HONGRIE 2017-2018

NB 1 - OTP Liga
Balmazujvaros Debrecen VSC Diosgyör Miskolc Ferencvaros Budapest Haladas Szombathelyi Honved Budapest Mezokövesd Zsory Paksi SE Puskas Akademia Ujpest Budapest
               
Vasas Budapest Videoton Szekesfehervar                
NB 2

Bekescsaba Elore Budafoki LC Budaörsi SC Cegledi VSE Csakvari TK Aqvital Dorogi Fc Gyirmot Fc Györ ETO Fc Kazincbarcikai SC Kisvarda
Mosonmagyarovari TE MTK Budapest Nyiregyhaza Spartacus Siofok BFC Soproni Vasutas Soroksar SC Szeged 2011 Szolnok MAV Vac FC Zalaegerszeg TE

NB 3 - Keleti group

Balassagyarmati VSE Cigand Debrecen DEAC Egyetemi Erszebeti SMTK Fuzesgyarmati SK Gyöngyös AK Jaszberenyi Vasas Monor SE Nyirbatori Fc Putnok VSE
           
Salgotarjan BTC Tallya KSE Tiszafüredi VSE Tiszaujvaros Fc            

NB 3 - Koezep group

Dabas Fc Dunaujvaros PASE Hodmezovasarhelyi Ivancsa KSK Kozarmisleny Fc Makoi Spartacus Morahalom VSE Pecs Mescek Rakosmenti Köszegi RKSK Szeged Egyseges
           
Szekszard Szentlorinc SE Tiszakecske FC Vecses Fc            

NB 3 - Nyugati group (without B or Reserve teams)

Ajka Fc Andrashida Csepel Fc Csornai SE Dunaharaszti MTK Elöre BKV Erdi VSE III Kerületi TUE Kaposvar Fc Papai ELC
             
Penzügyor SE Szabadkikötö Veszprem Fc              

Region Bacs - Kiskun - Div 1 (without B or Reserve teams)

Akasztoe Bacsalmas Petöfi Hartai SE Janoshalma Spartacus Kalocsai SE Kecel Kecskemet LC Kiskörös Fc Kiskunfelegyhazi TK Kiskunhalas FC
             
Kunszallas SE Lajosmisze Fc Soltvadkerti TE              
Region Bacs - Kiskun - Others
Bajai LSE Kalo Bajai SK Bajaszentistvani SK Batya SE Duna Aszfalt Gerlai Dunapataji SE Dusnok Ersekcsanadi Felsoszentivani Fülöpjakabi SE
Garai KSE Hajos Fc Helvecia SE Hercegszantoi Fc Hiros SC Homokmegy SE Honved Mezofi Istvan Honved Szamuely Timor Izsaki Sarfeher SE Jaszszentlaszloi
Kecskemet Dosza Kecskemet SC Kecskemet TE Kelebia Köszegi NS Kerekegyhazi Sunplast Kiskörös Stadler Kiskunfelegyhazi Honved Kiskunhalas Dosza Kiskunhalas Honved Kiskunhalas Spartacus
Kiskunmajsai SE Kunadacsi SE Kunfeherto SE Lajosmisze Varosi Lakiteleki TE Mehecsek Kalocsai Melykut SE Miskei ALC Nagybaracska HID Nemesnedudvari
Nyarlorinci Labdaruga Solti Fc Stadler Fc Sükösdi SC Szabadszallasi SE Szank Olajbanyasz Tabdi KSE Tiszaalpari SE Tiszaug KSE Vadkert Fc

Region Baranya - Div 1 (without B or Reserve teams)

Boda Önkormanyzat Boly SE Harkany SE Komloi BSK Mohacsi TE Ocsard SE Pecs PEAC Pecsi VSK Pecsvaradi Spartacus Sellye KSE
           
