NORVEGE 2013

Tippeligaen
Aalesund Brann Bergen Haugesund Hoenefoss Lillestroem Molde Odd Grenland Skien Rosenborg Trondheim Sandnes Ulf Sarpsborg 08
       
Sogndal Start Kristiansand Stroemsgodset Drammen Tromsoe Vaalerenga Oslo Viking Stavanger        
Adeccoligaen
Bodoe Glimt Bryne Elverum Follo Fredrikstad HamKam Hamar Hoedd Ulsteinvik Kongsvinger Kristiansund Mjoendalen
       
Ranheim Trondheim Sandefjord Stabaek Stroemmen Ullensaker Kisa Jessheim Vard        

Division 2 - Avdeling 1 (without B or Reserve Teams)

Asker Birkebeineren Baerum Sandvika Droebak/Frogn Foerde Kjelsaas Kvik Halden Moss Nesodden Oestdisen
               
Skarboevik Traeff                

Division 2 - Avdeling 2 (without B or Reserve Teams)

Alta Bossekop Fram Larvik Frigg Gjoevik Harstad Lyn Oslo Nybergsund Pors Grenland Raufoss
               
Toensberg Valdres                

Division 2 - Avdeling 3 (without B or Reserve Teams)

Aalgaard Aasane Arendal Arna Bjoernar Egersund Fana Flekkeroey Fyllingsdalen Nest Sotra Notodden
               
Vidar Vindbjart                

Division 2 - Avdeling 4 (without B or Reserve Teams)

Byaasen Eidsvold Turn Grorud KFUM Oslo Levanger Loerenskog Mo Idrettslag Nardo Senja Skedsmo
               
Strindheim Tromsdalen                

Division 3 - Avdeling 1 (without B or Reserve Teams)

Askim Boeler Kraakeroey Oppsal Oslo City Romsaas Rustad Skeid Oslo Sparta Sarpsborg Sprint Jeloey

Division 3 - Avdeling 2 (without B or Reserve Teams)

 
Fjellhamar Flisa Funefoss Vormsund Gjerdrum Hasle Loeren Hauerseter Holmlia Korsvoll Sander  

Division 3 - Avdeling 3 (without B or Reserve Teams)

Alvdal Brummundal Fart Kolstad Lillehammer Ottestad Skjetten Storhamar Sverresborg Tangmoen

Division 3 - Avdeling 4 (without B or Reserve Teams)

 
Drammen BK Gjoevik Lyn Holmen Jevnaker Lommedalen Modum Nordre Land Stoppen Ullern  

Division 3 - Avdeling 5 (without B or Reserve Teams)

 
Drammen FK Flint Larvik Turn Oern Horten Runar Skarphedin Solberg Tollnes Uraedd  

Division 3 - Avdeling 6 (without B or Reserve Teams)

Donn Eiger Flekkefjord Froeyland Herkules Jerv Klepp Lyngdal Mandals Kameratene Staal Joerpeland
                 
Vigoer                  

Division 3 - Avdeling 7 (without B or Reserve Teams)

Aakra Austevoll Brodd Hundvaag Kopervik Lysekloster Oeystese Os Randaberg Stord
               
Vardeneset Vaulen                

Division 3 - Avdeling 8 (without B or Reserve Teams)

Aardal Bjarg Floroe Lyngboe Radoey Manger Sotra Stryn Tertnes Tornado Maaloey Vadmyra
             
Varegg Vik Voss              

Division 3 - Avdeling 9 (without B or Reserve Teams)

Averoeykameratene Bergsoey Brattvaag Elnesvaagen Herd Larnses Gursken Spjelkavik Stranda Sunndal Surnadal
                 
Volda                  

Division 3 - Avdeling 10 (without B or Reserve Teams)

Buvik Charlottenlund Hemne KIL Meldal FK NTNUI Orkla Steinkjer Stjoerdals Blink Tiller Tynset
                 
Verdal                  

Division 3 - Avdeling 11 (without B or Reserve Teams)

Innstranden Junkeren Lofoten Medkila Mjoelner Mosjoeen Sandnessjoeen Sortland Staalkameratene Steigen
                 
Tverlandet                  

Division 3 - Avdeling 12 (without B or Reserve Teams)

Bjoernevatn Finnsnes Floeya Hammerfest Ishavsbyen Kirkenes Lyngen Karnes Norild Porsanger Skarp
                 
Tverrelvdalen                  

Agder - Division 4 - 5

Birkenes Express Farsund Froland Gimletroll Giv Akt Grane Arendal Haegebostad Hisoey Hoellen
Imaas Kvinesdal Lillesand FK Oeyestad Randesund Risoer Rygene Soegne Solbygg Tobienborg
           
Torridal Tvedestrand Tveit Vaag            

Agder - Division 6

Greipstad Haanes Hidra Hoevdingen Holum Iveland Konsmo Lia Lillesand IL Marnardal
         
