SLOVAQUIE 2017-2018

Super Liga
.: DAC Dunajská Streda :. .: FC Nitra :.
Dunajska Streda DAC Nitra Fc Ruzomberok MFK Senica FK Slovan Bratislava Spartak Trnava Tatran Presov Trencin FK Zeleziarne Podbrezova Zemplin Michalovce
               
Zilina MSK Zlatke Moravce                

Second Liga (without B or Reserve teams)

AŠK Inter Bratislava - Logo .: Lokomotíva Košice :.
Inter Bratislava Komarno Fc Lokomotiva Kosice Lokomotiva Zvolen Nove Mesto nad Vahom Partizan Bardejov Pohronie FK Poprad FK Samorin STK Sered SFK
           
Skalica MFK Slavoj Trebisov Spisska Nova Ves Tatran Liptovsky Mikulas            

Bratislava zvaz - 3 Liga (without B or Reserve teams)

FCA%20Petrzalka - Logo
Bahon SK Bernolakovo SK Dunajska Luzna Lokomotiva Devinska NovaVes Lozorno SK Petrzalka Fc 1898 Pezinok PSC Raca FK Rohoznik Fc Rovinka TJ
         
Slovan Ivanka pri Dunaji Slovan Most pri Bratislave Svaty Jur SK Tomasov SK Vajnory FK          

Bratislava zvaz - 4 Liga (without B or Reserve teams)

Cunovo TJ Domino LP Bratislava Kalinkovo SFc Karlova Ves Bratislava Karpaty Limbach Kralova pri Senci Lamac Bratislava Malacky FO Pezinok Cajla CFK Rusovce MFK
       
Slovan Vinicne Slovensky Grob Velke Levare Vrakuna Bratislava Zahoran Jakubov Zavod SK        

Bratislava zvaz - 5 Liga - skupina A (without B or Reserve teams)

Bratislava NMSK Chorvatsky Grob Danubia Bratislava Dubravka Bratislava Igram SK Iskra Petrzalka Jarovce Bratislava Krasnany Bratislava Malinovo TJ Miloslavov SKO
               
Nova Dedinka Senec MSK                

Bratislava zvaz - 5 Liga - skupina B (without B or Reserve teams)

Druzstevnik Budmerice Gajary SK Grinava GFC Jablonove FK Lab OSK Plavecky Stvrtok Prenaks Jablonec Senkvice SK Slovan Modra Slovan Vistuk
             
Zahorak Plavecky Mikulas Zahoran Kostoliste Zohor Fc              

Bratislava zvaz - 6 Liga - skupina A (without B or Reserve teams)

   
Cataj SK Druzstevnik Blatne Hamuliakovo SK Kapina SK Marianka Bratislava Slavia Ekonom Bratislava Slovan Zahorska Bystrica The Dragons FK    

Bratislava zvaz - 6 Liga - skupina B (without B or Reserve teams)

Cinemax Dolany Dubova FK Male Levare FK Pernek NV Slovan Casta Solosnici FK Studienka FK Stupava FKM Vinosady OFK 014 Vysoka pri Morave
                 
Zahorska Ves                  

Stredoslovensky zvaz 3 Liga (without B or Reserve teams)

.: Dukla Banská Bystrica :.
Banik Kalinovo Cadca FK Detva MFK Dukla Banska Bystrica Filakovo FTC Fomat Martin Liptovska Stiavnica Liptovsky Hradok Namestovo MSK Nova Bana MFK
       
Novohrad Lucenec Rimavska Sobota Tatran Krasno nad Kysucou Tatran Oravske Vesele Teplicka nad Vahom Zarnovica MFK        

Stredoslovensky zvaz 4 Liga Juh (without B or Reserve teams)

Banik Velky Krtis Jupie Mareka Ham Mesta Tornala Partizan Cierny Balog Rakytovce FK Revuca MFK Salkova FK Sklotaran Poltar Slovenske Darmoty Sokol Medzibrod
           
Spartak Hrinova Tatran Pliesovce Tisovec CSM Vinica SK            

Stredoslovensky zvaz 4 Liga Sever (without B or Reserve teams)

Banik Stranavy Bytca MFK Dolny Kubin MFK Druzstevnik Bela Dulice Dynamo Diviaky Javornik Makov Jednota Banova Kysucke Nove Mesto Rosina OSK Slavia Staskov
         
Slovan Trstena Slovan Zabokreky Terchova FK Tvrdosin SK Zavazna Poruba          

Stredoslovensky zvaz 5 Liga skupina A (without B or Reserve teams)

3
Bela SK Cierne SK Fatran Varin Predmier FK Rajec FK Rajecke Teplice Konska Slovan Rudinska Slovan Skalite Snaha Sborov nad Bystricou Spartak Vysoka nad Kysucou
           
Stiavnik SK Strecno FK Tatran Turzovska Visnove TJ            

Stredoslovensky zvaz 5 Liga skupina B (without B or Reserve teams)

Besenova OSK Druzstevnik Blatnica Druzstevnik Oravska Poruba Dubrava SK Liptovske Sliace Liptovsky Mikulas Fc34 Nizna FK Olympia Bobrov Oravan Oravska Jasenica Sokol Zubrohlava
             
Tatran Chlebnice Tatran Sucany Turcianska Stiavnicka              

Stredoslovensky zvaz 6 Liga Banska Bystrica (without B or Reserve teams)

Brezno FK Brusno Ondrej FK34 Druzstevnik Strelniky Hronec TJ Mladost Pohorela Obecny Podnik Lesov Partizan Osrblie Slovan Valaska Slovenska Lupca Sokol Bravacovo
             
Sokol Nemecka Tatran Cierny Balog Tatran Podkonice              

Stredoslovensky zvaz 7 Liga Banska Bystrica - skupina A (without B or Reserve teams)

Banik Lubietova Druzstevnik Dubravica Druzstevnik Micina Hronsek TJ Iskra Horne Prsany Kralicka Tiesnava Mladost Lucatin Partizan Hiadel Slovan Malachov Slovan Tajov
             
