wp35.gif (977 bytes)    
Viitasaari JK Villiketut Jyväskylä Visan Pallo Warkaus WP 35 Ylöjärven Ryhti Zenith Myllypuro Zoom Zyklon Helsinki