Oevreboe Otra Tigerberget Trauma Valle          

Akershus - Division 4 - 5

Aakrene Aurskog Finstadbru Bjoerkelangen Blaker Borgen Eidsvold IF Fet Flisbyen Frogner Gjelleraasen
Hoeland Kloefta Loevenstad Nannestad Raelingen Raumnes Arnes Roemskog Setskog Skaarer Soendre Hoeland Soerumsand

Akershus - Division 6 - 7

       
Fenstad Leirsund Nittedal Skogbygda Varpe Ytre Raelingen        

Buskerud - Division 4 - 5

Aadal Aamot Aassiden Drafn DRIM Glassverket Hallingdal Haugfoss Heradsbygda Hoenefoss SK
Hokksund Holevaereingen Konnerud Lier Marienlyst Moingen Nordre Sande Roeyken og Spikkestad Sande Skiold
       
Skrim Slemmestad Steinberg Svelvik Svene Sylling        

Buskerud - Division 6 - 7

Austad Eiker Kvikk Geilo Haugsbygd Kroedsherad Liungen Nybyen Saetre Graabein Tyristubben Vestre Spone
               
Vikersund Ytterkollen                

Finnmark - Division 4 - 5

Baatsfjord Berlevaag Frea Hesseng HFK HIF Stein Honningsvaag Kautokeino Kvalsund Nordkinn Nordlys
       
Oeksfjord Polarstjernen Rafsbotn Soeroey Glimt Tana Vardoo        

Finnmark - Division 6 - 7

 
Avju Havoeysund Indrefjord Nerskogen Pasvik Hauk Soerild Talvik Tanabru Varanger  

Haalogaland - Divison 4 - 5

Andenes Andoeygutten Ballangen Ballstad Bjerkvik Blest Flakstad Grovfjord Grytoey Hardhaus
Hoeken Kabelvaag Knausen Landsaas Leknes Luna Melbo Morild Skaanland Staalbrott
             
Stokmarknes Svolvaer Vest Lofoten              

Haalogaland - Division 6 - 7

Ajaks SFK Alsvaag Boe IF Brage Trondenes Dverberg Evenes Fjelldal Gratangen Gravdal Haakvik
Henningsvaer Holmgang Ibestad Kilkameratene Kvaefjord Liland Midnattsol Narvik FK Santor Sigerfjord
               
Stamsund Vesteraalen                

Hordaland - Division 4

Askoey Baune Dale Djerv Follese Gneist Hovding Laksevaag Loddefjord NHHI Handelskoles
Nordhordland Nymark Odda Sandviken Smoeraas Solid Sund Telavaag Trio Valestrand Hjellvik

Hordaland - Division 5 

Apollo Bremnes Eidsvaag Erdal Fitjar Flaktveit Fusa Halsnoey Harding Hetlevik
Inter Bergen Kjoekkelvik Krabbetor Kvernbit Nordheimsund Nordnes Nordre Fjell Ny Krohnborg Olsvik Osteroey
   
Rosendal Skansen Skjergard Soere Neset Tornado Bergen Trane Trott Vestsiden Askoey    

Hordaland  - Division 6 - 7

Boenes Follese TF Fotlandsvaag Galgen Hausvik Hordaboe Juristforeningen Kalandseid Libido Loevstakken
Mann Mathopen Mjoelkeraaen Morvik Njardar Tysnes Nordre Holsnoey Nore Neset Nubben Nygaardshoeyden Ramsoey
   
Saedalen Samnanger Skansemyren Skogsvaag Soefteland Strandebarm Vestkysten Viggo    

Indre Oestland - Division 4

Biri Broettum Faaberg Follebu Gran Grue Hamar Kjellmyra Kolbu KK Loeten
Lom Lunner Otta Redalen Rena Ridabu Ringebu Favang Ringsaker Snertingdal Soendre Land
         
Stange Toten Trysil Vaagaa Vind          

Indre Oestland - Division 5

Aabogen Aadalsbruk Bagn Braskereidfoss Breiskallen NFK Dokka Dombaas Eina Engerdal Etnedal
Fagernes Galterud Gausdal Grua Harestua Heidal Hernes Hof Ihle Joemna Heradsbygd Kvam
Lunderseter Nes Nordbygda Nordre Trysil Oeyer Tretten Reinsvoll Ringelia Romedal Sand STEIL
       