Siklos Thermal Fc Szaszvar Szederkenyi Villany TC            
Region Baranya - Others
Babarcsi SE Baksai SE Beremendi ESK Bicserd KSE Bogad SE Bükködsi SE Dravaszabolcsi Dosza Egeragi SE Egyseges Hidas Felsoszentmarton Zrinyi
Gerde 98 Geresdlak Dosza Gödre SE Görcsöny SE Gyod Mecksekvoelgye Hidas ESE Himeshazi KSE Hosszuheteny SE Kasadi Dosza SK Kemes TSZ
Ketujfalu SE Kisharshagyi SE Kovacshida SE Kövagöszölösi Lanycsoki SE Lippoi Fc Lovaszhetenyi Magocs SK Magyarboly LES Majsi Tancsics SE
Mazaszaszvari Merenye SE Mohacsi Fc Nagyarpad SK Nagyharsany Epitok Olasz SE Orfu KSE Patapoklosi SE Pecs DDGAZ Pecsbanya SE
Pecsi Borgyari TC Pecsi Dinamo SE Pecsi Dosza Pecsi Egyetemi Pecsi Honved Pecsi Kesztyvugyar Pecsi Postas Pecsi Tornado Pellerd Fürge Nyuszi Pogany SE
Sasd Varosi Satorhely SE Somberek SK Szajk TSZ

Szalanta Hunyadi

Szekelyszabar Szentdenes Fc Szentegati SE Szigetvari VSZ Töttösi SK
           
Ujpetre SE Union Himes Vasas Banyasz Vemend SE            

Region Bekes - Div 1 (without B or Reserve teams)

Devavanyai SE Gyulai Termal Jamina SE Kondorosi TE Körösladany MSK Mehkereki SE Mezöhegyesi Rakoczi Vasas Szarvasi Fc Szeghalmi Fc
                 
Vesztoi SE                  

Region Bekes - Div 2 - Group A (without B or Reserve teams)

Battonyai TK Csanadapacai Elore Csorvasi SK Ketegyazi Medosz Kevermes SE Kunagotai TE Lököshaza KSK Mezökovacshazi Mezömegyer SE Nagyszenas SE
               
Oroshazy MTK Ujkigyos Fc                

Region Bekes - Div 2 - Group B (without B or Reserve teams)

Atletico Bekescsaba Bekescsaba MAV Bekesi Fc Bekesszentandras Bucsa SE Csabacsudi Gylse Dobozi SE Gyomaendrödi Fc Mezöberenyi Fc Okany KSK
               
Sarkadi Kiniszi Sarkadkereszturi                
Region Bekes - Others
Bekescsaba Honved Csardaszallasi Dombegyhazi NSE Gadoros SE Gyulavari SE Hatarör Dosza Oroshaza Kardos KSK Örmenykut Kötegyani SK Magyarbanhegyesi Medgyesegyhazi
       
Mezöhegyesi Medosz Oroshaza Fc Pusztaföldvari LK Szabadkigyosi Totkomlosi TC Zsadanyi SE        

Region Borsod - Div 1 (without B or Reserve teams)

Banhorvati Bocs KSC Edelenyi BSE Encs VSC Gesztely Karcsa Mad Fc Mojito Lemon BTE Onga SE Ozd Fc
         
Polgari HVSC Sajobabonyi Szendro Szerencs Varosi Varboi Banyasz          
Region Borsod - Others

Abaujszanto VSE Alsoszolcai LE Aroktö SE Aszalo SE Attila Fc Beret SE Borsod Volan Borsodnadasdi Borsod-Szentgyörgy Bükkebranyi SC
Bükkszentlaszlo Cserepfalu KSE Diosgyör VTK Emöd VMSE Gönc VSE Harsany SE Holcim SC Jakfalva Martonyi Mezöcsat VSE
Mezözombor Fc Miskolc MAV Tiszavas Miskolci Egyetemi Miskloci Epitö MTE Miskolci Honved Miskolci Postas Monok KKSE Ormosbanyai Ozdi Kohasz Perekes TK
Prügy KSE Sajosenye SE Sajoszentpeter Borsodi Sajoszentpeter VSE Sajovamos SK Sarospataki TC Satoraljaujhely Tiszababolna RSE Tiszaluc Tokaj Fc
                 
