FYR MACEDONIE 2017-2018

Prva Liga
.: FK Pobeda :.
Akademija Pandev Pelister Bitola Pobeda Prilep Rabotnicki Skopje Renova Chepchiste Shkendija Tetovo Shkupi Skopje Sileks Kratovo Skopje FK Vardar Skopje
Vtora Liga East
.: FK Belasica :.
Belasica Strumica Borec Veles Skopje Bregalnica Stip Horizont Turnovo Kozhuv Gevjelija Osogovo Kocani Plachkovica Radovish Pobeda Valandovo Sasa Kamenica Tikves Kavadarci
Vtora Liga West
.: FK Lokomotiva :.
Gorno Lisiche Skopje Gostivar Rinia Labunishta FK Lokomotiva Skopje Makedonija GJP Skopje Novaci FK 2005 Struga fc Trim Lum Teteks Tetovo Vellazerimi 77 Kicevo Zajazi KF
Third Liga Center (without B or Reserve teams)
Babuna Martolci Bratsvo 07 Gaber Vatasha Golemo Konjari Ilinden Bashino Marena FK Mladost Krivogastani Napredok Kruseani Partizan Obrshani Pitu Guli Krushevo
           
Prevalec Veles Rosoman 83 FK Sloga Lazhani Vardar Negotino            

Third Liga East (without B or Reserve teams)

   
Bregalnica Delchevo Kezovica Novo Selo Kit Go Pechevo Malesh Berovo Ovce Pole Sveti Nikole Rudar Probishtip Sloga Vinica Zmovka Zrnovci    

Third Liga North  (without B or Reserve teams)

Besa Slupchane Bratstvo Vlaznimi Skopje Cair Skopje Cementarnica 55 Skopje Fortuna Skopje Goblen Junajted Ilinden Skopje Kadino FK Madjari Skopje Mladinec SSK
             
Petrovec FK Studena Voda Dobrosane Volkovo FK              

Third Liga South  (without B or Reserve teams)

 
Akademija Kukla Kuklis Detonit Junior Dojransko Ezero Mladost Udovo Napredok Radovo Partizan Bash Spartmani Tiverija Strumica Vasilevo FK  

Third Liga South-West  (without B or Reserve teams)

Bair Krkardas Flamurtari Radolista Korab Debar Kravari FK Lakocherej Lirija Grncari Lisolaj Mogila Ohrid FK Oktisi Sport Prespa Resen
           
Sateska Veleshta KF Vlaznimi Struga Voska Ohrid            

Third Liga West  (without B or Reserve teams)

Arsimi Cegrane Chaklani Drita Bogovinje Fljamurtari Debreshe Genc Kalemler Sport Kamjan Kamenjane Napredok Kichevo Nerashti Rechica Golema GR Uskana Kichevo
             
Vardari Forino Vrapchishte FK Xixa Greshnice              
Others

11 Oktomvri Prilep Albarsa Skopje Alumina Skopje Astibo Shtip Babi Shtip Balkan Bisi Skopje Bashkimi Kumanovo Birlik Veles Bogomila Bratstvo Lisichani
.: FK Butel :.
Bratsvo Ljubin Butel Skopje Cheshinovo FK Debrca Deljadrovci FK Dobrushevo FK Drachevo Skopje Fljamurtari Skopje Forca Nova Veles Gemidjii
.: Jugohrom :.
Goce Delchev Drugovo Goce Delchev SKP Gorski Gradec KF Ilinden Dolneni Ilinden Velmej Iskra Moroishta Jugohrom Jurumleri Kadino KS
.: FK Karaorman :.
Karaorman Struga Karbinci FK Karposh 93 Kumanovo Kastrioti Djepshichte Kochani FK Korzo Prilep Kumanovo FK Lepenec Bardovci Leshani FK Lirija Zhelino
Ljubanci 74 Ljuboten Tetovo Makedonia Vranishta Marino FK Mazatar Breshani Metalurg Skopje Milano Kumanovo Miravci FK Mirche Acev Makedonski Brod Mladost Carev Dvor
Mladost Ergele Mladost Gorno Orizari Mladost Orizari Mlekar FK Mrshevci FK Napredok Vojshanci Negotino Nova Kolonija Skopje Novo Lisiche Ohrid Lote
Ohrid SK Orovnik Pirok Podmochani FK Poeshevo Bitola Prparimi Rechane Rabotnik Djumajlija Rabotnik FK Radusa Rashtak FK
Renova FK Rinia 98 Dolno Svilare Rinia Negotino Rudar Kuratica Rufeja KF Saraj Skopje Sharra Sharri FK Sharri Tearce Shemshova KF

Shkendija Arachinovo Shkendija Vrutok Sirkovo FK Skenderbeu Poroj Slavej Slavija Skopje Sloga Skopje Sloga Zdunje Birlik Sophiste FCU 55 Sopishte FK
Strachinca KF Tearca FK Topolchani FK Tri Cheshmi FK Trizla Prilep Trubarevo Vardar Brvenica Vardarski Bogdanski Vardino FK Varosh
       
Venec Vlaznimi Kecovo Vulkan Kosel Yildirimspor Zlesti Zorbas Pobeda