Sokol Stare Hory Tatran Harmanec Zornicka Riecka              

Stredoslovensky zvaz 7 Liga Banska Bystrica - skupina B (without B or Reserve teams)

     
Helpa SK Jasenie 1928 Partizan Dolna Lehota Slovan Benus Slovan Michalova Slovan Pohronska Polhora Tatran Polomka      

Stredoslovensky zvaz 6 Liga Kysuce (without B or Reserve teams)

Kysucan Korna Kysucan Ochodnica Neslusa SK Olesna TJ Pokrok Stara Bystrica Polom Rakova Radola SK Rudina OSK Slovan Nova Bystrica Slovan Podvysoka
             
Spartak Radostka Tatran Oscadnica Vadicov FK              

Stredoslovensky zvaz 7 Liga Kysuce (without B or Reserve teams)

           
Lodno FK Rozkvet Klubina Slavia Zakopcie Sneznica OSK            

Stredoslovensky zvaz 6 Liga Liptovsky (without B or Reserve teams)

Bobrovec SK Demanova SK Druzba Smrcany Ziar Druzstevnik Liptovska Kokava Krivan Vazec Likavka OSK Liskova OSK Ludrova OSK Maj Cernova Partizan Lubela
           
Polana Hubova Pribylina TJ Renop Liptovska Tepla Svosov OSK            

Stredoslovensky zvaz 7 Liga Liptovsky (without B or Reserve teams)

Druzstevnik Kvacany Druzstevnik Vychodna Ilanovo TJ Iskra Hrboltova Jamnik OSK Liptov Vavrisovo Liptovska Luzna Partizanska Lupca Prosiek TJ Sokol Benadikova
           
Sokol Komjatna Sokol Stankovany Start Liptovsky Jan Svaty Kriz OSK            

Stredoslovensky zvaz 8 Liga Liptovsky Skupina A (without B or Reserve teams)

   
Druzstevnik Stiavnicka Kalameny TJ Liptovske Vlachy Lucky SK Ruzomberok Biely Potok Tatran Liptovska Osada Tatran Liptovske Revuce Valaska Dubova    

Stredoslovensky zvaz 8 Liga Liptovsky Skupina B (without B or Reserve teams)

 
Druzstevnik Liptovsky Trnovec Druzstevnik Veterna Poruba Dumbier Uhorska Ves Galovany OFK Kralova Lehota Krivan Liptovsky Ondrasova Liptovsky Ondrej Podturen OFK Tatran Hybe  

Stredoslovensky zvaz 6 Liga Lucenec (without B or Reserve teams)

Aqua Rapovce Biskupice OSK Cinobansky SK Druzstevnik Hrnciarska Ves Druzstevnik Mytna Panicke Dravce Podrecany MSK Slovan Divin Slovan Halic Slovan Hrnciarske Zaluzany
             
Slovan Vidina Stara Halic Uhorske OSK              

Stredoslovensky zvaz 6 Liga Orava Dolny Kubin (without B or Reserve teams)

Breza OSK Druzstevnik Dlha nad Oravou Druzstevnik Vasilov Druzstevnik Zaskov Fatran Zazriva Novot TJ Oravan Rabca Oravsky Podzamok Pribis OSK Rohace Zuberec
           
Slovan Magura Vavrecka Sokol Liesek Tatran Klin Tatran Zakamenne            

Stredoslovensky zvaz 7 Liga Orava Dolny Kubin (without B or Reserve teams)

Babin OSK Blatna Habovka Druzstevnik Kriva Druzstevnik Oravska Polhora Druzstevnik Vitanova Hrustin OSK Istebne OSK Lestiny OFK Lokca OSk Lokomotiva Sez Kralovany
               
Oravska Lesna Sihelne OSK                

Stredoslovensky zvaz 8 Liga Orava Dolny Kubin (without B or Reserve teams)

   
Benadovo Sk Druzstevnik Mutne Druzstevnik Sedliacka Dubova Druzstevnik Tapesovo Oravan Brezovica Podbiel SK Slavia Rabcice Tatran Krusetnica    

Stredoslovensky zvaz 6 Liga Rimavska Sobota (without B or Reserve teams)

Bastav Revuca Druzstevnik Klenovec Druzstevnik Kral Jelsava MFK Ozdany TJ Radnovce Fc Rimavska Sec Sirk OFK Tatran Muran Uzovska Panica
                 
Velky Blh                  

Stredoslovensky zvaz 6 Liga Turiec Martin (without B or Reserve teams)

Attack Vrutky Drienok Mosovce Druzstevnik Danova Druzstevnik Drazkovce Druzstevnik Dubove Druzstvenik Sklabina Martine Dynamo Pribovce IDOP Lipovec Slovan Bystricka Tatran Klastor pod Znievom
             
Teplican MFK Trebostovo FK Ziara Horna Stubna              

Stredoslovensky zvaz 7 Liga Turiec Martin (without B or Reserve teams)

Druzba Maly Cepcin Druzstevnik Haj Druzstevnik Slovany Druzstevnik Valca Dynamo Krpelany Slovenske Prvano Tatran Turany Tatran Turcek Turcan Kostany Turcianske Klacany

Stredoslovensky zvaz 6 Liga Velky Krtis (without B or Reserve teams)

Busince FK Druzstevnik Dacov Lom Druzstevnik Kammene Kosihy Druzstevnik Sklabina Druzstevnik Zelovce Ipel Balog nad Iplom Ipelske Predmostie Lesenice FK Male Zlievce Nenince TJ
       
Partizan Hrusov Slovan Modry Kamen Sokol Opatovska Nova Ves Stredne Plachtince Velke Zlievce Zahorce FK        

Stredoslovensky zvaz 6 Liga Ziar nad Hronom (without B or Reserve teams)

Brehy OSK Hlinik nad Hronom Hodruska Hamre Inter Horna Ves Kremnicka SK Lutila OSK Sitno Banska Stiavnica Slaska SK Sokol Repiste Sokol Tekovska Breznica
               
Start Prencov Voznica SK                

Stredoslovensky zvaz 7 Liga Ziar nad Hronom - Skupina A (without B or Reserve teams)

