MEXIQUE 2013

Primera Division

America CF Atlas Guadalajara Atlante Chivas Guadalajara Cruz Azul CDSC Deportivo Toluca Jaguares Chiapas Leon Monarcas Morelia Pachuca CF
   
Puebla Fc Pumas UNAM Queretaro Fc Rayados Monterrey Santos Laguna Tiburones Vera Cruz Tigres UANL Tijuana Caliente Xoloitzcuintles    

Liga de Ascenso

Altamira Ballenas Galeana Celaya Club Necaxa Correcaminos UAT Cruz Azul Hidalgo Cruz Azul Alebrijes Oaxaca Delfines del Carmen Dorados Sinaloa Estudiantes Tecos Zapopan
           
Lobos BUAP Monarcas Merida San Luis CF Universidad Guadalajara            

Liga Premier de Ascenso - Grupe A (without B or Reserve teams)

Aguilas Reales Zacatecas Bravos Nuevo Laredo Chivas Rayadas Coras Tepic Deportivo de Los Altos Yahualica Dorados de la UAC Chihuahua Excelsior Monterrey Indios UACJ Ciudad Juarez Linces Tlaxcala Loros Universidad Colima
         
Murcielagos Guamuchil Poblado Miguel Aleman Real Saltillo Reynosa Fc Vaqueros Ixtlan          

Liga Premier de Ascenso - Grupe B (without B or Reserve teams)

Alacranes Durango Albinegros Orizaba Cruz Azul Jasso Tula Cuautitlan Fc Inter Playa del Carmen Jaibos Tampico Madeiro Ocelotes UNACH Tapachula Patriotas Cordoba Potros de la UAEM Toluca Real Cuautitlan
                 
Union Curtidores Leon                  

Liga de Nuevos Talentes - Grupe A (without B or Reserve teams)

Atlante Tabasco Villahermosa Atletico Chiapas Tuxtla Bavaria Tultitlan Canoneros Campeche Centro Univ. San Agustin Cuautla Fc Deportivo Nuevo Chimalhuacan Lobos Prepa Puebla Pioneros Cancun Titanes Tulancingo
                 
UAEH Hidalgo                  

Liga de Nuevos Talentes - Grupe B (without B or Reserve teams)

 
Calor San Pedro Deportivo Oro Guadalajara Colegio Once Mexico Zapopan Irapuato Fc Reboceros La Piedad Fc Lozaro Yautepec Santos Los Mochis Topos Reynosa Zacatecas UA  

Tercera Division - Grupe 1 (without B or Reserve teams)

       
Ejidatarios Bonfil Corsarios Campeche Itzaes Jaguares 48 Villahermosa Real Victoria Villahermosa Tigrillos Chetumal        

Tercera Division - Grupe 2  (without B or Reserve teams)

Atletico Boca del Rio Vera Cruz Caballeros Cordoba Delfines UGM Tuxtepec Deportivo Poza Rica Estudiantes Xalapa Halcones Marinos Heroes Vera Cruz Xiutetelco Lanceros Cosoleacaque Langostineros Atoyac Limoneros Martinez la Torre
           
Naranjeros Alamo Tehuantepec Pineros Loma Bonita San Andres Tuxtla Universidad Golfo de Mexico Orizaba            

Tercera Division - Grupe 3  (without B or Reserve teams)

Alpha Puebla Atletico Cuernavaca Avispones Chipancingo Aztecas AMF Chapulineros Oaxaca Coyotes Neza CD Deportivo Anlesjeroka Emiliano Zapata Temixco Galeana Morelos Guerreros Anenecuilco
         
Puebla SEP Tehuacan Fc Tigres Dorados MRCI Tulyehualco Puebla Unila Cuautla          

Tercera Division - Grupe 4 (without B or Reserve teams)

Ajax Jiutepec Mexico Alamos Mexico Carneros Texcoco Coyotes Neza Lobos Union Neza Novillos Neza Pato Baeza San Bernardino Pelicanos Cuautitlan Promodep Central Mexico Sporting Canamy Mexico
           
Tecamachalco Sur Valedores Iztacalco Vaqueros Tepic Mexico Venados Merida Mexico            

Tercera Division - Grupe 5 (without B or Reserve teams)

       
Atletico UEFA Ixtapaluca Deportivo Metepec Estudiantes Atlacomulco Futcenter Tlalnepantla Grupo Sherwood Metepec Ixtlahuaca Fc        