Vaaler Vang Varde Vinger Vingrom Vinstra        

Indre Oestland - Division 6 - 7

Aasbygda Aasnes Finnskog Austvatn Begnadalen Bjoneroa Boeverbru Brandbu Brandval Brane Bruvoll
Disenaa Fluberg Fron Furnes Grindvoll Hadeland Harestua Harpefoss Hedalen Helgoeya
Ilseng Joerstadmoen Kapp Kolbu Kongsvinger NTG Koppang Lalm Lena Lengsbygda Magnor
Midtre Brandbu Moen Naeroset Nordre Oppdalen Nordsinni Nybygda Oeystre Slidre Oppstad Rendalen Ring
Rogne Roterud Rudsbygd Skaabu Tverrbygda Skarnes Skjaak Skotterud Skrautval Skreia Slaastad
Slidre Roen Soer Fron Soerskogbygda Tangen Toppen Torpa Vallset Vardal Vestre Gran Vestsida Vinstra
                 
Vingar                  

Nordland - Division 4 - 5 - 6

Bossmo Ytteren Broennoeysund Grand Bodoe Grane Heroey Doenna Hulloey Korgen Luroey Meloey Nesna
     
Nordstranda Oernes Olderskog Silkefot Soemna Tjongsfjord Vega      

Nordmoere og Romsdal - Division 4 - 5

Andalsnes Batnfjord Reinsfjell Bryn Bud Clausenengen Eide Eidsvaag Fiksdal Rekdal Frei Gossen
Halsa Valsoeyfjord Hjelset Kleive Isfjorden Kristiansund Kvass Ulvungen Maandalen Malmefjorden Ekko Aureosen Meek Midsund Nordlandet
       
Rival Smoela Soeya Todalen Tingvoll Tomrefjord Vestnes Varfjell        

Nordmoere og Romsdal - Division 6 - 7

Aure Boefjord Braatt Eidsoera Ekko Aureosen Groea Grykameratene Innfjorden Kaarvaag Havoern Oevre Surnadal
   
Raudsand Reinsfjell Skaala Straumsnes Todalen Tustna Vaering Valsoeyfjord    

Oestfold - Division 4 - 5

As Idrettslag Begby Berg Borgar Borgen HSV Greaaker Gresvik Idd Kambo
Korsgaard Lervik Lisleby Mysen Raade Rakkestad Rolvsoey Rygge Sarpsborg FK Selbak
     
Spydeberg Tistedalen Torp Troegstad Baastad Tronvik UMBI Varteig      

Oestfold - Division 6 - 7

Aremark Bror av Fredrikstad Eidsberg Eika Ekholt Hafslund Hoboel Hvaler Ise Nylende
 
Oshaug Rapid Athene Skipvet Tune Tveter Ulleroey Vansjoe Vestby Yven  

Oslo - Division 4

Aarvoll Boekeby Bygdoe Monolitten Fagerborg Fossum Grei Hauger Heggedal Hoeybraaten Stovner Jardar
Jutul Klemetsrud Kolbotn Kurer Langhus Lille Toeyen Lokomotiv Oslo Oldenborg Oslostudentes OSI Ready IF
       
Rommen Sagene Teisen Veitvet Vembli Vollen        

Oslo - Division 5

Baekkelaget Baerums Verk Baerumsloekka Bjoerndal Dynamo Mjoesa Ellingsrud Fire Lys Hammersborg Helset Heming
Huk Lindeberg Manglerud Star Oevervoll Hosle Oppegaard Oslojuvelene Ski Snaroeya Stort Svett

Oslo - Division 6 - 7

Abildsoe Driv Fjellstrand Furuset Haslum Hauketo Kraakstad Kurdistan Mercantile NIHI
     
Oslo Oern Simensbraaten Soerkedalen Toten Kam Vestre Aker Vinderen Wam Kam      

Rogaland - Division 4

Austraatt Bjerkreim Buoey Djerv 1919 Falkeid Figgjo Hana Haugar Havdur Havoern
Lura Mastra Midtbygden Moi Naerboe Nord Oelen Orre Riska Rosseland
   
Sauda Siddis Stegaberg Tasta Torvastad Varhaug Vedavaag Karmoey Voll    

Rogaland - Division 5

Bakke Brusand Etne Ferkingstad Finnoey Forsand Forus og Gausel Hjelmeland Ild Jarl
Kaasen Klebe Oltedal Sandved Sokndal Skudenes Storhaug Suldal Sunde Sveio

           
Sviland Tonstad Undheim Vigrestad            

Rogaland - Division 6 - 7

Dirdal Fogn Haugaland Helleland Hellvik Hoele Karmsund Kolnes Kvitsoey Leirvik
       
Lye Pol IL Skaanevik Titan Stavanger Tjensvoll Vaaganes        

Sogn og Fjordane - Division 4 - 5

Anga Askvoll og Holmedal

Balestrand

Bjoern Bremanger Dale Eikefjord Fjoera Gaular Hoeyang
 
Hornindal Joelster Kaupanger Laerdal Sandane Selje Skavoeypoll Stadlandet Syril  

Sogn og Fjordane 2 - Division 6

 
Atloey Breimsbygda Haugen Hyen Hyllestad Oppstryn Svelgen Tambarskjelvar Vikane  

Sunnmoere - Division 4 - 5

Aaheim Aaksla Aaram VanKam Blindheim Emblem Godoey Hasundgot Langevaag Mauseidvaag MSIL Norborg
     