   
Druzstevnik Janota Lehota Druzstevnik Lovcica Trubin Druzstevnik Pitelova Hronska Dubrava Lesy SK Mala Lehota Partizan Velka Lehota Vyhne FK    

Stredoslovensky zvaz 7 Liga Ziar nad Hronom - Skupina B (without B or Reserve teams)

   
Jastraba SK Kopernica TJ Olympic Ihrac Ostry Grun Partizan Prochot Rudno nad Hronom Sokol Trnava Hora Tatran Bzenica    

Stredoslovensky zvaz 6 Liga Zilina (without B or Reserve teams)

Cementaren Lietavska Lucka Druzstevnik Bitarova Gbelany SK Horny Hricov Kamenna Poruba Kolarovice TJ Kotesova OFK Nededza OSK Povazsky Chlmec Start Velke Rovne
             
Straza Fc Tatran Bytcica Zastranie FK              

Stredoslovensky zvaz 7 Liga Zilina (without B or Reserve teams)

Divina TJ Dlhe Pole Druzstevnik Rasov Fatran Krasnany Hlboke nad Vahom Hlinik FK Horky OFK Hvozdnica TJ Jablonove TJ Petrovice SK
             
Povazan Nezbudska Lucka Rozvoj Mojs Turie FK              

Stredoslovensky zvaz 8 Liga Zilina - Skupina A (without B or Reserve teams)

   
Babkov TJ Durcina FK Fatran Dolna Tizina Hviezda Zadubnie Lietava SK Partizan Kunerad Podhorie SK Trnove FK    

Stredoslovensky zvaz 8 Liga Zilina - Skupina B (without B or Reserve teams)

   
Brodno RTJ Divinka Lalinok Dolny Hricov SK Druzstevnik Hricovske Pod. Ovciarsko OFK Partizan Sulov Psurnovice TJ Tatran Hrabove    

Stredoslovensky zvaz 6 Liga Zvolen (without B or Reserve teams)

Deviantska Huta Druzstevnik Bzovik Druzstevnik Latky Druzstevnik Okova Druzstevnik Podzamcok Hontianske Nemce Krivan TJ Sebechleby OFK Slovan Budca Slovan Dudince
           
Slovan Kupele Sliac Stozok OSK Viglas Pstrusa Zvolenska Slatina            

Stredoslovensky zvaz 7 Liga Zvolen (without B or Reserve teams)

         
Agro Ostra Luka Druzstevnik Hontianske Tesare Druzstevnik Senohrad Sokol Sielnica Terany OTJ          

Vychodoslovensky zvaz 3 Liga (without B or Reserve teams)

Drustav Svidnik Druzstevnik Plavnica Lipany FK Milenium Bardejovska Pokrok Krompachy Roznava MFK Sarisske Michalany Slovan Giraltovice Slovan Sabinov Snina MFK
         
Svit FK Tesla Stropkov Velke Revistia Vranov nad Toplou Vysne Opatske          

Vychodoslovensky zvaz 4 Liga Juh (without B or Reserve teams)

Cana FK Druzstevnik Cicarovce Druzstevnik Mala Ida Druzstevnik Petrovce Laborc. Geca 73 FK Kechnec FK Krasnohorske Podhradie Maria Huta Gelnica Mladost Kalsa Rudnany OSK
       
Sobrance MFK Spartak Medzev Strazske SK Tatra Sokolany Topolany FK Velke Kapusany        

Vychodoslovensky zvaz 4 Liga Sever (without B or Reserve teams)

Druzstevnik Radvan Laborcom Fintice OSK Humenne FK Iskra Gerlachov Pivovar Velky Saris Ptava Pticie Raslavice SIM Rozvoj Pusovce Sokol Lubotice Sol FK
         
Spartak Medzilaborce Spisske Podhradie Tatran Kracunovce Tatran Zamutov Zahradne SK          

Vychodoslovensky zvaz 5 Liga Kosicko-gemerska (without B or Reserve teams)

Druzstevnik Cecejovce Druzstevnik Perin Gemerska Horka Haniska FK Hornad Zdana Koksov Baksa Kosicka Nova Ves Maraton Sena Slavia TU Kosice Slovan Poproc
               
Tahanovce MFK Velka Ida SKO                

Vychodoslovensky zvaz 5 Liga Zemplinska (without B or Reserve teams)

Cierna nad Tisou Druzstevnik Cejkov Druzstevnik Maly Hores Druzstevnik Parchovany Lastomir OFK Lokomotiva Michalany Nacina Ves Olympia Borsa Pavlovce nad Uhom Slavoj Kralovsky Chlmec
           
Sokol Mocarany Streda nad Bodrogom Tatran Upor Vinne OSK            

Vychodoslovensky zvaz 6 Liga Bardejov (without B or Reserve teams)

Beloveza TJ Cergov Hertnik Druzstevnik Osikov Druzstevnik Stulany Hviezda Lopuchov Javorina Malcov Klusov OSK Kurima 2010 Magura Zborov Marhan FK
           
Pokrok Porubka Polana Siba Smilno OSk Strojar Kruzlov            

Vychodoslovensky zvaz 7 Liga Bardejov (without B or Reserve teams)

 
Busov Nizny Tvarozec Dubrava Kobyly Frickovce SK Mier Poliakovce Obdoj Kurov Pokrok Abrahamovce Polnohospodar Hervartov Pri Hazline Rokytov OSK  

Vychodoslovensky zvaz 6 Liga Humenne (without B or Reserve teams)

Druzstevnik Dlhe nad Cirochou Druzstevnik Koskovce Druzstevnik Lieskovec Druzstevnik Lukakovce Druzstevnik Nizne Ladikovce Jednota Krasny Brod Ohradzany OSK Prevadzkar Vysna Sitnica Slavia Lakovce Slovan Bela nad Cirochou
           
Slovan Lobe Nizna Sitnica Ubla SM Udavske OSK Vihorlat Zemplinske Hamre            

Vychodoslovensky zvaz 7 Liga Humenne - skupina A (without B or Reserve teams)

   
Druzstevnik Papin Hazin nad Cirochou Javornik Ulicske Krive Kochanovce OSK Lesy Zubne Rovne FK Sokol Klenova Tatran Kolonica    