Tercera Division - Grupe 6 (without B or Reserve teams)

Atletico Hidalgo Atletico Huejutla Cruz Azul Dublan Ecatepec de Morelos Hidalguense Club Leones Huauchinango Plateados Cerro Azul Santiago Tulantepec Sultanes Tamazunchale Union Acolman
                 
Universidad San Agustin Tlaxiaca                  

Tercera Division - Grupe 7 (without B or Reserve teams)

   
Buendia SC Mexico Cuauhtemoc Blanco CEFOR Halcones Valle del Mezquital Leones de Lomar Mexico Panteras Lindavista Mexico Plateros Mexico San Jose Arenal Tlalmanalco Vikingos Chalco Mexico    

Tercera Division - Grupe 8 (without B or Reserve teams)

Aguacateros Uruapan Atletas Campesinos Delfines Abasolo Deportivo Corregidora Gallos Blancos Zihuatanejo Jaral del Progreso Libertadores Tequisquiapan Limoneros Apatzingan Lobos Zihuatanejo Monarcas Zacapu
             
Peces Blancos Patzcuaro Santa Rosa de Jauregui Tota Carbajal Leon              

Tercera Division - Grupe 9 (without B or Reserve teams)

Atletico Baijo Leon Atletico Cocula Acatlan Atletico ECCA Leon Atletico San Francisco Rincon Cabezas Rojas Leon Deportivo Colegio Guanajuato Deportivo El Milagro La Piedad Guayaberos Calvillo Libertadores Penjamo Lobos San Luis Potosi
         
Minera Fresnillo Real Leones Real Zamora Union Leon Universidad Zacatecas          

Tercera Division - Grupe 10 (without B or Reserve teams)

Arandas Fc Atletico Tecoman Atotonilco Guadalajara Chapala Fc Charales Deportivo Acatico Tlaquepaque Deportivo Yurecuaro Escuela Chivas Guadalajara Mulos Deportivo Oro Nuevos Valores Occidente Queseros Tepalcatepec
             
Tepatitlan Morelos Valle del Grullo Junacatlan Volcanes Colima              

Tercera Division - Grupe 11 (without B or Reserve teams)

Atletico San Miguel Irapuato Aves Blancas Tepatitlan Ayense AC Ayotlan Cachorros Atotonilco Cazcanes Ameca Cocula Zapopan Nacional Guadalajara Sahuayo Degollado Talpa de Allende LN Zapotlanejo FC

Tercera Division - Grupe 12 (without B or Reserve teams)

Alianza Unetefan Apodaca Atletico Altamira Ciudad Valles Coyotes Saltillo Est Tec Nuevo Laredo Gavilanes Matamoros Halcones Saltillo Jaguares Nuevo Leon Leones Saltillo Orinegros Ciudad Madero
             
Panteras Negras GNL Guadalupe Tuneros Matehuala Univ de Monterrey              

Tercera Division - Grupe 13 (without B or Reserve teams)

 
Aguilas UAS Culiacan Azucareros Los Mochis Buhos Hermosillo Deportivo Guamuchil Diablos Azules Guasave Guerreros Pericues Heroes Caborca Mazatlan Gallos Marinos Xoloiztcuintles Caliente  

Tercera Division - Grupe 14 (without B or Reserve teams)

Aztecas Arandas Gomez Palacio Chinarras Aldama Chihuahua Coleg. Bachilleres Ciudad Juarez Dorados Inter Chihuahua Futbol Premier Chihuahua Generales Navojoa Halcones Ciudad Jimenez Leones Chihuahua Real Magari Ciudad Juarez Soles Ciudad Juarez
                 
Toros Laguna Torreon                  

Others

Aguilas Teotihuacan Alianza Sayula Angeles de la Ciudad Armada Club Marina Atletico Herba Atletico San Juan Aragon Azules Seccion 26 C de Q Queretaro Deportivo La Cruz Deportivo Las Varas
Deportivo Star Club Deportivo Tomates Frailes Homape Gavilanes San Juan Hidrocalidos Aguascalientes Independiente Mexiquense Indios Cucapa Jilotepec Manchester Metepec Real Halcones
Real Olmeca Real San Cosme Reales Puebla Revolucionarios Reyes Texcoco San Isidro Laguna Tejupilco Tolcayuca Toros Salvajes Naucalpan Universidad Edo Mexico
               
Zacatecas Fc Zitacuaro CF