Vattai FCE                  

Region Budapest - Div 1 (without B or Reserve teams)

43 SZ Epitök Föv Vizmuvek SK Gazgyar ASR II Kerületi UFC Ikarus Fejlödö Kelen SC Pestszentimrei SK RAFC Budapesti Rakospalotai REAC Testveriseg SE
           
TF SE Budapesti Ujbudai Voyage Unione Fc XII Kerületi Hegyvidek            

Region Budapest - Div 2 (without B or Reserve teams)

Budapesti 1908 SZAC BVSC Zuglo Csep Gol Fc CSHC 94 Fc Hidegkuti SC Kise Fc Közterület SK Mügyetemi Fc Mun SE SzentPal Akademia
               
Törökbalinti Fc Vaslo XVII Ker RTK                

Region Budapest - Div 3 - Group A (without B or Reserve teams)

Dini SE Goldball 94 Fc Inter CDF SE Istenhegy Fc Kormanyör SE Közgaz DES Lanchid Fc Lörinci Kitartas Margitsziged MFC Favorit SE
               
Pestszentlorinci SFA Previfitt SE                

Region Budapest - Div 3 - Group B (without B or Reserve teams)

33 Fc BEAC Budapesti Budai XI SE Budakeszi SE Budapesti Erdert Budateteny SE Büske SS Csillaghegyi MTE Inter 04 Fc MAFC Wanderers
               
MLTC Budapesti Nagytetenyi Kohasz                

Region Budapest - Div 3 - Group C (without B or Reserve teams)

Babylon SE Barati Kör MTK Duna SK Erös Var Fc Futbalferia SC Issimo SE Kaposztasmegyer Fc Karman BME Fc Nimrod SE Piramis SE
               
THSE Szabadkikötö Ujpesti Flotta                

Region Budapest - Others

Airnergy Fc Budapesti Polgari Budapesti VSC Dreher Dinamo Torpedo KSE Dunakanyar VAC Erzsebet SK Gamma LES Hid Unio SE Külker SC Lurko SE
MAC Budapesti Mahatma Gandi SE Maximo Hungaria Merkapt SE Orvosegyetem Palota SE Pestujhelyi Fc Puebla 13 Fc Romhany SE Rona SC
 
Rug 6 Fc Siketek SC Spartacus 3R Tabani LC Torekves SF Ujpesti Haladas Vizafogo Fc Voros Meteor Zugloi KSE  

Region Csongrad - Div 1 (without B or Reserve teams)

Algyö SK Assothalmi TE Bordany SK Csongradi Tiszapart Deszki SC Kiskundoroszma Labdarugo UTC Sandorfalva SK Szeged FK 1899 Szegedi VSE
           
Szentesi Kiniszi Szöregi Rakoczi Tiszasziget SE Zsombo SE            
Region Csongrad - Others
Alfödi Porcelan Apatfalva SC Balastya KSE Csanadpalota Csengele KSE Csongradi Spartacus Delep SC Szeged Hodiköt SE Karolyi Sziknacs Kisteleki TE
Makoi Fc Maros Menti UFC Metripond SE Mindszenti SE Moravarosi SK Nagymagocs SE Röszkei SK St Mihaly Fc Szeged Alsovarosi Szeged LC 1899
Szegedi Dosza Szegedi Elore Szegedi Honved Szegedi Postas Szekkutas TC Szentesi Fc Szentesi TE Szentesi Vasutas Tapei ESK Tisza Volan
                 
Zakanyszek KSK                  

Region Fejer - Div 1 (without B or Reserve teams)

Baracska SE Bicske TC Enyingi VSE Ercsi SE Gardony Agardi Ikarus Maroshegy Lajoskomaromi KSE Martonvasari SK Mezöfalvi Medosz Mori SE
           