Vychodoslovensky zvaz 7 Liga Humenne - skupina B (without B or Reserve teams)

   
Brestov SK Druzstevnik Habura Druzstevnik Hrabovec n L Druzstevnik Olka Druzstevnik Turcovce Iskra Nagov Partizan Hrubov Rokytov pri Humennom    

Vychodoslovensky zvaz 6 Liga Kosice City (without B or Reserve teams)

     
Bodva Moldava nad Bodvou Kosicka Bela Mladost Kavecany Peder TJ Polov ZKS Roma Moldava nad Bodvou Start Slanska Huta      

Vychodoslovensky zvaz 6 Liga Kosice Country (without B or Reserve teams)

Bidovce FK Cementar Turna nad Bodvou Druzstevnik Budimir Druzstevnik Panovce Druzstevnik Trstene p H Dvorniky Vcelare Kosicke Olsany OFK Mokrance TJ Nova Polhora Start Svinica
           
Stavmont Kysak Tatran Jasov Vysna Mysla FK Zdoba FK            

Vychodoslovensky zvaz 7 Liga Kosice Country (without B or Reserve teams)

   
Blazice OSK Lokomotiva Ruskov Mladost Sady nad Torysou Nizna Mysla Pokrok Zlata Idka Rozhanovce KSK Slovan Kecerovce Valaliky FK    

Vychodoslovensky zvaz 6 Liga Michalovce (without B or Reserve teams)

Agro Palin Budkovce OSK Druzstevnik Trhoviste Druzstevnik Zemplinska Siroka Dubravla OFK Hatalov OFK Krisovska Lieskova Pokrok Krasnovce Urbar Poruba pri Vihorlatom Vojany OFK
             
Vysne Remety Zaluzice OSK Zbince FK              

Vychodoslovensky zvaz 7 Liga Michalovce - skupina A (without B or Reserve teams)

 
Druzstevnik Inacovce Druzstevnik Rusky Hrabovec Druzstevnik Zahor Kusin TJ Podhorod OSK Porostov OSK Tatran Remetske Hamre Tibava FK Ubrez OFK  

Vychodoslovensky zvaz 7 Liga Michalovce - skupina B (without B or Reserve teams)

 
Banovce nad Ondavou Druzstevnik Lozin Druzstevnik Malcice Horovce OSK Pozdisovce OSK Puste Cemerne Rakovec nad Ondavou Svornost Bracovce Velke Slemence  

Vychodoslovensky zvaz 8 Liga Michalovce (without B or Reserve teams)

Besa FK Druzstevnik Lekarovce Druzstevnik Oborin Horna OFK Jastrabie pri Michalovciach Jovsa SM Koromla OSK Ptruksa TJ Stretava OSK Tusice OSK

Vychodoslovensky zvaz 6 Liga Poprad (without B or Reserve teams)

Banik Horka Batizovce OFK Druzstevnik Spisske Bystre Dunajec Spisska Stara Ves Prebojnik Hozelec Spisska Teplica Spissky Hrhov FK49 Spissky Stvrtok Tatran Liptovska Teplicka Toporec OFK
             
Velky Slavkov Vikartovce OFK Zemedar Poprad Straze              

Vychodoslovensky zvaz 7 Liga Poprad (without B or Reserve teams)

Bijacovce FK Druzstevnik Dravce Druzstevnik Kurimany Janovce OFK Lucivna SK Partizan Vernar Slovenska Ves SK06 Spissky Stiavnik Sunava OFK Tatran Huncovce
           
Tatran Spisske Hanusovce Thermal Park Vrbov Vikova FO Vyborna FO            

Vychodoslovensky zvaz 8 Liga Poprad (without B or Reserve teams)

   
Druzstevnik Frankova Dynamo Podhorany Ganovce FK Lendak FK Mladost Matiasovce Obce Dubrava FK Poziarnik Vlkovce Tatran Mlynceky    

Vychodoslovensky zvaz 6 Liga Presov (without B or Reserve teams)

Chminany OK Drienov FK Druzstevnik Hermanovce Dubovica FK Nemcovce TJ Rozkovany FK Sarisske Dravce Slovan Pecovska Nova Ves Sokol Chminianska Torysa ASZ
             
Uzovsky Salgov Vysna Sebastova Zaborske FK              

Vychodoslovensky zvaz 7 Liga Presov (without B or Reserve teams)

Budovatel Sar. Bohdanovce Budovatel Zehna Druzstevnik Vitaz Druzstevnik Zipov Fricovsky FK Gregorovce SK Inter Roma Ostrovany Kapusany OSK Kojatice FK Petrovany SKO
           
Sokol Brezovicka Sokol Hrabkov Sokol Sarisske Sokolovce Terna TSK            

Vychodoslovensky zvaz 8 Liga Presov - skupina A (without B or Reserve teams)

Drienovska Nova Ves Druzstevnik Radatice Druzstevnik Tulcik Furca Haniska Kokosovce FK Lemesany FK Miklusovce TJ Obci Chmelov SK Sedlice SK Slanske Ruska Nova Ves
               
Sokol Janov Svinia SK                

Vychodoslovensky zvaz 8 Liga Presov - skupina B (without B or Reserve teams)

 
Druzstevnik Jakubovany Javorina Krasna Luka Krivany FK Podhoran Poloma Poziarnik Medzany Roma Jarovnice Sokol Brezovica Sokol Jakubova Vola Strazan Hubosovce  

Vychodoslovensky zvaz 6 Liga Roznava (without B or Reserve teams)

Apex Kurzna Banik Drnava Banik Roznavske Bystre Banik Stitnik Honce OTJ Hrhov FK Jablonov nad Turnou Jednota Krasnohorska Sokol Bohunovo Sokol Gemtex Rudna
             
Tatran Betliar Vysna Slana Zlaty Klas Dlha Ves              

Vychodoslovensky zvaz 7 Liga Roznava (without B or Reserve teams)

   
Banik Rakovnica Druzba Coltovo Mladost Brzotin Mladost Jovice Plesivec FK Polom Gemerska Poloma Sokol Paca Vlachovo FO    