Oerskog Oersta Rollon Skodje Stordal Sykkylven Valder      

Sunnmoere - Division 6 - 7

Aamdal Aspoey Ellingsoey Fiskerstrand Fortuna Aalesund Giske Gjerdsvika Gursken Haddal Haramsoey Noroey
Haroey Hessa Hjoerungavaag Hovdebygda Hundeidvik Ikornes Kvamsoey Larsnes IL Lepsoey Ravn
     
Saeboe Sunnylven Tjorvaag Valldal Vanylvs kameratene Vartdal Vigra      

Telemark - Division 4 - 5

Borg Brevik Drangedal Eidanger Gulset Gvarv Heddal Hei Herre Kjapp
Klyve Langangen Langesund Rjukan Sannidal Skade Stathelle Storm Ulefoss Vinje

Telemark - Division 6 - 7

Aafoss Bamble Firesdal Folkets Klub Fossum Skien Gjerpen Helle Heroeya Krageroe Kroken
       
Lisleherad Lions Seljord Skidar Skiens Grane Stridsklev Vold        

Troendelag - Division 4

Bjoergan Flaa Fram Skatval Heimdal Kattem Malvik Melhus Namsos Neset Roeros
           
Roervik Selbu Trygg Lade Vuku            

Troendelag - Division 5

Bindal Byneset Egge Flataas Follafoss Fosen Freidig Glimt Hitra Hommelvik

Innherred Klaebu Leksvik National Nidelv Oerland Oppdal Overhalla Rennebu Rissa
 
Skogn Sokna Stoeren Tempo Tolga Vingelen Tydal Vanvik Vikvarvet Vinne  

Troendelag - Division 6

Bangsund Beitstad Bratsberg Datakameratene Fosenlaget Gimse Glaamos Aalen Haallingen Hegra Jonsvatnet
Kroppan Laanke Leik Lensvik Lundamo Markabygda Mosvik Nansen Orkanger Realkameratene
Romolslia Sjetne Skaun Soerlia Stiklestad Tambar Troender Lyn Utleira Utoey Varden
                 
Vestbyens                  

Troms - Division 4 - 6

Bardu Bardufoss Foss Framsyn Gluntan Indre Kaafjord Krokelvdalen Kvaloeya Laksvatn Lavangen
Lokomotiv Tromsoe Maalselv Nordkjosbotn Oeverbygd Ramfjord Real Romsa Ringvassoey Skjervoey Skoelv Skogsnes
     
Soerreisa Stakkevollan Storsteinnes Tromsoeysund Ulfstind Ullsfjord Valhall      

Vestfold - Division 4 - 5

Asgaardstrand Falk Halsen Helgeroed Holmestrand Husoey og Foynland Nesjar Re FK Sandar Sandefjord BK
     
Sem Stag Stokke Store Bergan Teie Tjoelling Toensberg FK      

Vestfold - Division 6 - 7

 
Andebu Arnadal Barkaaker Hvittingfoss Nanset Nykirke Skoppum Slagen Vear  
Others
Aafjord Aarstad Aaskollen FK Aavangen BSK Amazon Grimstad Arvoll Avaldsnes Bergen Nord Berger Bjerke
Boen FK Borre IF Bulken Byrte Christianssand Dahle Dalen IL Eid Eidskog Eik Toensberg
Einastrand FK Enebakk IF Fauske Sprint Forde IL Fri IL Frognerparken Froeya Frol Fyllingen IL Geithus IL
GOIF Gol IL 1896 Groruddalen Gruener Gullvikmoen IL Haerland Hald Hareid Hellerud SK Hinna
Horten FK Huringen IF Jevn IL Jotun Aarsdalstangen Klypetussen Koll IL Kolvereid IL Kongsberg Kurland Kvik Trondheim
Lambertseter IF Larvik Lillehammer FK Ljan IF Loen IL Maaloey IL Madla Minde Moelven Navestad IL
.: Nordby IL :.
Nordby IL Nordreisa Nordstrand Norheimsund Norsiden Askoy Notteroey Oerje IL Oestkanten BK Omvikdalen Oslo Oest
Putten Radar FK Rapid Moss Remyra Rent Roea Saga Salangen Saltdalkameratene Sandvollan IL
Skjold Skotfoss Snoegg Soerfjell Sola Sparta Brageroeen St Hanshaugens Stamnes IL Stavanger Svarstad
Terraak IL Tjoeme IL Tokke Topkapi IK Trond IL Trondheims-Oern Trosterud IL Trosvik Vaksdal FK Vestfossen
               
Vestli Ytre Andoerja