Polgardi VSE Sarbogard Videoton Sarosd Tordas            
Region Fejer - Others
Aba Sarviz Fc Adony VSK Alap Koszegi SE Alba Regia Fc Bakonycsernye Beloiannisz SSK Bodajk SE Cece Polgari SE Csabdi SE Csakvar Fc
Csor Truck Trailer Fc Degi SE Dunafem Maroshegy Dunaferr Dunaujvaros Dunaujvaros Fc Dunaujvarosi Epitok Dunaujvarosi Papir Elöszallas SE Etyek Koszegi Fehervar Fc
Fehervarsurgoi Fönix Gold Szekesfehervar Gazszer Agard Honved Szondi Honved Toldi Ercsi Kaloz Kofem SC Kulcs SE Lepseny Mezöszentgyörgy Manyi TK
Mezöszilas KSSZE Nagyvenyim Pakozd Pazmand SE Perkata SE Pettend SE Pusztaszabolcs SC Racalmas SE Rackeresztüri SE Sarszentagotai SK
     
Szar Köszegi SE Szekesfehervari Elore Szekesfehervari Volan Val KSE Velence SE Vertesboglari SE Videoton Barati      

Region Györ - Div 1 (without B or Reserve teams)

                   
                   
                   
                   

Region Györ - Div 2 - Group A (without B or Reserve teams)

                   
                   
                   
                   

Region Györ - Div 2 - Group B (without B or Reserve teams)

                   
                   
                   
                   

Region Györ - Div 2 - Group C (without B or Reserve teams)

                   
                   
                   
                   

Region Györ - Div 3 - Group A (without B or Reserve teams)

                   
                   
                   
                   

Region Györ - Div 3 - Group B (without B or Reserve teams)

                   
                   
                   
                   

Region Györ - Div 3 - Group C (without B or Reserve teams)

                   
                   
                   
                   

Region Györ - Div 3 - Group D (without B or Reserve teams)

                   
                   
Region Györ - Others
                   
                   
                   
                   

Region Hajdu - Div 1 (without B or Reserve teams)

Berettyoujfalui SE Dase Derecskei LSE Hajduböszörmenyi Hajdudorog SE Hajduhadhazi FK Hajdunanas FK Hajdusamsoni TTISZE Hajduszoboszloi Hosszupalyi SE
         
Kabai Meteorit SE Monostorpalyi SE Nyiradony VVTK Sarretudvari KSE Tegalsi VSE          
Region Hajdu - Others
Blondy Fc Esztar Bocskai Vamospercs Debreceni DEAC Ebesi SBKE Görbehazi KSE Jozsa SE Komadi SE Konyari SE Le Petit DSC Debrecen Letavertes SC97
       
Mikepercsi KSE Nadudvari SE Nagyhegyes KSE Polgari VSE Püspökladanyi LE Zsaka SE        

Region Heves - Div 1 (without B or Reserve teams)

Andornaktalya MSE Belapatfalvai SKE Besenyötelek SC Felsötarkany SE Boldog SE Borsodnadasdi LASE Egerszalok SE Energia Gyöngyös Füzesabony SC Gyöngyöshalasz SE
         
Hatvan Fc Hered LC Hevestherm Hevesi Maklar SE Petervasara SE          
Region Heves - Others
   
Atkari SE Domoszlo SK Eger SE Egri Sportcentrum Istenmezeje SE Novaj SE Szölöskert Nagyrede Visonta SC    
Region Jasz - Others
         
Fegyvernek NKSE Jaszapati VSE Szarvaskend SE Szolnoki Spartacus Törökszentmiklosi          

Region Komarom - Div 1 (without B or Reserve teams)

Acsi Kiniszi SC Babolnai SE Bokod SE Esztergom Fc Kecsked KSK Komarom VSE Koppanymonostori SE Nagyigmandi KSK Nyergesujfalu SE Oroszlany OBSK
       