Vychodoslovensky zvaz 6 Liga Spisska Nova Ves (without B or Reserve teams)

Banik Mnisku nad Hnilcom Breznovica Letanovce Bystrany SSM Druzstevnik Odorin Gelnica MFK Jaklovce OFK Jamnik OTJ Lokomotiva Margecany Obecne Lesy Banik Smolnik Slovan Smizany
             
Sokol Chrast nad Hornadom Spartak Bystrany Teplicka OSK              

Vychodoslovensky zvaz 7 Liga Spisska Nova Ves (without B or Reserve teams)

       
Hnilcik OSK Iliasovce FK56 Kojsov FK Slovan Markusovce Slovinky OSK Spissky Hrusov OKS        

Vychodoslovensky zvaz 6 Liga Stara Lubovna (without B or Reserve teams)

 
Druzstevnik Litmanova Druzstevnik Mincol S. Jastrab Nova Lubovna Podolinec FK Polnohospodar Plavec Slovan Vysne Ruzbachy Sokol Jakubany Sokol Lubotin Sokol Maly Lipnik  

Vychodoslovensky zvaz 6 Liga Svidnik (without B or Reserve teams)

Chotca SK Drustav Hrabovcik Druzstevnik Breznica Druzstevnik Kukova Druzstevnik Lomne Druzstevnik Rovne Druzstevnik Strocin Havaj FK Minovce OSK Ondava Tisinec
           
Radomka Radoma Sokol Sitniky Toplan Kalniste Toplan Lucka            

Vychodoslovensky zvaz 7 Liga Svidnik (without B or Reserve teams)

         
Druzstevnik Kruzlova Druzstevnik Ladomirova Hviezda Bana Mestisko OSK Orlik SK          

Vychodoslovensky zvaz 6 Liga Trebisov - skupina A (without B or Reserve teams)

Biel OFK Botany TJ Internacional Hran Kysta FK Leles FK Maly Kamenec Svatuse TJ Tokaj Slovenske Nove Mesto Tokaj Trna Velky Hores OFK
               
Vo Velkom Kamenci Zemplinske Jastrabie                

Vychodoslovensky zvaz 6 Liga Trebisov - skupina B (without B or Reserve teams)

Dargovskych Hridonv Dargov Druzstevnik Plechotice Jednota Mihostov Kuzmice SK Niznom Zipove Novy Ruskov OFK Slavoj Sekovce Slivnik OSK Velaty FK Vojcice OFK
               
Zemplinska Toplica Zemplinske Hradiste                

Vychodoslovensky zvaz 6 Liga Vranov nad Toplou (without B or Reserve teams)

Caklov TJ Dlhe Klcovo OFK Druzstevnik Komarany Druzstevnik Tovarne Javorina Rudlov Kamenna Poruba Polana Banske Posa FK Roma Nizny Hrabovec Roma Zamutov
               
Simonka Cierne nad Toplou Vechec FK                

Zapadoslovensky zvaz 3 Liga (without B or Reserve teams)

.: Baník Prievidza :.
Banik Prievidza Belusa Kova Crystal Lednicke Rovne Druzstevnik Velke Ludince Dubnica MFK Gabcikovo OFC Iskra Borcice Nove Zamky FKM Puchov FK Slovan Duslo Sala
           
Slovan Galanta Slovan Nemsova Spartak Banovce nad Brebavou Topvar Topolcany            

Zapadoslovensky zvaz 4 Liga JV (without B or Reserve teams)

Druzstevnik Dolne Saliby Horne Obdokovce Hrusovany OFK Imel TJ Kalna nad Hronom KFC Kolarovo FK Lokomotiva Kozarovce Neded Fc Slovan Celadice Sturovo MSO
       
Surany SK Svaty Peter OSK Thermal Velky Meder Tovarniky OFK Velke Lovce Vydrany Fc        

Zapadoslovensky zvaz 4 Liga SZ (without B or Reserve teams)

Blava Jaslovske Bohunice Castkovce OK Druzstevnik Velke Kostolany Iskra Holic Malzenice OFK Nova Dubnica Partizan Domaniza Partizan Precin Slavoj Boleraj Slovan Hlohovec
       
Slovan Simonovany Slovan Trenciansk Teplice Spartak Myjava Tempo Partizanske Trencianske Stankovce Vrbove MFK        

Zapadoslovensky zvaz 5 Liga Juh (without B or Reserve teams)

Cenkovce SC Druzstevnik Topolniky Druzstevnik Trstice Horne Saliby Janiky SM Jelka Fc Kostolne Kracany Lehnice TJ Novy Zivot Pata Fc
       
SAP Narad Soporna SK Stvrtok na Ostrove Vahovce SK Velke Blahovo Zlate Klasy        

Zapadoslovensky zvaz 5 Liga Stred (without B or Reserve teams)

Aleksince MFK Bab SK Druzstevnik Ivanka pri Nitre Druzstevnik Jacovce Horna Kralova Nevidzany SK Oponice TJ Radosina SK Slovan Krusovce Slovan Zbehy
           
Solcany OFK Velke Zalutie Velky Lapas Zdruzenie Vycapy Opatovce            

Zapadoslovensky zvaz 6 Liga Dunajska Streda (without B or Reserve teams)

Baka FK Cakany SK Druzstevnik Balon Druzstevnik Holice na Ostrove Druzstevnik Horny Bar Druzstevnik Izop Druzstevnik Michal na Ostrove Druzstevnik Okoc Sokolec Druzstevnik Vrakun Horna Poton PSE
       
Kutniky TJ Malodvornicky Male Dvornik Orechova Poton DSC Palas Jahodna Velka Paka Velke Dvorniky        

Zapadoslovensky zvaz 7 Liga Dunajska Streda (without B or Reserve teams)

Balhova Bellova Ves Druzstevnik Cilizska Radvan Druzstevnik Dolny Satl Druzstevnik Mierovo Dynamo Blatna na Ostrove Padan OFK Patas FO Potonske Luky Rapid Ohrady Rohovce SK
             
Trhova Hradska Trnavka TJ Trstena na Ostrove              

Zapadoslovensky zvaz 6 Liga Galanta (without B or Reserve teams)