Sarisapi BSE Tatai AC Tati SE Vertessomloi KSK Vertesszölösi SE Zsambeki SK        

Region Komarom - Others

Almasfüzitöi SC Annavölgyi BSE Aszar KSE Bajoti Szikra SE Banai KSK BarNul Szomodi Csaszari SE Csemi SE Csolnoki SZSE Etei SE
     
Felsögalla TSE Gesztesi SE Kocs KSE Környe SE Tatabanya Vertesi Erömü SE Weldtech Naszaly      

Region Nograd - Div 1 (without B or Reserve teams)

                   
                   
                   
                   

Region Nograd - Div 2 - Group A (without B or Reserve teams)

                   
                   
                   
                   

Region Nograd - Div 2 - Group B (without B or Reserve teams)

                   
                   
                   
                   

Region Nograd - Div 3 - Group A (without B or Reserve teams)

                   
                   
                   
                   

Region Nograd - Div 3 - Group B (without B or Reserve teams)

                   
                   
                   
                   

Region Nograd - Div 3 - Group C (without B or Reserve teams)

                   
                   
                   
                   

Region Pest - Div 1 (without B or Reserve teams)

                   
                   
                   
                   

Region Pest - Div 2 - Group A (without B or Reserve teams)

                   
                   
                   
                   

Region Pest - Div 2 - Group B (without B or Reserve teams)

                   
                   
                   
                   

Region Pest - Div 2 - Group C (without B or Reserve teams)

                   
                   
                   
                   

Region Pest - Div 3 - Group A (without B or Reserve teams)

                   
                   
                   
                   

Region Pest - Div 3 - Group B (without B or Reserve teams)

                   
                   
                   
                   

Region Pest - Div 3 - Group C (without B or Reserve teams)

                   
                   

Region Pest - Div 3 - Group D (without B or Reserve teams)

                   
                   
                   
                   

Region Pest - Div 3 - Group E (without B or Reserve teams)

                   
                   
                   
                   

Region Pest - Div 3 - Group F (without B or Reserve teams)

                   
                   

Region Pest - Div 3 - Group G (without B or Reserve teams)

                   
                   

Region Somogy - Div 1 (without B or Reserve teams)

Bobocsa SE Balatoni Vasas Balatonkeresztur Balatonlelle SE Csurgoi TK Fonyodi Petöfi SE Kadarkut KSK Karad SC Magyaregres SZE Marcali VFC
       
Nagyatadi Fc Nagybajomi AC Segesdi SE Somogysard SE Tabi Varosi SC Toponar SE        

Region Somogy - Others

Balatonberenyi SE Balatonszabadi LE Balatonszarszo NKSE Barcs Fc Buzsak KSE Csokonyavisonta KSC Del Balaton Fc Hetes Vikar SC Kaposfüred SC Kaposvölgye Nagyberki
     
Kethelyi SE Siofoki BSE Banyasz Szabadido SE Somogyjad Szabas SE Tarany 2014 KFC Varda SE Zamardi Petöfi SE      

Region Szabolcs - Div 1 (without B or Reserve teams)

Austria Vasarosnanemy Baktaloranthaza VSE Balkanyi SE Dombrad SE Fehergyarmat SC Kotaj SE Mandok VSE Mateszalkai MTK Nagyecsed RSE Nagyhalaszi SE
       
Nyirgyulaj KSE Rakamazi Spartacus Senyö Carnifex Tarpa SC Tiszavasvari SE Tuzser SE        

Region Szabolcs - Others

Biri SE Buj SE Csenger Fc DBFC SE Demecseri VKSE Döge LSE Fiatal Gyemantok Gergelyiugornyai SE Gyulahaza KSE Ibrany Varosi SE
Kemecse SE Kisar SE Kisleta SC Kölcse SE Levelek SE Mariapocsi LSK Nagykalloi VSE Nyirbeltek KSE Nyircsaszari FK Nyirkaraszi KSE
Nyirmeggyes SK Nyirmihalydi KSE Nyirpazony SE Nyirvasvari 16 Fc Petnehaza SE Tiszabercel SE Tiszakanyar SE Tiszalök VSE Turistvandi KSE Ujfeherto SE
               