Abraham Hoste Cierna Voda Cierny Brodc Dolna Streda Druzstevnik Mala Maca Kosuty OFC Matuskovo OFc Mostova OFK Polnohospodar Salgocka Puste Ulany
       
Sintava FK Slavoj Sladkovicovo Tomasikovo Fc Velka Maca Vinohrady nad Vahom Vozokany TJ        

Zapadoslovensky zvaz 7 Liga Galanta (without B or Reserve teams)

Betonaris Sala Dlha nad Vahom Druzstevnik Janovce Dynamo Trnovec nad Vahom Galanta Mestska cast Hody Kralov Brod Progres Selice Slovan Gan Termal Diakovce Tesedikovo SK
           
Veca FK Velke Ulany Velky Grob Ziharec OFK            

Zapadoslovensky zvaz 6 Liga Komarno (without B or Reserve teams)

Agro Kamenicna Batorove Kosihy Druzstevnik Buc Druzstevnik Pribeta Dulovce TJ Dynamo Nova Straz Iza OSK Moca DFC Modrany FK Pramen Patince
         
Radvan nad Dunajom Srobarova FK Vrbova na Vahom Zemianska Olca Zlatna na Ostrove          

Zapadoslovensky zvaz 7 Liga Komarno (without B or Reserve teams)

     
Bodzianske Luky Druzstevnik Bodza Holiare Druzstevnik Cicov Druzstevnik Dedina Mladeze Dynamo Bajc Fenix Ton Velky Ostrov      

Zapadoslovensky zvaz 6 Liga Levice (without B or Reserve teams)

Cajkov SK Druzstevnik Hontianska Vrbica Druzstevnik Horne Turovce Druzstevnik Lok Druzstevnik Novy Tekov Druzstevnik Plastovce Druzstevnik Tekovske Luzany Druzstevnik Zemberovce Hronske Klacany Mesta Tlmace
         
Mladost Cata Nova Dedina Podluzany SK Slavoj Pohronsky Ruskov Slovan Plave Vozokany          

Zapadoslovensky zvaz 7 Liga Levice (without B or Reserve teams)

Bory SK Druzstevnik Dolny Pial Druzstevnik Hont. Trstany Druzstevnik Velke Turovce Druzstevnik Vyskovce n. I. Dynamo Velke Kozmalovce Hronske Kosiky Ipelske Ulany Ipelsky Sokolec Jur nad Hronom
       
Juventus Male Kozmalovce Klas Besa Meteor Ket Mytne Ludany Pohronie Sikenica Tatran Pukanec        

Zapadoslovensky zvaz 8 Liga Levice (without B or Reserve teams)

     
Caka Fc Druzstevnik Horne Semerovce Druzstevnik Tupa Klas Farna Klas Sarovce Malas MFC Rybnik OFK      

Zapadoslovensky zvaz 6 Liga Nitra (without B or Reserve teams)

Druzstevnik Risnovce Druzstevnik Vrable Horny Ohaj Golianovo OFK Janikovce FK Lehota OSK Luzianky OFK Mocenok FK MOSAP Klasov Ou Dolne Obdokovce Rumanova SK
         
Slovan Kolinany Slovan Nitra Chrenova Velky Cetin Vlcany FK Zitavany SK          

Zapadoslovensky zvaz 7 Liga Nitra - skupina A (without B or Reserve teams)

Cabaj Capor Cakajovce OFK Druzstevnik Dolne Lefantovce Druzstenik Horne Lefantovce Druzstevnik Surianky Druzstevnik Svatoplukovo Hajske SK Jarok 31 Fc Magnus Lukakovce Mojmirovce FK
             
Nitra Dolne Krskany Nove Sady Stefanovicova Fc              

Zapadoslovensky zvaz 7 Liga Nitra - skupina B (without B or Reserve teams)

Babindol OCU Branc OFK Cechynce Fc Cifare OFK Dolne Stitare Druzstevnik Dycka Druzstevnik Lucnica n Zitavou Druzstevnik Zitavce Hostova OFK Jelenec Fc
           
Pana Fc Pohranice MFK Start Nitrianske Hnciarovce Vinodol Fc            

Zapadoslovensky zvaz 7 Liga Nitra - skupina C (without B or Reserve teams)

   
Druzba Choca Druzstevnik Cierne Klacany Druzstevnik Neverice Druzstevnik Tekovske Nemce Ladice TJ Slazany OFK Tesarske Mlynany Velcice SK    

Zapadoslovensky zvaz 6 Liga Nove Zamky (without B or Reserve teams)

Agro Zemne Cernik Fc Dolny Ohaj OSK Druzstevnik Michal nad Zitavou Druzstevnik Travnica Hul OFK Komjatice Fc Lipova OSK Lokomotiva Banov Lokomotiva Ulany nad Zitavou
       
Mojzesovo OSK Muzla AC Semerovo Fc Svodin SK Velky Kyr Fc Vikas SK        

Zapadoslovensky zvaz 7 Liga Nove Zamky (without B or Reserve teams)

Cechy FK Druzstevnik Bruty Druzstevnik Komoca Kolta OFK Mana OFK Pri ou Nana TJ Radava SK Slovan Rastislavice Sokol Gbelce Sokol Jasova
                 
Strekov Fc                  

Zapadoslovensky zvaz 8 Liga Nove Zamky (without B or Reserve teams)

Andovce SK Bardonovo FK Druzstevnik Dubnik Druzstevnik Kamenny Most Druzstevnik Obid Jatov OFK Kamenica nad Hronom Kamenin SC Nova Vieska Palarikovo OTJ
             
Slovan Dedinka Sokol Pozba Termal Podhajska              

Zapadoslovensky zvaz 6 Liga Povazska Bystrica (without B or Reserve teams)

Hradistan Jasenica Jednota Dulov Koseca Fk Manin Podmanin Priehrada Udica Slovan Bolesov Slovan Dolne Kockovce Slovan Kosecke Podhradie Spartak Kvasov Spartak Lysa pod Makytou
           