Vajai SE Vamosoroszi KSE                

Region Tolna - Others

Aparhanti SE Bataszek SE Bolcskei SE Bonyhad Börszöny Bonyhad VLC Dombovar Fc Dunaföldvari Fc Györköny SE Majosi SE Tamasi 2009

Region Vas - Div 1 (without B or Reserve teams)

Celldömölki VSE Egyhazasradoci Janoshaza VSE Kiraly SZE Kiswire VSE Szentgotthardi Körmendi Fc Köszegi Fc Öte Ikervar Fc Petofi SE Vasszecseny Rabapatyi KSK
       
Repcelaki SE Rum KSC Sarvar Fc Schott SE Lukacshaza Vasvar VSE Vep VSE        

Region Veszprem - Div 1 (without B or Reserve teams)

Ajka Kristaly Balatonalmadi SE Balatonfüredi SE Cseteny SE Devecser SE Füzföi AK Gyulafiratot RAC Közsegi SE Magyarpolany Peremarton SC Peti MSE
       
Sümeg VSE Tihanyi Fc Ugod SE Urkut SK Varpalotai BSK Zirc Dudar Fc        

Region Veszprem - Div 2 (without B or Reserve teams)

Balatonkenese SE Balatonmaji SE Csabrendek Fc Csopak SC Egyertetes Nemesszalok Herendi Porcelan SK Nemesvamosi LSE Ösi PSK Öskü PV 2000 Somlo SC
           
Szentantalfa NVSE Taliandörögd SE Tapolca SE Totvazsony SE            

Region Veszprem - Others

Ajka Padragkut Alsoörs SE Apacatorna LC Assmont SE Zalahalapi Badacsonytormaji Bakonybel SZSE Balatonakali SE Balatonederics SC Eplenyi SE Jasd Cseteny
Kettornyulaki SE Lombard Papa Malomsok SE Marcalgergelyi SE Mezölaki SE Monostorapati SE Nagyteveli SE Nemesgörzsönyi SE Papai ELC Pecselyi SE
           
Takacsi SE Tapolcaföi SE Vanyola SE Vezsprem Honved            

Region Zala - Div 1 (without B or Reserve teams)

Becsehely SE Csacs SN Csesztreg SE Gyenesdias KSK Hevis SK Keszthely CAF Kiskanisza SE Lenta FC Lets Do It Teskänd Nagykanisza Fc
       
Olajmunkas SE Gellenhaza Semjenhaza SE Szepetnek SE Tisza EP ZVSC Zalagrar Pokaszepetk Zalalövö SE        

Region Zala - Div 2 (without B or Reserve teams)

Bödei SE Cserszegtomaji SK Helsa Andrashida Nagykapornak KSE Paterdomb LSC Police Ola LSK Pölöske SE Türje SE Zalaszentgyörgy SE Zalaszentivan SE
                 
Zalaszentmihaly SE                  

Region Zala - Div 3 (without B or Reserve teams)

Bagola SE Bajcsa SE Eszteregnye TSZ Galambok SC Letenye SE Murakeresztur SE Napred SE Sumarton Palini Fc Petrivente SE Poganyszentpeteri STE
       
Sandi SE Sormas SE Szerdahely Fc Ujudvar SE Zalakaros SE Zalavari SC        

Region Zala- Others

Ada Nova SE Alsonemesapati SE Becsvölgye SE Bocfölde SE Botfa LSC Csömöder Kissziget Egervai TE Göcsei SE Nemetfalu Sarhida SE Sarmelleki SE
       
Söjtör DFSE Sümegcsehi SE Vindornyaszölösi Zalabaksa KSE Zalakomar ES Zalaszanto SE