Start Tuchyna Strezenice FK Vapec Horna Poruba Ziar Papradno            

Zapadoslovensky zvaz 7 Liga Povazska Bystrica (without B or Reserve teams)

Dohnany SK Druzstevnik Dolna Breznica Druzstevnik Kolacin Druzstevnik Mikusovce Druzstevnik Sebestanova Jednota Lazy pod Makytou Povazan Podvazie Povazan Pruska Puchov FanClub Rozvoj Sverepec
           
Skalican Praznov Slovan Dolna Marikova Strazov Pruzina Visolaje TJ            

Zapadoslovensky zvaz 8 Liga Povazska Bystrica (without B or Reserve teams)

   
Cerveny Kamen Dynamo Orlove Horec Bodina Hradcan Lednica Lumax Horovce Nove Povazie Prejta Partizan Vrchtepla Slovan Kamenicany    

Zapadoslovensky zvaz 6 Liga Prievidza (without B or Reserve teams)

Banik Handlova Banik Sebedrazie Chynorany OSK Dezerice OFK Druzstevnik Diviacka Nova Ves Druzstevnik Kolacno Dubrava Rudn. Lehota Mala Hradna Nitrianske Pravno Opatovce nad Nitrou
       
Priehrada Nitrianske Rudno Skacany OFK Slovan Nitianske Sucany Tatran Kamenec pri Vtanickom Vegum Dolne Vestenice Velke Bielice        

Zapadoslovensky zvaz 7 Liga Prievidza - skupina A (without B or Reserve teams)

Cerenany SK Druzstevnik Nedozery Brezany Dynamo Bystricany Hajskala Raztocno Hradec VPS Iskra Novaky Klak Klacno Magura Poruba Partizan Malinova Pravenec MTJ
             
Slavia Chrenovec Brusno Slovan Oslany Start Kristal Valaska Bela              

Zapadoslovensky zvaz 7 Liga Prievidza - skupina B (without B or Reserve teams)

Druzstevnik Dolne Nastice Krasno OFK Nase Podhorie Nedanovce OFK Ostratice TJ Partizan Miezgovce Pecenany OSK Podhoran Krasna Ves Pri SM Dvorec Rybany TJ
           
Sokol Biskupice Sokol Pravotice Velky Kliz Zabokreky nad Nitrou            

Zapadoslovensky zvaz 8 Liga Prievidza - skupina A (without B or Reserve teams)

 
Bojnice FK Diviaky nad Nitricou Druzstevnik Kos Druzstevnik Mala Causa Druzstevnik Nitrica Liestany SK Slovan Jeskova Ves Banky Tatran Tuzina Velka Lehotka  

Zapadoslovensky zvaz 8 Liga Prievidza - skupina B (without B or Reserve teams)

Druzba Livinske Opatovce Druzstevnik Nadlice Horizont Male Uherce Iskra Radobica Klatova Nova Ves Male Krstenany Cukrikovo Obce Pazit Slovan Male Bielice Slovan Navojovce Slovan Velke Krstenany
                 
Tatran Hradiste                  

Zapadoslovensky zvaz 8 Liga Prievidza - skupina C (without B or Reserve teams)

Druzstevnik Ksinna Druzstevnik Ruskovce Druzstevnik Zitna Radisa Horne Nastice Nedasovce TJ Partizan Brezolupy Podluzany 956 52 Prusy FK Sokol Sisov Sokol Zlatniky
                 
Velke Drzkovce                  

Zapadoslovensky zvaz 6 Liga Senica (without B or Reserve teams)

Borsky Svati Jur Cerova FK Chvojnican Radosovce Druzstevnik Hlboke Druzstevnik Laksarska Druzstevnik Radimov Druzstevnik Rybky Kopcany TJ Kuty FK Oreske FK
       
Rohov OSK Slovan Dubovce Slovan Sastin Straze Sokol Borsky Mikulas Spartak Sastin Straze Tatran Jablonica        

Zapadoslovensky zvaz 7 Liga Senica (without B or Reserve teams)

Banik Cary Druzstevnik Hradiste Vratnom Druzstevnik Kovalov Druzstevnik Kunov Druzstevnik Letnicie Druzstevnik Popudinske Druzstevnik Smolinske Druzstevnik Sobotiste Druzstevnik Unin Kerko Sajdikove Humence
           
Petrova Ves SK Sekule Fc Smrdaky FK Stefanov SFK            

Zapadoslovensky zvaz 8 Liga Senica (without B or Reserve teams)

   
Chropov FK Druzstevnik Dojc Druzstevnik Osuske Druzstevnik Prietrz Druzstevnik Rovensko Druzstevnik Trnovec Druzstevnik Vradiste Podbarnc TJ    

Zapadoslovensky zvaz 6 Liga Topolcany (without B or Reserve teams)

Chrabrany OFK Druzstevnik Cermany Kovarce OFK Krnca OFK Kuzmice OFK Ludanice OFK Nitrianska Streda Obce Prasice Praznovce OFK Rajcany TJ

       
Slovan Bojna Slovan Preselany Slovan Velke Bedzany Velke Dvorany Velke Ripnany Zavada OSK        

Zapadoslovensky zvaz 7 Liga Topolcany (without B or Reserve teams)

Blesovce OSK Celadince TJ Druzstevnik Hajna Nova Ves Druzstevnik Norovce Horne Stitare Kamanova TJ Koniarovce TJ Krtovce OFK Nemcice TJ Nitrianska Blatnica
           
Oresany FK Sokol Salgovce Tesare OFK Zlaty Klas Urmince            

Zapadoslovensky zvaz 6 Liga Trencin (without B or Reserve teams)

Bosaca OSK Cachtice OFK Druzstevnik Ockov Druzstevnik Opatova n Vahom Druzstevnik Vlara Luborca Horna Suca Inovec Trencianske Jastrabie Jednota Brestovec Kocovce 1959 Lokomotiva Trencianske Tepla
         
Slovan Zamarovce Trenciansky Zablatie Turany FK Velke Bierovce Vlara Klucove          

Zapadoslovensky zvaz 7 Liga Trencin - skupina A (without B or Reserve teams)

Askoll Potvorice Bradlan Brezova pri Bradlom Dolne Srnie Druzstevnik Radok Nova Ves nad Vahom Pobedim 1925 Slovan Rovnost Krajne Spartak Horna Streda Tatran Polianka Trencianske Bohuslavice
             
Vrbovce OFK Zavazan Kalnica Zemianske Podhradie              

Zapadoslovensky zvaz 7 Liga Trencin - skupina B (without B or Reserve teams)

 
Cementar Horne Srnie Drietoma OFK Druzstevnik Dubodiel Druzstevnik Mnichova Lehota Melcice Lieskove Selec OSK Slovan Dolna Poruba Slovan Dolna Suca Slovan Neporadza  

Zapadoslovensky zvaz 8 Liga Trencin - skupina A (without B or Reserve teams)

   
Dynamo Motesice Povazan Ivanovce Slovan Hornany Slovan Skalka nad Vahom Soblahov OSK Start Svinna Tatran Bobot Zihlavnik Omsenie    

Zapadoslovensky zvaz 8 Liga Trencin - skupina B (without B or Reserve teams)

Bezovec Stara Lehota Bzince pod Javorinou Druzstevnik Brunovce Druzstevnik Lubina Kopanice Druzstevnik Povazany Horka nad Vahom Iskra Moravske Lieskove Jednota Hrachoviste Klas Nova Bosaca Lubina OSK
             
Luka MSK Modrova SK Slovan Beckov              

Zapadoslovensky zvaz 8 Liga Trencin - skupina C (without B or Reserve teams)

       
Bradlan Kosariska Druzstevnik Bukovec Druzstevnik Jablonka Kopaniciar Chvojnica Slovan Hrasne Slovan Priepasne        

Zapadoslovensky zvaz 6 Liga Trnava (without B or Reserve teams)

Cifer SK 1929 Dolna Krupa Drahovce OFK Druzstevnik Dechtice Druzstevnik Horna Krupa Druzstevnik Siladice Druzstevnik Spacince Druzstevnik Voderady Druzstevnik Zvoncin Krakovany TJ
   
Krizovany nad Dudvahom Leopoldov MTK Majcichov OSK Slavia Zelenec Slovan Cervenik Slovan Koplotovce Slovan Velke Orviste Zavar OSK    

Zapadoslovensky zvaz 7 Liga Trnava - skupina A (without B or Reserve teams)

Biely Kostol Bucany OFK Dobra Voda Druzstevnik Brestovany Druzstevnik Kosolna Druzstevnik Pavlice Druzstevnik Ruzindol Elastik Bohdanovce Katlovec Fc Modranka FO
         
Nahac SK Rapid Hrnciarovce Sokol Dolne Oresany Sokol Trstin Vinohradnik Sucha nad Parnou          

Zapadoslovensky zvaz 7 Liga Trnava - skupina B (without B or Reserve teams)

Bojnicky TJ Borovce SK Druzstevnik Chtelnica Druzstevnik Dolny Lopasov Druzstevnik Sipkove Druzstevnik Trakovice Dubovany OSK Klacany OFK Madunice TJ Moravany nad Vahom
       
Pecenady 2011 Piestany PFK Prasnik OSK Ratnovce OFK Slovan Ostrov Vesele OSk        

Zapadoslovensky zvaz 8 Liga Trnava - skupina A (without B or Reserve teams)

Druzstevnik Binovce

Druzstevnik Bukova

Druzstevnik Dlha Druzstevnik Dolne Dubove Druzstevnik Lovcice Druzstevnik Opoj Druzstevnik Vlkovce Slavia Trnava ASK Slovenska Nova Ves Smolenice OSK

Zapadoslovensky zvaz 8 Liga Trnava - skupina B (without B or Reserve teams)

 
Banka OTJ

Druzstevnik Nizna

Druzstevnik Pastuchov

Druzstevnik Sterusy

Druzstevnik Zlkovce Klas Dolne Trhoviste Kocin Lankar Sokolovce TJ Sulekovo FK  
Others
Ajax Pakostov Aqua Turcianske Teplice Badin SK Banik Horna Nitra Banik Lehota pod Vtacnikom Banik Ruzina Banik Stiavnicke Bane Banska Bystrica MFK Bardejov BSK Borinka FK
Bosany OFK Bratislava BCT Chaos FC Civilna Ochrana Malacky Demandice FK Dobsina MFK Druzstevnik Bac Druzstevnik Dvory nad Zitavou Druzstevnik Horne Dubove Druzstevnik Lab
FK%20Dukla%20Trencín - Logo
Druzstevnik Nizny Hrusov Druzstevnik Okruhle Druzstevnik Velky Hores Druzstevnik Vysny Mirosov Druzstevnik Zavod Dukla Trencin Duslo Sala Goral Stara Lubovna Hanusovce nad Toplou Horses Surovce
Hurbanovo MSK Iskra Hnusta Jasenov FK Jednota Banik Zakarovce Jednota Malinec Jesenske Fc Juhcelpap Sturovo Junior Kanianka Keramica Dubnica Kezmarok MFK
1. FC Košice
Kinex Bytca Kinkon Bratislava Koba Senec Kosice 1 Fc Kosice Barca Kosice Krasna Kosice VSS Matador Puchov Mesto Prievidza Metacolor Ludanice
Nitra CFK Novan AC Olovary OFK Pramen Kovacova Prievidza HFK PVFA Bratislava Rapid Bratislava Raven Povazska Bystrica Reamos Kysucky Lieskovec Reca SK
Ruzinov Fc Bratislava Saca FK Sahy FK Santiago Trnava Senec Fc Senec SFM Slovan Kendice Slovan Levice Slovan Velky Folkmar Slovaq Jelsava
Sokol Dolna Zdana Solivar FK Spartak Brekov Spartak Vrable Start Hrabusice Stary Smokovec Vysoke Tatry Steel Trans Licartovce Strba SK Strojar Krupina Tatramat Poprad
Tatran Bystre Tatran Spisske Vlacky Tatran Stupava TISA Trakany Turany MSK Tvrdosovce SK Vysoke Tatry Zeliezovce MSK Zemplin Michalovce Ziar nad Hronom